10 najzabawniejszych momentów minionego sezonu formułowego

To był niesamowity sezon obfitujący w wydarzenia zaskakujące, dramatyczne, niewiarygodne, sensacyjne, arcyważne, ale też przeplatane momentami "comic reliefu". Na przegląd tychże właśnie Was zapraszamy, uśmiechnijmy się jeszcze raz!

Wituś nie chce całusa

Finałowy wyścig w Brazylii miał wielu bohaterów, jednym z nich był bez wątpienia Witalij Pietrow, który zapewnił Caterhamowi upragnioną dziesiątą pozycję w klasyfikacji konstruktorów. Radość w zespole była przeogromna, Wituś szalał ze szczęścia, ale nie na tyle by dać się wciągnąć w powtórki z Brokeback Mouintain z podium w USA:

Triathlonowe przygody Jensona Buttona

A pamiętacie jeszcze przygodę Jensa z zawodów triathlonowych na które zapomniał stroju i postanowił wystąpić w kostiumie swojej dziewczyny? I jak wszystko szło dobrze dopóki strój się nie zamoczył i zrobił za ciasny w "niektórych miejscach", Jens dostał ataku paniki i prawie się utopił? Takie anegdotki.

Jenson Button i Lewis Hamilton Jenson Button i Lewis Hamilton internet

Dlaczego Lewis nie zatańczył Gangnam Style w Korei

Tym razem nie wideo, a jednozdaniowa wypowiedź, która nieźle nas ubawiła, a przy okazji udowodniła, że nawet tacy w gorącej wodzie kąpani kierowcy jak Lewis Hamilton, mają do siebie dystans i potrafią śmiać się z samych siebie. Pamiętacie tę czarną twitterową serię Lulu? Najpierw afera ze scanem telemetrii z kwalifikacji, potem wielka obraza na Jensona Buttona za to, że przestał go "śledzić" na ćwierkaczu, co w jego oczach oznaczało brak szacunku, i gorzki finał kiedy okazało się, że Buttona nigdy wśród śledzących Hamiltona nie było.

Po takich ciężkich przejściach ferajna zjechała do Korei, padok opanował szał na Gangnam Style, a gdy kierowca McLarena został zapytany o to, czy również planuje taniec, odpowiedział:

 

Myślę, że już wystarczająco przyniosłem sobie wstydu na ten tydzień.

Problemy z mikrofonem Nico Rosberga

Żartowanie sobie z Nico Rosberga to takie trochę chyba hobby Michaela Schumachera, na konferencji prasowej przed GP Niemiec dobry nastrój udzielił się również Vettelowi i Webberowi. Podczas wypowiedzi młodszego z dwójki Mercedesa Sebastian podsunął mu bliżej mikrofon sugerując, że jest słabo słyszany, ten się przejął, po salwie śmiechu z sali uroczo speszył i zakończył wypowiedź, Webbo prawie się w tym drugim rzędzie przewrócił, a na koniec żartobliwą udawaną próbą mikrofonu zarzucił Schu. Musicie to zobaczyć!

Vettel robi sobie żarty z Alonso

Wygląda na to, że robienie sobie żartów z kolegów to również ulubiony sposób Sebastiana Vettela na przetrwanie nudnych konferencji prasowych. W Hiszpanii ich ofiarą padł Fernando Alonso i jego słynny histeryczny komunikat radiowy z GP Bahrajnu "All the time you have to leave a space!".

Oryginał:

Kopia:

Kimi i Sebastian niegrzeczni na podium w Abu Zabi

Bo widzicie, kiedy już się raz podpuści Sebastiana do żartów, nie ma odwrotu. Podczas wywiadów na podium w Abu Dabi zaczął Kimi, który zapytany o emocje po wygranej tłumaczył, że postara się więcej uśmiechać, bo ostatnim razem ludzie "gave him shit" no czyli, że się czepiali. I być może nikt by nawet nie zwrócił na to szczególnie uwagi, wiecie, to jest mamroczący Kimi, z którego ust "shit" brzmi jak "kurka wodna", ale taki dobór słownictwa rozochocił następnego w kolejce do wywiadów Sebastiana Vettela, który beż żadnych zahamowań w swojej relacji z wyścigi użył słów takich jak "bloody" i "fucked".

FIA bawiła się trochę mniej od nas.

Przygody Kimiego z barierkami

No ale oczywiście to dopiero początek Kimiego w naszym przeglądzie. Swego czasu dość mocno emocjonowałyśmy się sagą barierkową. Zaczęło się bardzo spektakularnie od GP Niemiec:

 

Iceman próbował również swoich sił z barierką węgierską:

Oraz belgijską:

A na koniec przewrócił się na schodach w Japonii:

Legenda.

Zagubiony Kimi Raikkonen

No ale oczywiście to nic w porównaniu ze zgubieniem drogi podczas wyścigu na Interlagos.

Kimi tłumaczył potem ze stoickim spokojem, że przecież kiedy w 2001 roku miał podobną przygodę, ta bramka była otwarta! I że w kolejnym sezonie przed startem będzie musiał się najpierw upewnić czy znowu ktoś jej nie zamknął.

Lewis Hamilton i Jenson Button pracują w telewizji

Nie da się ukryć, że ostatni wspólny sezon Buttmiltona w Mclarenie obfitował w wiele przykrych chwil, ale chemia między kierowcami i ich poczucie humoru znowu zadziałały perfekcyjnie w przezabawnym materiale BBC, w którym Lewis i Jenson przez moment stają się pracownikami stacji. W wybitnej roli drugoplanowej ponownie wystąpi Mark Webber:

Kimi wie co robi, zostawcie go w spokoju

I co więcej dodać. Miejsce pierwsze mogło być tylko jedno.

10 najlepszych tekstów Kimiego Raikkonena >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: