Plusligowe podsumowania: 10. kolejka

Resovia była o krok od kolejnej sensacyjnej przegranej, Aleczek zachwycał się choinką, a Russell Holmes koszulką Simona Tischera.
Lotos Trefl - PGE Skra 0:3 Lotos Trefl - PGE Skra 0:3 Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Wyborcza.pl

Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 0:3

Na początek rundy rewanżowej wicemistrz Polski wyprawił się do Gdańska.  Trochę obaw było ? w meczu z Politechniką kontuzji nabawił się Aleksandar Atanasijević, zdrowie w mieszkaniu Karola Kłosa cudem ocalił Paweł Zatorski?

 

Ale udało się I to nawet bez przesunięcia Pawła Woickiego na przyjęcie. Na atak wrócił Mariusz Wlazły, przyjmował Bąku, Alek zrobił sobie zdjęcie z warszawską choinką i wszyscy wrócili do Bełchatowa zadowoleni.

Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia 2:3 Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia 2:3 Fot. Robert Robaszewski / Agencja Wyborcza.pl

Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 2:3

Ale nie wszystkim faworytom poszło w ten weekend tak łatwo i przyjemnie. Mistrz Polski po raz kolejny przeżywał niesamowite męczarnie i był bliski sprawienia następnej sensacji. Spotkanie w Olsztynie miało zresztą podobny przebieg do tego z Częstochową, Rzeszowianie objęli prowadzenie 2:0, pozwolili na wyrównanie, tym razem z happy endem w tie ? breaku.

Tylko czy ktoś mógłby powiedzieć Zibiemu, że Movember już się skończył?

[fot.Krzysztof Wojciechowski/indykpolazs.pl]

Michał Łasko Michał Łasko Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Wyborcza.pl

Effector Kielce - Jastrzębski Węgiel 2:3

Ciężką przeprawę na wyjeździe miał również Jastrzębski Węgiel i chciałyśmy, naprawdę chciałyśmy napisać coś o tym meczu, no ale zobaczcie co ten łobuz flirciarz Russell znowu robi!

[zdj.jastrzebskiwegiel.pl]

Mecz Delecta Bydgoszcz - Tytan AZS Częstochowa Mecz Delecta Bydgoszcz - Tytan AZS Częstochowa Fot. Krzysztof Szatkowski / Agencja Wyborcza.pl

Wkręt - met AZS Częstochowa - Delecta Bydgoszcz 1:3

Jedno jest pewne. Jeszcze nikt nigdy nie przyjmował tradycyjnej powitalnej róży w Częstochowie tak ładnie jak Stephane Antiga.

[fot. Łukasz Kardynał/sportsphotos.eu]

Ale na tym gościnność Akademików się skończyła, Częstochowa znowu dzielnie się broniła, ale tym razem wystarczyło to tylko na jednego seta.

Ale to jeszcze nie koniec emocji w tej kolejce Plusligi! Już dziś wieczorem czeka nas starcie Politechniki z Zaksą. W ursynowskiej hali w tym sezonie padły już Skra i Jastrzębski, jak będzie z liderem tabeli? Przekonamy się o 18:00 na Polsacie Sport.

Więcej o: