Plusligowe podsumowania: 11. kolejka

Nowa fryzura Winiara przeszła próbę opaskową, Alek zaprezentował kuzynkę, a Zaksa, mimo sensacyjnej porażki, odniosła zwycięstwo w innej doniosłej kategorii.
PGE Skra - Resovia 3:0 PGE Skra - Resovia 3:0 Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3:0

Hit kolejki nieoczekiwanie dostarczył więcej pozaboiskowych wrażeń niż czysto sportowych emocji. Czekałyśmy w napięciu jak nowe rewelacyjne cięcie Michała Winiarskiego sprawdzi się w meczowym anturażu, i cóż, nikt nie powiedział, że będzie łatwo.

 

Tymczasem na trybunach: Aleczek pokazał się z kuzynką (cicho).

[fot.skra.pl]

Andrea Anastasi z nowym swetrem:

A tę potyczkę i tak zwycięża Konstantin Cupković, który wręczył swoją statuetkę MVP niepełnosprawnemu kibicowi:

 

Więcej zdjęć ze spotkania znajdziecie na sportsphots.eu>>

Polecamy!

Ciekawe czy  dzisiejszym meczu trener Daniel Castellani będzie krzyczał ze złości, czy z radości? Ciekawe czy dzisiejszym meczu trener Daniel Castellani będzie krzyczał ze złości, czy z radości? Fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta

Zaksa Kędzierzyn Koźle - Lotos Trefl Gdańsk 1:3

Różne historie działy się już w tym sezonie w Pluslidze, ale Zaksa od początku prezentowała zdecydowanie najbardziej równą i stabilną formę. Czy ktokolwiek w nawet najśmielszym wyobrażeniu mógł spodziewać się, że lider tabeli przegra u siebie z drugim zespołem od końca? Do 15 w pierwszym secie? Prowadząc 20:16 w trzecim? Dla Gdańszczan to wyczyn historyczny, bo jeszcze nigdy nie udało im się ograć kogoś z "wielkiej czwórki".

Na pocieszenie dla fanek Kędzierzynian, Antoś Rouzier zmiótł dotychczasową konkurencję w kategorii Santa Plusligii:

Zgodzicie się?

PlusLiga. AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel PlusLiga. AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska 3:2

Najbardziej zacięte spotkanie kolejki toczyło się w Jastrzębiu. Aczkolwiek jego zaciętość sprowadzała się głównie ilości rozegranych setów - sam ich przebieg wyglądał trochę na zasadzie "my bijemy was, w następnym wy nas".

Tymczasem rubryka "Russel Holmes poprawia koszulki kolegom z zespołu" prezentuje:

[fot. facebook.com/pages/JASTRZĘBSKI-WĘGIEL]

A statuetka MVP biczfejsu trafia w ręce Michała Kubiaka:

[fot. Katarzyna Spyrka/jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl]

Wkręt - met AZS Częstochowa - Indykpol AZS Olsztyn 1:3

A jeśli zastanawiacie się dlaczego mecz dwóch AZS-ów nie stał na zbyt wysokim poziomie, już Wam mówimy. Zimowa nostalgia!

 

Jak z pierwszym śniegiem poradzą sobie siatkarze z Bydgoszczy i Kielc? Przekonamy się już dziś wieczorem w spotkaniu kończącym zmagania w 11. kolejce.

Więcej o: