Plusligowe podsumowania: 4. kolejka

W dzisiejszym podsumowaniu siatkarze będą marznąć na hali, Andrzej Wrona zademonstruje jak nie należy wykonywać zmiany, zajrzymy również do szatni Trefla Gdańsk.

AZS Częstochowa - Effector Kielce 1:3

Na początek mecz, który wzbudził najwięcej kontrowersji. Ich przedmiotem nie było jednak samo spotkanie, a termin jego rozgrywania - Polsat Sport, tłumacząc się napiętym grafikiem, wymógł na organizatorach przeprowadzenie meczu w Święto Zmarłych, co nieszczególnie przypadło do gustu kibicom. Którzy piątkowy wieczór woleli chyba jednak spędzić gdzie indziej niż na hali:

Tak czy inaczej mecz się odbył, mieliśmy sporo wyrównanej walki, aż do momentu kiedy gospodarzom skrzydła podcięła kontuzja najlepszego na boisku Miłosza Hebdy.

01.11.2013 Czestochowa , ulica Zuzlowa , Arena Czestochowa . Plus Liga siatkarzy , kontuzjowany zawodnik AZS Milosz Hebda (c) , Wkret - Met AZS Czestochowa - Efector Kielce . Fot . Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta                                                                                                                                                                                                                                                                          SLOWA KLUCZOWE: siatkowka plus liga mecz azs wkretmet wkret-met sport hebdaFot. Grzegorz Skowronek / AG

01.11.2013 Czestochowa , ulica Zuzlowa , Arena Czestochowa . Plus Liga siatkarzy , kontuzjowany zawodnik AZS Milosz Hebda (c) , Wkret - Met AZS Czestochowa - Efector Kielce . Fot . Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta                                                                                                                                                                                                                                                                          SLOWA KLUCZOWE: siatkowka plus liga mecz azs wkretmet wkret-met sportFot. Grzegorz Skowronek / AG

Po drugim (jeszcze zwycięskim) secie Olsztynianie znacznie ustępowali gościom, Kielczanie wygrali ostatecznie 3:1, Sławomir Jungiewicz został MVP, a Bruno Romanutti znowu szukał zapomnienia w jedzeniu.

Jastrzębski Węgiel Jastrzębski Węgiel Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta AGENCJA GAZETA

Zaksa Kędzierzyn Koźle - Jastrzębski Węgiel 2:3

Jastrzębianie przyjechali do Kędzierzyna opromienieni zwycięstwem nad mistrzem Polski, gospodarze zupełnie nie mogli odnaleźć się w tym blasku i oddali dwa pierwsze sety do osiemnastu. Po dziesięciominutowej przerwie role na boisku zupełnie się odwróciły, Kędzierzynianie wygrali gładko dwa kolejne sety i doprowadzili do tie-breaka.

Ale duch w Jastrzębskim nie zginął. Michał Kubiak wyszedł i powiedział:

"Panowie, na czilu".

Rob Bontje nie był przekonany...

Ale ostatecznie to Jastrzębie, reprezentowane przez Michała Masnego, wychodziło z hali z ananasem.

(Więcej zdjęć na Facebooku Jastrzębskiego).

Zresztą, po co w ogóle próbujemy. Spotkanie podsumuje dla nas mistrz Zagumny:

Asseco Resovia - Transfer Bydgoszcz 3:1 Asseco Resovia - Transfer Bydgoszcz 3:1 Fot. Maciej Kor / Agencja Gazeta

Asseco Resovia Rzeszów - Transfer Bydgoszcz 3:1

Rewelacja zeszłorocznego sezonu ciągle bez zwycięstwa w Pluslidze. Ba, ciągle bez punktu! Chyba nawet najwięksi optymiści nie wierzyli w przełamanie złej passy w spotkaniu z mistrzem Polski, gdy tymczasem, po dwóch przegranych łatwo setach, Bydgoszczanie zobaczyli światełko w tunelu, wykorzystali nagły spadek formy przeciwnika i zdołali wygrać seta. No ale później Cichy zjadł wafelka...

Kontuzjowany Krzysiek Ignaczak przywołał drugiego środkowego w stronę trybun...

I wszystko wróciło do normy. Komplet punktów dla mistrza Polski.

siatkówka, Cerrad Czarni Radom siatkówka, Cerrad Czarni Radom Fot. Anna Jarecka / Agencja Gazeta

Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 3:1

No to pora na największą sensację kolejki. Skrę w Radomiu załatwiła dwójka ich byłych podopiecznych, grający teraz na ataku Wytze Kooistra i Bartłomiej Neroj. Trzeba jednak przyznać, że Bełchatowianie po części załatwili sami siebie - ich skuteczność w ataku wyglądała mniej więcej tak, jak ta zmiana:

Lotos Trefl Gdańsk - Transfer Bydgoszcz 3:1 Lotos Trefl Gdańsk - Transfer Bydgoszcz 3:1 Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

BBTS Bielsko Biała - Lotos Trefl Gdańsk 0:3

Gdańszczanie konsekwentnie trzymają się opracowanego na ten sezon systemu gry - zdecydowanie zwycięstwa przeplatają nie mniej zdecydowanym porażkami. Tym razem przyszła pora na łatwą wygraną. A my z tej okazji przypominamy sobie, jakie fajne filmiki wrzuca od czasu do czasu ichniejszy kanał telewizyjny. Poniżej obiecana wizyta w szatni na przymiarce nowych koszulek:

A tu jeszcze spotkanie na siłce i miejska gra z kibicami:

Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska 3:0 Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska 3:0 Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta

Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska 3:0

I  na koniec niespodziewane lanie, jakie przygotowującym się na podjęcie Fenerbahce (Ivan! Felipe! Na Torwarze! Jutro!) sprawili Olsztynianie. Bohaterem spotkania został Mikko Oivanen, który niemal w pojedynkę rozwalił rywala zagrywką. Wiecie ile było w drugim secie? 25:12. Tak, dwanaście. Kiedy Fin szykował się do serwu na tablicy widniał sobie zupełnie niewinny wynik 11:10. Gdy skończył było...

02.11.2013 Olsztyn . Matti Oivanen podczas meczu Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska . Fot. Przemyslaw Skrzydlo / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: Sport siatkowkaFot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta

20:10!

Tak poczynania kolegi skomentował Michał Żurek, do którego wędruje teraz statuetka MVP cytatów kolejki:

Strasznie zmarzłem w tym drugim secie, gdy Matti tak sobie zagrywał, bo 10 minut stałem w kwadracie dla rezerwowych - opowiadał libero oficjalnej stronie zespołu z Olsztyna.

A jak Wasze wrażenia po 4. kolejce Plusliigii?