Polska - Ukraina: ciachowe konfrontacje na szczycie

Dzisiaj mecz, od którego zależy bardzo, bardzo wiele. Ukraińcy, którzy zajmują przedostatnie miejsce w naszej grupie muszą wygrać, ale przecież my nie możemy przegrać. Im brakuje Szewczenki, ale my też nie strzelamy zbyt wielu goli. Będzie ciężko, ale nadziei i pociechy szukajmy w przedmeczowych konfrontacjach.

Kibic reprezentacji topless

Polska

08.06.2008 AUSTRIA , KLAGENFURT , PILKA NOZNA , EURO 2008 , POLSCY KIBICE NA ULICACH KLAGENFURTU PRZED MECZEM POLSKA - NIEMCY . FOT. KUBA ATYS / AGENCJA GAZETA

 

Ukraina

Nie zaczyna się to wszystko dobrze, ale przecież nikt nas nie oszukiwał, że będzie to piękny mecz, wiedziałyśmy natomiast, że będzie twardy, zacięty i momentami ciężki do oglądania. Polskie ataki są ciężkie i toporne, ale ukraińska obrona jeszcze gorsza, w dodatku taka jakby... wyniszczona. Z wielkim mozołem wciskamy pierwszą bramkę.

Zabawy w czasie deszczu na stadionie

Polska - Słynny Mokry Ślizg


Ukraina - romantyczne całusy pod flagą

French fans kiss in the rain after their Group D Euro 2012 soccer match against Ukraine was suspended at the Donbass Arena in Donetsk, June 15, 2012.      REUTERS/Michael Buholzer (UKRAINE - Tags: SPORT SOCCER)  SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:LR2E86F19BGIS

Robi się ciekawiej i ładniej. Przed pamiętnym i niedoszłym meczem z Anglią na Basenie Narodowym Ukraińcy mieli przecież słynną ulewę w Doniecku podczas Euro 2012. Wtedy Ukraina zagrała jednak z Francją ale z solidnym opóźnieniem, a kibice szaleli w strugach ulewnego deszczu ku uciesze fotografów z całego świata. I chociaż wizja całującej się pod flagą pary fanów Francji bardzo przemawia do naszej skażonej romantyczną popkulturą wyobraźni, to jednak Ukraina nie może zapunktować w tej konkurencji, właśnie z tego powodu, że flaga jest francuska, co z tego, że na ukraińskim stadionie. Ślizgi i taplanie się w błocie narodowego naszych niesfornych kibiców zdobywają nam więc drugiego gola.

Gwiazda Bundesligi z Pucharem Niemiec

Polska - Robert Lewandowski


Ukraina - Anatolij Tymoszczuk

d

Siemasz Anatolij, myślisz, że jak założysz sobie fancy garnitur, wyzywająco spojrzysz w obiektyw i okrasisz to wszystko takim pół-uśmiechem, a pół-biczfejsem to spodobasz nam się bardziej od naszego Roberta całującego Puchar? No, może masz rację. Kontaktowa bramka dla Ukrainy.

Bohaterowie literaccy z chętką na Helenę

Polska - Jan Skrzetuski


Ukraina - Bohun

Już myślałyśmy, że zmierzamy po pewne zwycięstwo w tym meczu, już piękny i szlachetny Skrzetuski znalazł się sam na sam z bramkarzem gości i gol był niemal pewien... Niestety. Skrzetuski jak to Skrzetuski, pomyśleć musiał, pomodlić się, monolog wygłosić lub dwa nawet, a Bohunowi nie trzeba było długo powtarzać. Z kozacką fantazją odebrał naszemu bohaterowi piłkę, pomknął jak wiatr przez stepy szerokie boiska i wyrównał stan meczu na 2:2.

Że to niesportowe zachowanie? Spójrzcie Bohunowi w oczy...

Ze słuchawkami na (w) uszach

Polska - Kuba Błaszczykowski

Kuba Błaszczykowski

Ukraina - Marko Dević:

"Nie, no. Dość tego" pomyślał kapitan i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Nie wiemy do końca czego on tam słuchał, ale wnioskując po pierwszorzędnym biczfejsie, "Ona tańczy dla mnie" to to raczej nie było.

Dević mógł tylko popatrzeć jak uderzona z 35 metrów futbolówka zdejmuję pajęczynę z okienka ukraińskiej bramki, puścić sobie "To już jest koniec" Elektrycznych Gitar i pomyśleć o rewanżu. Bo ten mecz wygrywamy 3:2!

Więcej o: