Irlandia - Polska: ciachowe konfrontacje na szczycie

Skończyły się żarty i sparingowe potyczki z Rumunią, czas na prawdziwe emocje i... sparingowe potyczki z Irlandią. No dobra, może to jeszcze nie są aż tak prawdziwe emocje, ale niewątpliwie jest to próba generalna przed arcyważnym meczem z Ukrainą, musimy więc do niej podejść poważnie. Także w konfrontacjach.

Kibice śpiewają

Irlandia - Fields of Athenry


Les supporters Irlandais chantent The Fields of... przez FanafootUK

Polska - hymn przed meczem Polska - Rosja

 

Oj chłopcy no, przecież tłumaczyłyśmy Wam przed meczem, co jest najsilniejszą bronią rywala, po co były te wszystkie rozpiski taktyczne, wykresy i paintowe wizualizacje trenera Gmocha? Na nic się to nie zdało, szybko tracimy pierwszą bramkę

Sportowy chłopak znanej tenisistki

Irlandia - Rory McIlroy, chłopak Karoliny Woźniackiej

Polska - Paweł Korzeniowski, chłopak Marty Domachowskiej

Ok, może i Rory McIlroy jest lepszym sportowcem od Pawła Korzeniowskiego, a Karolina Woźniacka lepszą tenisistką od Mart Domachowskiej, ale nie po to mamy "Ciacha" w nazwie, żebyśmy nie mogły czasem przyznać prymatu estetyki nad wartościami stricte sportowymi. A ponieważ możemy - Paweł i Marta strzelają nam piękną bramkę na 1:1.

Piosenka z wyobraźnią

Irlandia - Just My Imagination

 

Polska - Fantazja

Trudna sprawa - piosenka naszego dzieciństwa (i nie mówcie nam, że była o narkotykach!) kontra piosenka naszej młodości. Przepiękny głos Dolores O'Riordan kontra optymistyczne (i nie mówcie, że o narkotykach) przesłanie. Chyba musimy obwołać remis w tej kategorii. Czyli wciąż jest 1:1.

Ciacho z nonszalancko zarzuconą na ramię koszulką

Irlandia - Shane Long

Polska - Robert Lewandowski

Sorry Robert, na Shane'a mamy crusha od czasów Euro 2012, znów musicie gonić wynik.

Bramkarz, z którego wagi śmieją się różni źli ludzie

Irlandia - Shay Given


Polska - Artur Boruc


Jeden i drugi nie jest wcale aż taki gruby, jedne i drugi przez prawie całą karierę musi znosić docinki z powodu swojej sylwetki. Ale ponieważ stara miłość nie rdzewieje, a Artur Boruc wyglądał kiedyś tak...

25.07.2001  WARSZAWA  - PILKARZE LEGII ARTUR BORUC FOT.MACIEJ ZIENKIEWICZ / AGENCJA GAZETA MZ3184

...szalony Borubar ratuje nam remis z Irlandią. Może nie jest to wynik naszych marzeń, ale kaman, w końcu to tylko sparing.

Więcej o: