Plusligowe podsumowania: 1.kolejka

Nowy sezon, nowe wyzwania, nowi faworyci, nowe gwiazdy, nowe ciacha, nowe WAGsy na trybunach. Zaczęło się!
Asseco Resovia - BBTS Bielsko Biała 3:0 Asseco Resovia - BBTS Bielsko Biała 3:0 Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

Asseco Resovia Rzeszów - BBTS Bielsko Biała 3:0

Na wielką inaugurację mistrz podejmował bieniaminka z Bielska Białej. Mistrz w pełnym składzie trenował raptem od środy (co znalazło szybko odzwierciedlenie w statystykach błędów własnych), a beniaminek wcale nie przyjechał do Rzeszowa zrobić Bartka Kurka na parkiecie.

Współpraca rozegrania ze skrzydłami nie wyglądała zbyt efektownie, a szykowany na wielką gwiazdę Plusligi Peter Veres nie zaliczy raczej swojego debiutu do udanych (7 punktów przy 30% skuteczności w ataku). Ale tylko od strony sportowej.

Ja byłem podenerwowany, bo po pięciu latach gry w Rosji, gdzie kibice na trybunach zachowują się jak w teatrze, siedzą bez emocji, mogłem zagrać przed publicznością która jest żywa, spontaniczna, która kocha siatkówkę. To nie jest ta sama gra - zachwycał się po spotkaniu atmosferę w hali Podpromie Węgier.

A  tymczasem tytuł dziecka kolejki trafia w malutkie rączki Julki Perłowskiej.

[facebook.com/assecoresovia.sa]

Sezon PlusLigi potrwa dwa tygodnie dłużej niż przewidywano Sezon PlusLigi potrwa dwa tygodnie dłużej niż przewidywano Fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta

Zaksa Kędzierzyn Koźle - Cerrad Czarni Radom 3:0

Zastanawiamy się, co Peter Veres powie, kiedy Resovia przyjedzie do Radomia ;)

[fot.facebook.com/nowa.gazeta.lokalna]

Póki co Radom przyjechał do Kędzierzyna i w starciu z gigantem nie miał wiele do powiedzenia. Z kolei wiele dobrego o lokalnych kibicach miał do powiedzenia kolejny Plusligowy debiutant Dick Kooy:

PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 3:1. Miguel Falasca i Wojciech Włodarczyk PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 3:1. Miguel Falasca i Wojciech Włodarczyk Fot. Tomasz StaÄczak / Agencja Gazeta

PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 3:1

Do Bełchatowa wyprawił się ambitny i wzmocniony reprezentantem we włosach koloru koszulki Pawła Zatorskiego Trefl. Po drugiej stronie swój debiut zaliczał dostojny trener Falasca.

13.10.2013 Belchatow . Trener Miguel Falasca . Mecz siatkowki mezczyzn Skra Belchatow kontra Trefl Gdansk .  Fot. Tomasz Stanczak / Agencja Gazeta

Fot. Tomasz Sta?czak / Agencja Gazeta

Na boisku bardzo skutecznie debiutował najskuteczniejszy zawodnik meczu Wojtek Włodarczyk, o tym, że nie bez przyczyny pokłada się w nim wielkie nadzieje przekonał Nico Uriarte, również jego amigo z Argentyny zaliczy to spotkanie do udanych, mimo, że w dalszym ciągu może grać tylko na przyjęciu. Pod czujnym okiem pięknej Helenki.

[fot.Paweł Piotrowski/facebook.com/pge.skra.belchatow]

Naszemu (czasami mało) czujnemu oku umknęło wcześniej, że, halo, Lotos jakby ma najfajniejsze koszulki w lidze?

Komisarzom zawodów zrobiło się w związku z tym tak żal Musztardowego Chłopca, że aż dostał statuetkę MVP...

A koledzy z Gdańska poczytali mu trochę literatury:

Trener Krzysztof Stelmach prowadzi teraz siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn Trener Krzysztof Stelmach prowadzi teraz siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn Fot. Przemyslaw Skrzydlo / Agencja Gazeta

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn 1:3

No to pora na największą sensację pierwszej kolejki. Naszpikowany gwiazdami Jastrzębski podejmował kopciuszka z Olsztyna dodatkowo osłabionego brakiem kontuzjowanych Krzyśka i Bengolei. Wiadomo, czego można było się spodziewać...

"I wtedy oni powiedzieli, wygramy z Wami!"

[fot.Olga Noga/sportsphotos.eu]

A skończyło się:

[facebook.com/pages/JASTRZĘBSKI-WĘGIEL]

Bydgoszcz , mecz Transferu z AZS-em Częstochowa Bydgoszcz , mecz Transferu z AZS-em Częstochowa Fot. Paweł Malinowski / Agencja

Transfer Bydgoszcz - AZS Częstochowa 1:3

Do osłabionej Bydgoszczy przyjechała wzmocniona Częstochowa, ale i tak porażkę chaotycznie grających gospodarzy można uznać na drugie największe zaskoczenie kolejki. I chyba trochę za wcześnie zakończyłyśmy wybory najładniejszej koszulki sezonu. Swoje do wtrącenia ma również częstochowski orzeł:

Jak oceniacie, kto w tym roku zasługuje na tytuł szafiarki Plusligi?

Politechnika - Efecctor Politechnika - Efecctor Fot. Kuba Atys/Agencja Gazeta

AZS Politechnika Warszawska - Effector Kielce 3:0

Na koniec kolejki Warszawiacy pokonali do zera (choć po zaciętej walce) super wzmocniony przed sezonem Effector. Na szczęśćie Bruno Romanutti zdążył już odnaleźć w kieleckim Tesco dział Poniedziałek, Chandra, Deszcz:

Ale, obiecałyśmy Wam nowe ciacha, oto i jest. Co powiecie na takiego drugiego rozgrywającego Politechniki, Słowaka Juraja Zatko?

[fot.Paulina Siewierska/sportsphotos.eu]

A jak Wasze wrażenia po pierwszej kolejce Plusligi?

Więcej o: