Nie tylko Janowicz i Domachowska, czyli inne sportowe związki

Ciągle emocjonujemy się wczorajszą mega-plotką o rzekomym romansie najlepszego polskiego tenisisty z nie-taką-znowu-najlepszą tenisistką, ale przecież takich związków świat sportu zna całe mnóstwo. Kiedy większość roku spędza się na zgrupowaniach, zawodach, rozjazdach, nie trudno o romans z koleżanką/kolegą z rozjazdu. Zapraszamy na nasz mini przegląd słynych sportowych par!
Andre Agassi i Steffi Graf Andre Agassi i Steffi Graf internet

Steffi Graf i Andre Agassi

Słynną niemiecką tenisistkę i słynnego amerykańskiego tenisistę uznać możemy za takich trochę prekursorów. Steffi ma zresztą w swoim dorobku również romans z rodakiem i kolegą po fachu Alexandrem Mronzem oraz z kierowcą wyścigowym Michaelem Bartelsem.

Agassi był z kolei wcześniej poślubiony aktorce Brooke Shields, aż w 2001 roku na korcie dopadła ich strzała amora, wzięli ślub, wydali na świat pierwszego potomka, drugiego dwa lata później i do tej pory żyją długo i szczęśliwie.

Maria Sharapova i Grigor Dimitrow Maria Sharapova i Grigor Dimitrow internet

Maria Sharapova i Grigor Dimitrov

Obecnie tytuł najsłynniejszej tenisowej pary dzierżą Maria Szarapova i o cztery lata od niej młodszy (tak samo jak w przypadku Domachowskiej i Janowicza, przypadek? tak) Bułgar Grigor Dimitrov. Dla niego Marysia zerwała zaręczyny z innym (tak!) sportowcem, słoweńskim koszykarzem Sashą Vujacićiem.

Ana Ivanović i Mark Stillitano Ana Ivanović i Mark Stillitano internet

Ana Ivanović

Z upodobania do sportowców słynie również inna gwiazda kobiecego tenisa. Piękna Ana spotykała się swego czasu z kolegą z kortu Fernando Verdasco:

Fernando Verdasco and Ana Ivanovic seen shopping together at the Boss store Madrid, Spain - 11.12.08 **Available for publication in UK. Not for publication in the rest of the world** Credit: WENN

Później przyszła kolej na golfistę Adama Scotta:

Po rozstaniu z Australijczykiem Ivanović łączono z serbskim waterpolistą Vanją Udoviciciem:

Aktualnie tenisistkę widuje się na plażach w towarzystwie Marka Stillitano, byłego tenisisty, a prywatnie bliskiego przyjaciela Novaka Djokovića.

Caroline Wozniacki i Rory McIlroy Caroline Wozniacki i Rory McIlroy internet

Caroline Wozniacki i Rory McIlroy

W ślady swojej serbskiej koleżanki z kortu poszła "nasza" Karolina, która od 2011 spotyka się z obecnym numerem jeden profesjonalnego golfa. Para słynie z udzielania dość osobliwych wywiadów:

Michał Łasko i Milena Stacchiotti Michał Łasko i Milena Stacchiotti internet

Michał Łasko i Milena Stacchiotti

Anturażem sprzyjającym romansom bywa również często boisko siatkarskie. Historię miłości asa Jastrzębskiego Węgla, dla którego prezes klubu MKS Dąbrowa Górnicza w porozumieniu z szefem Łasko, sprowadził dziewczynę z Włoch, znamy wszyscy. Wciąż nie wiadomo, czy piękna Milena zostanie w polskiej lidze na dłużej, na pewno pretekst ku temu ma niemały - Michał i jego narzeczona mają pobrać się jeszcze tego lata!

Facundo Conte Facundo Conte fot.volleywood.net

Facundo Conte i Helena Havelkova

Podobnie rzecz miała się w przypadku argentyńsko-czeskiej miłości, tym razem jednak to chłopiec powędrował za ukochaną z ziemi włoskiej do Dynamo Krasnodar. Facundo miniony sezon spędził w barwach zespołu, gdzie w sekcji żeńskiej grała jego Helenka. W nadchodzącym oglądać będziemy go w Bełchatowie, Helenkę wygnało jeszcze bardziej, bo do Stambułu.

No nie wiemy Facundo.

Dominik i Anna Witczak Dominik i Anna Witczak fot.nto.pl

Dominik Witczak i Anna Witczak (Woźniakowska)

Siatkarskie miłości zdarzają się również w naszym kraju, czego najlepszym przykładem jest małżeństwo Witczak. Dominik i Anna poznali się w 2002 roku za sprawą brata siatkarza, który pracował wówczas jako fizjoterapeuta zespołu, w którym grała Ania. Małżeństwem są od czterech lat.

Zbigniew Bartman i Joanna Michalska Zbigniew Bartman i Joanna Michalska fot. Paweł Piotrowski

Zibi Bartman i Joanna Michalska

Siatkarze swoje miłości spotykają nie tylko w żeńskich drużynach. Tyczkarka Joanna Michalska Zibiego oczarowała podczas wspólnego zgrupowania w Spale, na tyle skutecznie, że para, mimo zarzekania się Bartmana, że do trzydziestki się nie żeni, jest już po zaręczynach.

Teraz w cenie jest najwyraźniej strzelania z karabinku pneumatycznego, przemyślcie to.

Ania Satchurska i Robert Lewandowski Ania Satchurska i Robert Lewandowski Pani

Robert Lewandowski i Anna Stachurska

20-letni piłkarz Znicza Pruszków wpadł w oko 21-letniej przyszłej mistrzyni karate na obozie integracyjnym studentów Akademii Wychowania Fizycznego. Najsłynniejsza para polskiego sportu status związku na: małżeństwo, zmienić ma już w lipcu tego roku.

Tiger Woods, Lindsey Vonn Tiger Woods, Lindsey Vonn internet

Lindsey Vonn i Tiger Woods

A na koniec jeszcze jeden golfista, skandalista, seksaferzysta, który dostał od losu drugą szansę w postaci ślicznej narciarski alpejskiej Lindsey Vonn.

Ktoś jeszcze przychodzi Wam na myśl?