Plusligowe podsumowania: 7. kolejka

W tym odcinku dowiemy się, między innymi, czego (poza mydłami) nie należy wręczać siatkarzom.

Wkręt - Met AZS Częstochowa - Skra Bełchatów 1:3

Te z Was, które śledzą naszego Facebooka, wiedzą już doskonale, że listę zakazanych prezentów uzupełniają niniejszym róże.

A przynajmniej jeśli z prezentem szykujemy się na Cupko.

Z hali w Częstochowie, gdzie wicemistrz Polski nie bez problemów uporał się z miejscowym AZS-em, pozdrawia Was Michał Bąkiewicz.

Więcej zdjęć z tego meczu na sportsphotos.eu>>

Asseco Resovia - Effector Kielce 3:0 Asseco Resovia - Effector Kielce 3:0 Fot. Krzysztof Koch / Agencja Gazeta

Asseco Resovia Rzeszów - Effector Kielce 3:0

Mistrz Polski w spotkaniu z Kielcami upatrywał szansy na odbudowę morale po ostatniej zasmucającej passie porażek i cel ten został osiągnięty. Goście stawili jednak imponujący twardy opór, Rzeszowianie wcale wielkiego meczu nie grali i ciągle brakuje w niej spokoju i uporządkowania.

 

- Cieszymy się ze zwycięstwa. Było dla nas bardzo ważne, żeby odbudować się psychicznie i patrzeć z optymizmem do przodu - mówił po spotkaniu kapitan Resovii Olieg Achrem. - Staramy się odbudować i mam nadzieję, że w kolejnych meczach będziemy grać z większą pewnością i będziemy mocniejsi psychicznie - wtórował mu trener Andrzej Kowal.

Olsztynianom nie udało się przebić przez jastrzębski blok Olsztynianom nie udało się przebić przez jastrzębski blok Fot. Tomasz Waszczuk / Agencja Gazeta

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn

Na sympatyczne spotkanie i dobre nastroje po jego zakończeniu liczyli także Jastrzębianie, a goście z Olsztyna nieszczególnie byli w stanie pokrzyżować im szyki. Z tego spotkania pozdrawi Was Russell w ręczniku oraz próbujący zaimponować cheerleaderkom Matteo Martino.

[zdjęcie: facebook.com/pages/JASTRZĘBSKI-WĘGIEL]

Siatkarze Politechniki Warszawskiej. Fabian Drzyzga i Krzysztof Wierzbowski Siatkarze Politechniki Warszawskiej. Fabian Drzyzga i Krzysztof Wierzbowski Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

AZS Politechnika Warszawska - Lotos Trefl Gdańsk 2:3

A teraz cofamy się z akcją do piątku, w który to przydarzyła się pierwsza niespodzianka tej kolejki. Ba, sensacja! Politechnika to sensacja tego sezonu, pogromca wielkich, i kto by pomyślał, że ich triumfalny pochód zostanie zatrzymany przez skromny Trefl Gdańsk, który w tym sezonie zdołał wygrać jedno liche spotkanie.

A jeśli chcecie zobaczyć jak długa jest już broda Grześka Łomacza, ewentualnie posłuchać co miał do powiedzenia na temat meczu, na krótkie wideo zaprasza Was SiatkarskaLiga.TV:

W listopadzie 2012 roku Delecta pokonała Zaksę we własnej hali 3:2 W listopadzie 2012 roku Delecta pokonała Zaksę we własnej hali 3:2 Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta

Delecta Bydgoszcz - Zaksa Kędzierzyn Koźle 2:3

Kolejka rozpoczęła się niespodzianką i takoż się zakończyła. Kędzierzynianie w połowie tygodnia zaliczyli w Trydencie pierwszą porażkę w sezonie, w niedzielę przyszedł czas na pierwsze podwinięcie nogi na krajowych boiskach. Serio, serio, Rucek.

[fot. Marcelina Rogalska/ sportsphotos.eu]

 

- Zagraliśmy dobre spotkanie, ale trafiliśmy na świetnie usposobiony zespół rywali i nie byliśmy w stanie zwyciężyć - skomentował w charakterystyczny dla siebie daleki od dramatyzowania sposób kapitan gości, Paweł Zagumny.

A jakie są Wasze spostrzeżenia po 7. kolejce?

Więcej o: