Najważniejsze ciachowe wydarzenia 2013 roku

Było już podsumowanie sportowe, teraz czas, na podsumowanie tego, co  naprawdę ważne :P
Shakira i mały Milan Shakira i mały Milan Facebook/Gerard Pique

Milan Mebarak Pique pojawia się na świecie

Najbardziej wyczekiwane dziecko najgorętszej pary sporty i muzyki pojawiło się na świecie 22 stycznia, poprzedzone pełnym napięcia oczekiwaniem, pięknymi zdjęciami swojej pięknej matki i pięknego ojca, oraz Baby Showerem, który przeszedł do historii.

Mały Milan, bo takie imię wybrali dla swojego potomka Geri i Shak, z miejsca stał się minicelebrytą i najbardziej zajętym dzieckiem świata. Jurorowanie z mamą,

...kibicowanie tacie,

...kopanie  piłki na Camp Nou, słitfocie na lotniskach...

...i bycie najbardziej uroczym bobasem galaktyki - tak pierwszy rok z życia Milana niewątpliwie był bardzo intensywny.

...i nie tylko on, czyli wielki piłkarski Baby Boom

Ale przecież mały Milan nie był jedynym piłkarskim dzieckiem, które a) przyszło na świat w 2013 roku b) na którego punkcie oszalałyśmy.

Przez wiele długich tygodni żyłyśmy kolejnymi ujęciami rączki Lii Fabregas...

Ze wzruszeniem i molestacją literek "a" i "w" witałyśmy narodziny córeczki Jacka Wilshere'a (i siostry naszego ulubieńca - Archiego),

...oraz synka Wayne'a Rooney'a (i brata naszego ulubieńca - Kaia).

A sam koniec roku przyniósł nam małą Emmę Alonsównę i zdjęcie, dla którego nie ma wystarczająco długie "aww", "och" i "ach".

Ponadto posypały się wieści o ciążach - czekamy, z rosnącą niecierpliwością, na małego księcia lub księżniczkę Carbonillas...

który (która?) będzie się w przybernabeudzkiej piaskownicy bawić z małym Ramosiątkiem i przezywać, przy okazji el klasyków z małym Iniestą...


...za którym murem stanie zapewne małe Pujolątko.

Czy kogoś pominęłyśmy?

Rodzina Savani w komplecie Rodzina Savani w komplecie facebook.cm

Baby boom w innych dyscyplinach

Bociany na niebach latały w tym roku wyjątkowo często nie tylko w świecie piłki nożnej. W kwietniu na świat przyszła Mia Savani, w maju małą dzidzię pokazał Osmany Juantorena, w sierpniu grono młodych tatusiów zasilili Kuba Jarosz i Romain Grosjean, w grudniu powitaliśmy na świecie Paulo Carvalho Endresa.

2013 rok przyniósł również wieści o ciążach partnerek Michała Kubiaka, Michała Winiarskiego i Sebastiana Vettela. Nie możemy się doczekać!

Zibi Bartman w reklamie piwa Okocim Zibi Bartman w reklamie piwa Okocim youtube.com

Zibi Bartman zadamawia się w naszych lodówkach

To nie był rok Zibiego Bartmana sportowca, był to za to rok Zibiego Bartmana osoby publicznej (celebryta to chyba jeszcze o jedno słowo za daleko). Pierwszy raz Zbyszek zaskoczył nas w lutym, gdy znienacka pojawił się jako juror na wyborach Miss Polski. Równie zaskakującą okazała się być jego koszula:

A to był dopiero początek. Zibi kontynuował rozpoczętą rok wcześniej współpracę z marką napojów energetycznych, podpisał również umowę sponsorską z Okocimiem, dzięki której mogłyśmy go oglądać w trzech spotach telewizyjnych i materiałach promocyjnych dokumentujących, między innymi, Zbyszka zdobywającego certyfikat piwowara. W międzyczasie siatkarz zaliczył gościnny wykład na Politechnice Wrocławskiej, pokazał swoje mieszkanie w magazynie o wnętrzach, pojawił się również w gazetce restauracji Sphinx.

I wiecie, to nie tak, że mamy coś przeciwko bywaniu siatkarzy w mediach, same niejednokrotnie marzyłyśmy o większym wykorzystaniu ich potencjału marketingowego, Bartek Kurek też przecież dał się namówić na reklamowanie słodkich jogurtów, Michał Winiarski internetów (o jego sesji dla Logo nie wspominając), ale obawiamy się, że tego Zbyszka to jednak trochę za dużo było w tym roku. Wszędzie.

Dragan Stavica, Cristian Savani i nutella Dragan Stavica, Cristian Savani i nutella facebook.com

Babka drożdżowa i nutella wkraczają na salony

W pracy redaktorki Ciacha.net bywają takie dni, że tak bardzo bardzo nic się w sporcie ani dokoła nie dzieje i wtedy trzeba kombinować, przechodzić cały internet i napisać trzy akapity, o tym, że trójka reprezentantów Włoch siatkówki zjadła babkę drożdżową z nutellą. (Gdyby chociaż to naprawdę była babka drożdżowa).

Potem okazuje się, że niewinne zdjęcie zaczyna żyć własnym życiem, babkę drożdżową zaczynamy widzieć wszędzie...

Aż wreszcie trafia ona na nasze wigilijne stoły.

Gdyby tylko Cristian i Dragan wiedzieli co zrobili.

Bartosz Kurek i Mattew Anderson Bartosz Kurek i Mattew Anderson twitter.com

Międzynarodwe bromanse polskich siatkarzy

22 lutego 2013 Bartek Kurek i Matthew Anderson spotkali się w Moskwie przy okazji Meczu Gwiazd, co skończyło się najsłynniejszą wyprawą na *karaoke* świata. A my obwieściłyśmy bromans dekady i co tu dużo mówić, totalnie oszalałyśmy.

Czas pokazał, że miłość na odległość jest strasznie trudno i był to raczej one night stand bez przyszłości, ale dla nas nie ma to najmniejszego znaczenia. Bartek Kurek w histerię wprawił w tym roku jeszcze raz kiedy przeniósł się do Maceraty i rozpoczął swoje (dogłębnie przez nas przeanalizowane) flirty z Ivanem Zaytsevem.

Jesień miała też swojego drugiego bromansowego bohatera. Michał Winiarski przeniósł się do Nowego Urengoju, gdzie na wspólne spacery zaczął wyciągać go rozbójnik światowej siatkówki Aleksey Spiridonov.

Taki układ przyjęłyśmy z mniejszym entuzjazmem, ale z czasem zaczęłyśmy dostrzegać pozytywy, zwłaszcza, że sam Winiar ogłosił, że Spirik to tak naprawdę fajny chłopak!

Karol Kłos Karol Kłos fot facebook.com/pages/Trafiła-kosa-na-Kłosa-Karola-Kłosa

Polscy siatkarze przejmują media społecznościowe

W marciu 2013 roku konto na Facebooku założyć postanowił Karol Kłos co na zawsze odmieniło oblicze polskiej siatkówki. U początków działalności była to w dużej mierze platforma wymiany uszczypliwości z już doświadczonym fejsbukowiczem Andrzejem Wroną...

Która zakończyła się zresztą odrębnym profilem i zdwojoną dawką zabawy dla fanów.

Karol w międzyczasie zdawał nam na Facebooku relacje z Uniwersjady, wypraw na koncerty i integracyjne obiady z nowymi kolegami oraz te bardziej dramatyczne (ze stóp Andrzeja Wrony i swojej głowy).

Kolega ze środka bełchatowskiej siatkówki absolutnie nie zostawał w tyle, dzieląc się, miedzy innymi, takimi smaczkami:

Wymianie uszczypliwości w Internecie to bynajmniej nie wymysł środkowych z Bełchotowa, bo już wcześniej swoją małą "gay war" prowadziła na twitterze trójka zawodników z Kędzierzyna: Antonin Rouzier, Felipe Fonteles i Piotrek Gacek. Pamiętacie?

Szczególnie aktywny na twitterze był Brazylijczyk, który wykorzystywał to medium do zacieśniania swoich więzi z polskimi kibicami. Za jego pośrednictwem urządził również pamiętaną wzruszającą wideokonferencję na pożegnanie z Kędzierzynem.

Robert Lewandowski z żoną Anią  Stachurską Robert Lewandowski z żoną Anią Stachurską AP Czarek Sokołowski

Ślub Ani i Roberta

Nie chodzi tylko o sam ślub, jakkolwiek bardzo piękny i wzruszający, ale o wszystkie opowieści przed i po-ślubne. Zaczęło się od fałszywego alarmu,

...był bardzo burzliwy wieczór kawalerski z przypadkową nudystką, miast striptizerki...

...potem był w końcu, szeroko komentowany i obfotografowany ślub,

....ale nie było, no właśnie, to kogo nie było stało się tematem medialnych spekulacji na temat przyszłości Roberta w Borussii, bo na przykład, dlaczego nie było tam (oprócz Kuby i Łukasza) kolegów Lewego z BVB? Był natomiast oczywiście Wojtuś...

...a to z kim był, a raczej z kim nie był, było małym wstępem do bardzo długiej telenoweli, o której w następnym slajdzie....

Wojtuś, Marina i wielka przyjaźń

Telenowela pod wspólnym wezwaniem Adama Mickiewicza i Marka Grechuty zaczęła się jakoś w czerwcu i zaczęła zupełnie niewinnie. To znaczy, ponieważ chodziło o najgorętszego singla polskiego sportu i bardzo ładną piosenkarkę, to tak bardzo niewinnie być nie mogło, ale kupiłyśmy tłumaczenia, że przecież co, nie można już razem na Openera pojechać?

No co, nie można już dać koleżance swojej bramkarskiej bluzy i podpisać "moja odwieczna pasja ubrana w moją największą pasję"?

Można. Możńa też oczywiście zaprosić dobrego kolegę na urodziny, żeby potrzymał tort...

...pokibicować mu na meczu w Lonynie...

...pójść na wyprzedaż ramonesek z żoną najlepszego przyjaciela przyjaciela, a potem polecieć z nią na mecz reprezentacji...

Można też ustrzelić przyjaciółce misia w wesołym miasteczku, naprawdę można, tylko po co, skoro wszystko i tak skończy się ekwilibrystycznymi wygibasami w łazience i wielkim comming outem?

Ale w sumie, teraz, z półrocznej perspektywy, to trochę wzdychamy nostalgicznie za tymi domysłami, aluzjami, zaprzeczeniami i wskazówkami...

A teraz to już tylko wywiady i okładki Joy'a.

Marta Domachowska i Jerzy Janowicz kupują telewizor Marta Domachowska i Jerzy Janowicz kupują telewizor screen ze strony:sport.fakt.pl/

Jerzy Janowicz i Marta Domachowska parą

Zaczęło się podobnie jak w przypadku Szczęsnego i Mariny - w aurze tajemnicy, kuluarowych plotek, zapewnień o przyjaźni i zdjęcia z fejsbuczka:

Sensacja była tym większa, że przecież Marta przez kilka lat związana była z Pawłem Korzeniowskim, a i Janowicza kilka miesięcy wcześniej widywano z innym dziewczęciem u boku. Tenisowa para nie czuła potrzeby wyjaśniania swojego romansu całej Polsce, ale za ostateczne potwierdzenie informacji o związku można było uznać obecność Domachowskiej w boksie Janowicza podczas Wimbledonu. Później już żadnych ceregieli nie było, Marta sama pochwaliła się zdjęciami ze wspólnych wakacji, tabloid przyłapał ich również niedawno na wspólnych zakupach w galerii handlowej.

Neymar wreszcie w Europie

Latem Neymar, w charakterze najgorętszego kartofla okienka transferowego (sorry, Gareth) przeniósł się do Barcelony, a my poczułyśmy, że stało się coś bardzo właściwego. Że to jest jego miejsce, że teraz będzie go więcej na Ciachach, że będą dziwne fryzury, biczfjesy,

 

...słitfocie z klatami...

...i przerażające lalki.

Witaj w domu, Ney.

Wstrząsający epizod z życia włosów Sergio Ramosa

Było leniwe, lipcowe, niedzielne popołudnie. Gdy WTEM!

Nie pomogło regulowanie odbiorników, drapanie monitora, ustawianie głowy pod innym kątem, ani intensywne zamykanie i otwieranie oczu. Sergio Ramos wdał się w namiętny flirt z rozjaśniaczem Joanna i przez kilka tygodni dumnie nosił na głowię platynę. Aż do wielkiego "ufff". Nie zapomnimy.

Arsenal w Azji

Lato 2013 to nie tylko spalona słońcem rozjaśniaczem Joanna czupryna Sergio Ramosa, ale także wakacje życia piłkarzy Arsenalu, czyli słynny Asia Tour. Co tam się nie działo. Mertesacker został gejszą...

(no dobra, samurajem), Poldi opatentował własny dźwięk, Olivier rzucał spodenkami, Mikel Arteta zdetronizował wszystkie Magdy Gessler tego padołu łez...


Japonki uczyły się polskiego...


No i w ogóle, było super, prawda?

 

Matthew Anderson zakłada białe kąpielówki i przejmuje władzę nad portalem Ciacha.net

Siatkarz reprezentacji USA wprawiał nas w histerię wielokrotnie przed i po słynnym występie na brazylijskiej plaży, pokazywał nam tatuaże, przebierał się za pandę, poszedł na karaoke z Bartkiem Kurkiem, udzielił wywiadu z Łukaszem Kadziewiczem, czy wreszcie złożył życzenia noworoczne po rosyjsku. To jednak białe kąpielówki ugruntowały jego pozycje pupila, maskotki i nieoficjalnego ambasadora Ciach, rozpoczęły szaleństwo i stały się symbolem roku 2013 portalu Ciacha.net. Czy w 2014 coś będzie w stanie je przebić?

Coś czujemy, że serduszko z uszek może pogonić wkrótce babkę drożdżową z nutellą Coś czujemy, że serduszko z uszek może pogonić wkrótce babkę drożdżową z nutellą twitter.com

Aleksandar Atanasijević komunikuje nam przez śniadanie, że ma dziewczynę

Serduszka z uszek, które potem okazały się być bananami, to druga, po babce drożdżowej i nutelli, najsłynniejsza potrawa roku 2013. Szklany stolik w mieszkaniu siatkarza nie po raz ostatni posłużył jak platforma związkowych updejtów od Atanasijevica...

A wkrótce potem wyjaśniło się, że obiektem tych wszystkich wyznań miłosnych jest serbska piosenkarka i gwiazda strasznych strasznych strasznych programów telewizyjnych, Sara Jovanović.

Oh Alek, było zostać w Bełchatowie.

Lewis Hamilton i Nicole Scherzinger nie są już razem Lewis Hamilton i Nicole Scherzinger nie są już razem ciacha.net

Wielkie rozstania formułowców

Rok 2013 przyniósł huczne weseliska, były też rozwody i rozstaniowe dramy. Wyjątkowe gorące były plotki matrymonialne w świecie Formuły 1. W lutym gruchnęła wieść o rozwodzie Kimiego Raikkonena, który póki co żadnej Daszki do padoku nie przyprowadził, ale spekulacje o nowej kobiecie w jego życiu, owszem, obiegły fińskie media już w sierpniu.

Jeszcze goręcej było u państwa Hamilton - Scherzinger, którzy niejedno burzliwe rozstanie już przetrwali. Ostatnie przytrafiło im się w lipcu (kilka dni po doniesieniach o planowanych ponoć oświadczynach), i mimo wielu późniejszym nagłówkom o tajemnych spotkaniach w hotelu, nocnych telefonach i błaganiom Lewisa o wspólne spędzenie świąt, para oficjalnie ciągle ma status "(nadal) przyjaźnimy się".

Pożegnanie Movembera w Rzeszowie Pożegnanie Movembera w Rzeszowie facebook.com

Movember w Resovii Rzeszów

Co to był za listopad! Szaleństwo rozpoczął Paul Lotman, który zaraził szlachetną ideą połowę składu zespołu mistrza Polski i już wkrótce z narastającym przerażeniem i rozbawieniem obserwowałyśmy i komentowałyśmy nowych przyjaciół na twarzach kolejnych Resoviaków.

Swój Movember samotnie w Bełchatowie spędzał Andrzej Wrona, wąsa zapuściło też wielu zagranicznych siatkarzy. Liczymy na powtórkę z rozrywki w przyszłym roku!

Świąteczna kartka od Zaksy Kędzierzyn Koźle Świąteczna kartka od Zaksy Kędzierzyn Koźle facebook.com/zaksa.kk

Paweł Zagumny królem Polski

Świąteczne życzenia od sportowców co roku sprawiają sporo frajdy, ale to co w tym roku zrobiła Zaksa Kędzierzyn Koźle zmiotła, wygrała, pokonała wszystko. Czy ktoś gdziekolwiek kiedykolwiek będzie w stanie przebić kędzierzyńską szopkę? Paweł Zagumny natychmiast wybije Wam ten pomysł z głowy.

Więcej o: