Jerzy Janowicz - Andy Murray: ciachowe konfrontacje na szczycie

Historyczny półfinał, wielkie emocje, wzruszenie łamiące głos, napięcie sięgające zenitu i konfrontacje, muszą być konfrontacje. Zapraszamy, na przystawkę przed popołudniowym daniem głównym.

.

Zaczynamy od przełamania.

Obowiązkowa sesja z rakietą

Andy Murray

Jerzyk piorunuje serwisem, ale przecież to Murray jest najlepszym returnerem na świecie. Odbija niemożliwe piłki, posyła dropszoty z półobrotu, kręcąc piruety uderza z woleja, robi podwójne salto i jaskółkę, obala Wielkie Twierdzenie Fermata, wynajduje lekarstwo na raka, doprowadza Pana Bohdana do ekstazy, no i, co tu dużo mówić, wygrywa tego seta.

Gra w korku

Andy Murray i Venus Williams

Jerzy Janowicz i jego cień

.

(kliknij w obrazek żeby zobaczyć wideo)

Pfff, pewnie, w Miami, w słońcu, pod palmami, z kwiecistą sukienką Venus Williams i przy blasku fleszy to każdy se może. No dobra, może nie każdy, ale to na pewno nie to samo, co na prawdziwej, zakorkowanej, niemieckiej autostradzie, gdzie wszyscy patrzą na ciebie jak na wariata, a jakiś policjant może ci wlepić mandat. Jerzyk szaleje i wraca do gry!

Piosenka na cześć

Jerzy Janowicz - Bajka o Jerzyku

Andy Murray - Hey there Andy Murray

"Nazywał się Jerzy i był podobny do wieży...."

Sędzia prosi polską publiczność o uciszenie się, wszystkim robi się głupio, Jerzyk zdekoncentrowany, gdy tymczasem Andy niesiony uroczą, bezpretensjonalną i trochę dziwną, jak on sam, piosenką wygrywa kolejnego seta.

Słitfocia z kolacji na portalu społecznościowym

Andy Murray

.

No Andy, gdzie nam tu z homarami wyjeżdżasz, jak obok taka fajna bibka. 2:2, remis w meczu.

W otoczeniu sprzętu sportowego

Andy Murray

Jerzy, co Ty robisz? Polak chyb przestraszył się, że może ten mecz wygrać i zaczął dziecinnie wygłupiać się na korcie, co Murray wykorzystał z zimną precyzją i mistrzowskim biczfejsem. Po zaciętym boju wygrywa Szkot, przynajmniej w naszych konfrontacjach.

Ale wiecie, jest takie staropolskie powiedzenie, kto wygrywa w konfrontacjach ten... Zresztą okaże się za kilka godzin.