Plusligowe podsumowania: 16. kolejka

Ta kolejka dostarczyła nam tyle niesamowitych rozstrzygnięć, że żadne dodatkowe atrakcje nie są koniecznie (ale będą).
PGE Skra - AZS Częstochowa 2:3 PGE Skra - AZS Częstochowa 2:3 SKRA.PL/TOMASZ KOPROWSKI

PGE Skra Bełchatów - Wkręt met AZS Częstochowa 2:3

Bo widzicie, ta Częstochowa to jest taki przyczajony tygrys, woda cicha, tutaj niby przegrywają przegrywają, ostatnie miejsce w tabeli, a tu przyjadą do Rzeszowa, bum, 3:2, kilka tygodni później Bełchatów, bum, to samo.

A wydawać by się mogło, że po ostatnim dobrym meczu w Lidze Mistrzów, drużyna Jacka Nawrockiego wychodzi z kryzysu, Michał Winiarski założył nową, optymistyczną opaskę...

A tu klops. Dobra postawa Maćka Muzaja to za mało na super zmotywowanych siatkarzy z Częstochowy, sensacja i ósma porażka Skry w sezonie stała się faktem. Co się dzieje z wicemistrzem Polski?

Na pocieszenia dla fanek Bełchatowa mamy dwa zdjęcia, które dostałyśmy ze specjalną dedykacją od pana Łukasza Kardynała. (Zupełnie nie wiemy dlaczego).

Więcej zdjęć z tego meczu znajdziecie na sportphotos.eu>>

Polecamy!

Radość Effectora Kielce Radość Effectora Kielce Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta

Effector Kielce - Asseco Resovia Rzeszów 3:2

Ale to był dopiero początek sensacyjnych rozstrzygnięć. W Kielcach mistrz Polski grał bez nominalnego atakującego - Zibi Bartman wciąż leczy kontuzję, a problemy z barkiem w pierwszym secie zgłosił Jochen Schoeps.

 

To najsłabsze nasze spotkanie w sezonie. Mimo to mieliśmy szansę wygrać 3:1. Zrobiliśmy jednak aż 14 błędów własnych w ataku. Z takimi statystykami nie sposób zwyciężyć - kręcił głową po meczu trener Asseco Resovii Andrzej Kowal.


Porażka musi boleć Rzeszowian tym bardziej, że na zajęcie wyższego niż czwarte miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej Resovia ma już tylko matematyczne szanse, co oznacza, że w pierwszej rundzie play - offów zagra najpewniej z piątą w tabeli...Skrą Bełchatów.

Czujecie to? Zespoły które w ubiegłym roku walczyły zaciekle o złoty medal, w tym sezonie spotkają się najprawdopodobniej  już w ćwierćfinałach!

Michał Ruciak spędził w Zaksie siedem lat Michał Ruciak spędził w Zaksie siedem lat Fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta

Zaksa Kędzierzyn Koźle - Delecta Bydgoszcz 0:3

W spotkaniach Delekty z Zaksą trudniej o wskazanie faworyta (zwłaszcza, że walka toczyła się o pierwsze miejsce w tabeli), niemniej można było spodziewać się bardziej zdecydowanego oporu gospodarzy. Tyle, że, widzicie, utrata pierwszego miejsca wcale nie musi być dla podopiecznych Daniela Castellaniego szczególnie bolesna. Triumfator rundy zasadniczej w ewentualnym półfinale spotka się ze zwycięzcą pary złożonej z czwartej i piątej drużyny fazy zasadniczej, którą, co już wiemy, utworzą najpewniej mistrz i wicemistrz Polski. Taki własnie jest ten sezon, a końcówka rundy zasadniczej zapowiada się bardzo emocjonująco!

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Lotos Trefl Gdańsk - AZS Politechnika Warszawska 3:1

Niespodziewany rezultat tej kolejki padł również w Gdańsku. Trefl pokonując Politechnikę umocnił się na ósmym miejscu w tabeli i na nim najprawdopodobniej zakończy rundę zasadniczą. Po porażce z Jastrzębskim na pięć punktów oddalił się od Gdańszczan Akademicy z Olsztyna i już niemal na pewno to im przypadnie w udziale walka o 9. miejsce z Częstochową.

Like a boss.

[fot. facebook.com/lotostreflgdansk]

Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 1:3

No i wreszcie został nam Jastrzębski, który jako jedyny w tej kolejce nie robił żadnych figli i pewnie (choć ze stratą seta) pokonał przedostatnią drużynę tabeli.

Bez małego "What Michał, what Michał, kurde" jednak się nie obyło.

Więcej o: