Plusligowe podsumowania: 14.kolejka

Rozgrywki ligowe powróciły po świątecznej przerwie, nie przynosząc zbyt wielu niespodzianek. No chyba, że ktoś nigdy nie widział polskiego morza. Albo dawno nie był w Hali Urania.
Zaksa nie miała żadnych kłopotów z wygraną Zaksa nie miała żadnych kłopotów z wygraną Fot. Michał Grocholski / Agencja Wyborcza.pl

BBTS Bielsko Biała - Zaksa Kędzierzyn - Koźle 0:3

Kolejkę już we wtorek zainaugurowali siatkarze Zaksy, którzy zdemolowali wręcz beniaminka z Bielska Białej. Gospodarze w żadnym secie nie pokonali bariery dwudziestu punktów, ba, w trzecim ledwie przebili się przez dziesiątkę.

Czas na relaks!

siatkówka, Cerrad Czarni Radom - Transfer Bydgoszcz siatkówka, Cerrad Czarni Radom - Transfer Bydgoszcz Fot. Marcin Kucewicz / Agencja Wyborcza.pl

Cerrad Czarni Radom - Transfer Bydgoszcz 0:3

Trener Vital Heynen pracę w Bydgoszczy rozpoczął w grudniu od zwycięstwa 3:0 nad Kielcami, później musiał zając się reprezentacyjnymi obowiązkami (prowadzeni przez niego Niemcy bez straty seta wygrali swój turniej kwalifikacyjny do polskiego mundialu), w tym czasie opuszczony przez niego zespół przegrał 0:3 z Olsztynem, trener Heynan wrócić i bum, 3:0 z rewelacją rozgrywek Czarnymi.

W meczu w Radomiu zadebiutował amerykański przyjmujący Garrett Muagututia, jednak bohaterem Transferu został wprowadzony za Clarka Bartosz Janeczek. Najwyraźniej Carson wystrzelał się już całkowicie podczas impersonifikacji słynnej bydgoskiej rzeźby.

Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 0:3 Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 0:3 Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Wyborcza.pl

Indykpol AZS Olsztyn - Skra Bełchatów 0:3

Wyprawa do Olsztyna skończyła się dla Bełchatowian siódmym zwycięstwem z rzędu i wskoczeniem na pozycję lidera tabeli. A obawy były - Skra musiała radzić sobie bez kontuzjowanego Nico Uriarte, którego zastąpić musiał wchodzący dotychczas raczej na pojedyncze akcje Aleksa Brdjović. Serb w swoim debiucie w roli pierwszego rozgrywającego wypadł świetnie - nie dość, że był pewnym punktem w swoim elemencie, dołożył do tego silną zagrywkę i skuteczne bloki, w całym meczu ugrał siedem punktów i statuetkę MVP. Co chyba jeszcze do niego nie dotarło.

Minusy szybkiego 3:0? Niektórzy Bełchatowianie nie zdążyli się porządnie rozgrzać:

AZS Częstochowa - AZS Politechnika Warszawska 1:3

W pojedynku dwóch AZS-ów tym razem górą stolica. A spotkanie za nas w krótkich żołnierskich słowa podsumuje trener zespołu z Warszawy:

- Graliśmy fajną i radosną siatkówkę z agresywną zagrywką. Jeśli serwujesz, to wygrywasz. Między nami a zespołem z Częstochowy właśnie w tym elemencie była różnica - powiedział Jakub Bednaruk.

Siatkarze z Częstochowy nie mogli liczyć na wsparcie swoich "szalikowców", którzy mają konflikt z klubem i zabrakło ich wczoraj na meczu. Słyszałyście coś więcej o tej sprawie? Dla zainteresowanych: tak o sprawie wypowiada się Dawid Murek:

Murek żałuje szalikowców: Oni napędzają całą atmosferę

Lotos Trefl Gdańsk - Effector Kielce 3:0 Lotos Trefl Gdańsk - Effector Kielce 3:0 Fot. Renata Dšbrowska / Agencja Wyborcza.pl

Lotos Trefl Gdańsk - Effector Kielce 3:0

Czarna passa Lotosu przerwana. Gdańszczanie w trzech (ale wcale nie łatwych, dwa z nich rozstrzygały się na przewagi) setach pokonali gości z Kielc i było to ich pierwsze zwycięstwo na własnym parkiecie od dwóch i pół miesięcy!

Dla Kielczan nie była to jednak taka całkiem zmarnowana i niemiła wycieczka. Niektórzy z nich po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć polskie morze!

Gdańsk muy lindo, ale Bruno ty też.

Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:2

Na koniec absolutny hit kolejki, który ilością emocji nie rozczarował. Mistrzowie Polski sami sobie zafundowali horrory, bo spokojnie mogli wygrać to spotkanie za trzy punkty, ale prowadząc 14:8 w partii czwartej po prostu stanęli i dali się ograć Jastrzębianom 24:26. W tie-breaku sprawy w swoje ręce wziął jednak profesor Achrem...

I udało się gospodarzom skończyć mecz z dwoma punktami do przodu. Krótką relację z tego meczu oraz konferencji prasowej ma dla nas AssecoResovia.TV i nie wiemy czy mieli tam jakieś super wybitne światło, czy co, ale obydwaj kapitanowie (Michał Kubiak przejął tę  funkcję po kontuzjowanym i w Rzeszowie nieobecnym Michale Łasko) prezentowali się na niej, tak...