Plusligowe podsumowania: 15. kolejka

Skra znowu przegrywa i traci Michała Winiarskiego, Jastrzębski tym razem nie wygrywa i przesuwa Russella Holmesa na przyjęcie, a Cichy Pit boi się róż.
Kontuzjowany Michał Winiarski z PGE Skry Bełchatów Kontuzjowany Michał Winiarski z PGE Skry Bełchatów Fot. Paweł Malinowski / Agencja Gazeta

Delecta Bydgoszcz - Skra Bełchatów 3:1

Fakty są takie, że wicemistrz doznał własnie siódmej porażki w lidze i na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej jest bardzo niepewny swojego miejsce w czołowej czwórce. Czy ktoś w ogóle mógł to sobie przed startem sezonu wyobrazić?

Początek spotkania w Bydgoszczy nie zapowiadał katastrofy. Prowadzona przez wracającego po chorobie Wlazłego Skra pewnie wygrała pierwszego seta, ale w kolejnych partiach sytuacja się odwróciła i desperackie manewry z wystawieniem Cupko na przyjęcie i przesunięciem Wlazłego na atak nie pomagały. Jego tego wszystkiego było mało, w trzecim secie Skra straciła Michała Winiarskiego, który doznał kolejnego w ostatnim czasie urazu, tym razem kostki. Biedny Winiar!

Dobre wiadomości są takie, że kontuzja nie jest poważna, Michała oczywiście zabraknie w jutrzejszym spotkaniu Ligi Mistrzów z Izmirem, ale do treningów powinien wrócić już w niedzielę, przez co jego szanse na grę w rewanżu w Łodzi są nie najmniejsze.

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle wygrali w trzech setach Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle wygrali w trzech setach Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta

Jastrzębski Węgiel - Zaksa Kędzierzyn Koźle 0:3

Imponującą serię, tyle, że zwycięstw, miał na swoim koncie Jastrzębski Węgiel, kiedy więc przyjechał Kędzierzyn i bez większych problemów wygrał sobie w trzech setach, chłopcy byli niepocieszeni.

No ale te plany z przesunięciem Russella na przyjęcie to chyba trochę przedwczesne, panowie!

[zdjęcia: facebook.com/pages/JASTRZĘBSKI-WĘGIEL]

Wkręt met AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów 0:3

Mistrz Polski do Częstochowy jechał pełen obaw i pomny na sensacyjną porażkę 2:3 we własnej hali kilka tygodni temu. Podopieczni Andrzeja Kowala postanowili zagrać niekonwencjonalnie i na wszelki wypadek wziąć przed początkiem meczu częstochowskich zakładników...

Ale jak się okazało, nie było to koniecznie. Tym razem mistrz Polski wygrał bez najmniejszych problemów.

A więcej zdjęć z tego spotkania możecie zobaczyć na sportsphotos.eu>>

PlusLiga. AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel. Radość zwycięzców z Warszawy - w środku Marcin Nowak PlusLiga. AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel. Radość zwycięzców z Warszawy - w środku Marcin Nowak Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn 3:0

Po ostatnich rozsypkach w składzie i katastrofie w Pucharze Polski w Bydgoszczy, nie było chyba drugiej takiej potrzebującej zwycięstwa drużyny w Pluslidze jak Politechnika. Dodatkowego smaczku dostarczył były szkoleniowiec zespołu ze stolicy, obecnie prowadzący Akademików z Olsztyna, Radosław Panas. W starciu mistrz - uczeń, tym razem górą był uczeń.

Effector Kielce - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 Effector Kielce - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta

Effector Kielce - Lotos Trefl Gdańsk 1:3

Ciekawie robi się w dole tabeli, gdzie o awans do fazy play off ostrą biją Trefl, Olsztyn i Kielce. Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej największe szanse zdaje się mieć Trefl, którego perspektywy poprawiło wyjazdowego zwycięstwo z Effectorem. Kielczanie mogą się mocno o losy awansu obawiać - trzy ostatnie spotkania rozegrają z Resovią, Skrą i Zaksą.

Najłatwiejszy terminarz z tej trójki wydaje się mieć Trefl, któremu przy dobrym układzie meczów pozostałych drużyn, do zajęcia siódmego miejsca może wystarczyć wygrana za trzy punkty z Politechniką i porażki 2:3 z Indykpolem i nawet 0:3 z Asseco.

Jak obstawiacie, który z zespołów zamknie czołową ósemkę rundy zasadniczej?