15 piłkarskich gwiazd, które rozbłysną w 2013 roku. Wśród nich Rafał Wolski

Rafał Wolski będzie odkryciem 2013 roku. Tak twierdzą amerykańscy dziennikarze. A przecież nie będziemy polemizować z takimi autorytetami, prawda? Skoro mówią tak ludzie z Bleacher Report, to znaczy, że tak będzie. I staramy się nie myśleć o tym, że Amerykanie znają się na piłce, jak my na hokeju.

15 gwiazd, które rozbłysną w 2015 roku

A ludzie z Belacher Report wytypowali listę 15 młodych piłkarzy, których ich zdaniem powinniśmy bacznie obserwować w 2013 roku, albowiem ich gwiazda rozbłyśnie niczym biel zębów w uśmiechu Cristiano Ronaldo.

Na liście są tacy, których starymi znajomymi śmiemy nazywać od dawna i nazwiska zupełnie nam obce. Dobra wiadomość jest taka, że prawie wszyscy są przystojni. Kogo więc tam mamy?

Xherdana Shaqiriego

...kiedyś z FC Basel, teraz z Bayernu Monachium, którego już dawno okrzyknęłyśmy zaginionym i pierworodnym synem Shakiry i Pique.

Choć w tym sezonie Xherdan trafił do siatki tylko raz w Bundeslidze i raz w Champions League, Amerykanie twierdzą, że statystyki nie oddają jego prawdziwego wpływu na drużynę.

Wilifrieda Zahę

...o którym nie słyszałyśmy nigdy, prawdopodobnie dlatego, że gra w Championship i podobno jest największą gwiazdą zaplecza Premier League. Zdaniem dziennikarzy Bleachera możemy go już zimą zobaczyć w Arsenalu, Manchesterze United lub Tottenhamie. A jeśli nie zimą, to latem na pewno zobaczymy go w Premier League, bowiem Crystal Palace, w którym gra ma ogromną szansę na awans.

Viktor Fischer Viktor Fischer Ciacha.net

Viktora Fischera

...w którym zakochałyśmy się od pierwszego wejrzenia jest bowiem emblematem idealnego duńskiego piękna, ze swoimi blond włosami i wyrazistymi rysami. Ma dopiero 18 lat, więc pleasure z oglądania go będzie bardzo guilty, dostał już powołanie do reprezentacji, a na co dzień gra w Ajaksie i zupełnie nie wiemy, jak przegapiłyśmy go w tej edycji Champions League.

Wy na szczęście okazałyście się bardziej czujne i taka juventina, która wypatrzyła Viktorka w meczu Ajaksu z BVB ma bardzo dużo przepięknego Fischerpicspamu...

Wirginia zaś dorzuca wideo i jeszcze kilka zdjęć:

Taaaaaaaak! Chcemy, żeby 2013 był rokiem Fischera! Koniecznie!

Adam Maher Adam Maher Internet

Adama Mahera

...czyli jednego z najbardziej hajpowanych młodych holenderskich piłkarzy ostatnich lat. W 2011 został wybrany "młodym piłkarzem roku" w Holandii, w 2012 znalazł się w szerokiej kadrze na Euro. Gra w AZ Alkmaar, ale niektórzy wróżą mu rychłą przeprowadzkę do Anglii.

Jak Wam się podoba?

Jordy Clasie Jordy Clasie Internet

Jordy'ego Clasie

...który wbrew pozorom wizualnym ani nomastycznym nie jest ani Anglikiem, ani Hiszpanem, ale kolejnym, docenionym przez amerykańskich dziennikarzy Holendrem. Choć naszym zdaniem totalnie wygląda jak typowy zabijaka z Premier League. Być może zresztą wkrótce nim zostanie (Tottenham?), póki co jednak, gra w Feyenordzie Rotterdam.

Julian Draxler Julian Draxler Internet

Juliana Draxlera

...który, jako, że jest młodym Niemcem, nie mógł ujść naszej uwadze. Nie jest może najpiękniejszy w Bundeslidze, ale zapewnia borykającemu się z kłopotami Schalke stabilność, pewność i wsparcie. Ploteczki transferowe łączą go z Manchesterem City.

.

Juan Quintera Juan Quintera

Juana Quintera

...z Serie A, który jest największą nadzieją swojej Pescary na utrzymanie się we włoskiej ekstraklasie, My o tym uroczym Kolumbijczyku nic a nic nie słyszałyśmy, ale może jeszcze usłyszymy, mimo, iż na razie brak spekulacji transferowych łączących go z jakimś większym klubem.

Martins Indi Martins Indi

Martinsa Indiego

 

...czyli kolejną wielką nadzieję Pomarańczowych. Po porażce na Euro 2012 Bruno Martins Indi stał się podstawowym obrońcą Oranje, którzy podczas naszego turnieju cierpieli na straszną nieudolność w defensywie. Indi gra w Feyenordzie ale zamierza wkrótce zmienić pracodawcę. Mimo, że ma dopiero 20 lat, może stać się - zdaniem dziennikarzy Bleacher Report - jednym z najlepszych obrońców w Europie.

Zresztą, Holendrzy już mają o nim memy, których wprawdzie nie rozumiemy, ale jeśli ktoś z Was mówi w języku Rembrandta...

.
s
Zwłaszcza ten ostatni jest przerażający...

 

...czyli kolejną wielką nadzieję Pomarańczowych. Po porażce na Euro 2012 Bruno Martins Indi stał się podstawowym obrońcą Oranje, którzy podczas naszego turnieju cierpieli na straszną nieudolność w defensywie. Indi gra w Feyenordzie ale zamierza wkrótce zmienić pracodoawcę. Mimo, że ma dopiero 20 lat, może stać się - zdaniem dziennikarzy Bleacher Report - jednym z najlepszych obrońców w Europie...czyli kolejną wielką nadzieję Pomarańczowych. Po porażce na Euro 2012 Bruno Martins Indi stał się podstawowym obrońcą Oranje, którzy podczas naszego turnieju cierpieli na straszną nieudolność w defensywie. Indi gra w Feyenordzie ale zamierza wkrótce zmienić pracodoawcę. Mimo, że ma dopiero 20 lat, może stać się - zdaniem dziennikarzy Bleacher Report - jednym z najlepszych obrońców w Europie

Gerarda Deulofeu

...z Barcelony, czyli może on tam i jest odkryciem dla Amerykanów, ale idziemy o zakład, że red. Marina zna już rozkład słitfoci na pulpicie jego komputera, rozmiar dresów i ulubioną piosenkę Bryana Adamsa. A także personalia osoby przeprowadzającej na Gerardzie organoleptyczne badanie laryngologiczne.

Gerard Junior jest Katalończykiem, który wymiata na razie głównie w Barcelonie B, ale zdaniem naszych ekspertów - wkrótce usłyszy o nim nie tylko Katalonia. Z reprezentacja Hiszpanii U-19 wygrał w tym roku Mistrzostwa Europy...

c

...ale pobieżny risercz sugeruje, że jego ulubionym zajęciem jest cykanie sobie słitfoci w bardzo niekompletnym stroju. Yep, that's our boy!

,

Ikera Muniaina

...no kaman, akurat Wam to chyba młodego Ikera z Bilbao przedstawiać nie musimy? Z tym, że, zdaniem amerykańskich dziennikarzy, on już niedługo wcale nie będzie z Bilbao...

Lorenzo Insigne

...czyli Napoli to nie tylko Edinson Cabani. To także 21-letni Lorenzo uważany za jednego z najlepszych młodych piłkarzy we Włoszech. Wygląda dużo poważniej, niż na swoje 21 lat, co niekoniecznie jest wadą musimy jednak przyznać, że cień pięknego Edinsoan jest tak wielki, że rzeczywiście jakoś ukrytego w nim Lorenzo do tej pory nie dostrzegałyśmy.

Lucas Piazon

No nie, no przecież Lucasa to znamy od dawna, i to jeszcze od czasów, gdy za tego typu znajomości groził jakiś przykry paragraf. Znamy jego, znamy jego brata i całą roześmianą gromadę londyńskiej młodzieży, której oczywiście życzymy w 2013 roku wszystkiego najlepszego, a sobie - jak najwięcej okazji do pisania o nich.

Rafał Wolski Rafał Wolski Magazyn Ekstraklasy

Rafał Wolski!

Wreszcie! Na przedostatnim miejscu, ale jest! Cóż to o naszym uroczym Rafale z Legii piszą w samej Hameryce?

"Jedna z największych niespodzianek w składzie Polski na Euro - Rafał Wolski będzie gorącym ciachem* na rynku transferowym w 2013 roku"

Jedna z największych niespodzianek w składzie Polski na Euro - Rafał Wolski będzie gorącym ciachem* na rynku transferowym w 2013.
*No dobra, mogło nas trochę ponieść z tłumaczeniem. Potem dziennikarze piszą, że  wartość Wolskiego wynosi teraz jakieś 3,5 mln euro, i że mówi się o jego przeprowadzce do Borusii Dortmund (pierwsze słyszymy), gdzie gra trzech jego rodaków. Według Bleacher Report Wolski mógłby być "niedrigim zakupem, który rozkwitnie w którejś z najlepszych europejskich lig".
Och, promieniejemy z dumy. Ale dlaczego o Koseckim nic nie napisali?
Ledwo jednak napisali, a na seriwsie Warszawa Sport.pl już pojawiły się plotki o transferze Wolskiego do Fiorentiny za 3 mln euro

*No dobra, mogło nas trochę ponieść z tłumaczeniem. Potem dziennikarze piszą, że  wartość Wolskiego wynosi teraz jakieś 3,5 mln euro, i że mówi się o jego przeprowadzce do Borusii Dortmund (pierwsze słyszymy), gdzie gra trzech jego rodaków. Według Bleacher Report Wolski mógłby być "niedrogim zakupem, który rozkwitnie w którejś z najlepszych europejskich lig".

 

..

 

Och, promieniejemy z dumy. Ale dlaczego o Koseckim nic nie napisali?Ledwo jednak napisali, a na serwisie Warszawa Sport.pl już pojawiły się plotki o transferze Wolskiego do Fiorentiny za 3 mln euro.

Lucas Moura

Kolejny delikwent, który nie wygląda na swoje 20 lat, ale dobrze, jak już przyjdzie po nas kurator Lucasa Piazona to będziemy się zasłaniać Mourą. Prawdziwy talent Lucasa ma wybuchnąć dopiero w 2014 roku w Brazylii, na mistrzostwach świata, które przecież Canarinhos muszą wygrać, przynajmniej we własnym przekonaniu. Póki co, poważnym sprawdzianem będzie dla nich Puchar Konfederacji .

W Europie Lucas zasłynął przede wszystkim jako najdroższy zakup w historii Paris Saint-Germain, którego piłkarzem został zupełnie niedawno.

 

Jak Wam się podobają postulowane gwiazdy 2013 roku? My straciłyśmy głowę dla Viktora Fischera, chcemy, żeby był to rok Lucasa Piazona, no i oczywiście Rafała Wolskiego. A Wy?