Plusligowe podsumowania: 9.kolejka

A w nich: orkan Ksawery, świąteczne swetry i przyspieszona nauka języka polskiego w Warszawie i Kielcach.
Jakub Bednaruk Jakub Bednaruk Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

AZS Politechnika Warszawska - Transfer Bydgoszcz 3:1

Zła passa Politechniki przerwana. Podopieczni Jakuba Bednaruka przegrali pięć ostatnich spotkań w Pluslidze, początek pojedynku z Transferem nie zapowiadał wielkich zmian w tych niechlubnych statystykach, ale z Bydgoszczan po imponującym pierwszym secie zeszło powietrze i pozostałe partie padły już łupem gospodarzy.

Nie wiemy jak ze zdobywaniem łupów idzie Carsonowi Clarkowi, ale jeśli rozgrywający Politechniki Juraj Zatko również szuka w Polsce "cuddle partner", to my, ten, tak. Jakby co.

Effector Kielce - Jastrzębski Węgiel 1:3

W Kielcach sił i umiejętności na wyrównaną walkę z Jastrzębskim, gospodarzom wystarczyło tylko na jednego seta. Tym razem argentyński atak zawodził, a po drugiej stronie szaleli Michał Łasko oraz MVP spotkania Michał Kubiak. Kruszyna jest ostatnio w wybitnie dobrym nastroju, jak nie porwie dziecka z trybun, to się nawet w wywiadzie uśmiechnie. Nie wiemy czemu akurat przyjmujący zaprasza nas na walki MMA i dlaczego wesołość wywołuje w nim słowo "Wrocław", ale nieważne.

Nie wiemy jakie polskie słowa wywołują wesołość u Bruno Romanuttiego, wiemy za to, że jak na absolutnie każdego porządnego człowieka przystało, po odpowiednim przygotowaniu...

...umiejętność posługiwania się obcymi językami wzrasta diametralnie:

Transfer Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 0:3 Transfer Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 0:3 Fot. Paweł Malinowski / Agencja

PGE Skra Bełchatów - BBTS Bielsko Biała 3:0

Skra nie miała dla beniaminka żadnej litości, rozjeżdżając BBTS okrutnie w trzech krótkich partiach. "Pokazali nam jak grać w siatkówkę" - ocenił krótko szkoleniowiec gości.

Co jeszcze pokazali w sobotę Bełchatowianie? Facu Conte swoje konsekwentnie za małe spodenki:

Andrzej Wrona najszybciej odrastającą brodę polskiej siatkówki:

A Karol Kłos najfajniejszy świąteczny sweter świata:

Chcemy!

AZS Częstochowa - Resovia Rzeszów 0:3

Pierwszy set tego spotkania wcale nie zwiastował, że to będą przyjemne Mikołajki dla gości.

Mistrz Polski na zakończenie seta potrzebował aż 35 punktów, ale okazało się być to wystarczającą rozgrzewką, bo w pozostałych triumfowali już zdecydowanie do 19. i 17.

Tymczasem po Movemberze zostały już tylko mgliste i piękne wspomnienia...

Zaksa pokonała Lotos 3:0, ale łatwo nie było Zaksa pokonała Lotos 3:0, ale łatwo nie było Fot. Renata Dšbrowska / Agencja Gazeta

Lotos Trefl Gdańsk - Zaksa Kędzierzyn Koźle 1:3

Zespół Sebastiana Świderskiego padł ofiarą Ksawerego, siatkarze nie mogli dotrzeć na mecz samolotem, wyprawili się zatem w trwającą 27 godzin (!) podróż autokarową do Gdańska. Wyglądała ona mniej więcej tak:

Tymczasem w Gdańsku...

Siatkarze z Kędzierzyna do Trójmiasta dotarli w końcu na pięć godzin przez początkiem meczu, a mimo to, mimo przegranej w pierwszym secie do 17. , udało im się wywieźć z Gdańska trzy cenne punkty.

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 1:3 Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 1:3 Fot. Robert Robaszewski / Agencja Gazeta

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 1:3

Swoje historie z Ksawerym i korkami w stolicy mieli również Radomianie, którym przeciwności losu i natury nie przeszkodziły w ograniu Olsztynian. Gospodarze robili co mogli...

28.09.2013 Olsztyn . Mecz Plus Ligi siatkowki pomiedzy zespolami Indykpol AZS Olsztyn , a Czarni Radom . ( nieprzebrane ) Fot . Robert Robaszewski / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: siatkowka siatkarze sportFot. Robert Robaszewski / Agencja Gazeta

Ale radomskiego walca nie dało się zatrzymać! I w ten oto sposób zakończyła się dziewiąta kolejka Plusligii, jak wrażenia?