Plusligowe podsumowania: 6. kolejka

Sensacje, niespodzianki i fryzjerskie katastrofy.

Asseco Resovia Rzeszów - Wkręt - met AZS Częstochowa 2:3

Przypominacie sobie kiedy ostatnio mistrz Polski przegrał z ostatnią drużyną w tabeli, która w pięciu dotychczasowych meczach zdołała wygrać zaledwie jednego seta? U siebie? Prowadząc 2:0?

Środkowy Resovii Łukasz Perłowski nie przebiera w słowach: "to wstyd".

 

Kibice przychodzą zobaczyć naszą dobrą postawę, gdzie wygrywamy pewnie 3:0 z ostatnim zespołem w tabeli, grając do tego dobrą siatkówkę. A tu, niestety - stwierdza Perłowski. - Oni chyba nawet sami nie wierzą w to, że tak zagrali. Wygrali pierwszy mecz w lidze i mają niesamowitą radość w zespole. A u nas smutek - dodaje.

Jak widać, nawet u tych najmłodszych kibiców mistrza Polski.

[zdjęcie: Łukasz Kardynał/sportsphotos.eu]

Jakub Popiwczak podczas meczu Jastrzębskiego Węgla ze Skrą Bełchatów (3:1) Jakub Popiwczak podczas meczu Jastrzębskiego Węgla ze Skrą Bełchatów (3:1) Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Wyborcza.pl

Zaksa Kędzierzyn Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0

Wracamy teraz narrację do piątkowego wieczoru. Uskrzydlony zwycięstwem nad Bełchatowem Jastrzębski wybrał się do jaskini niepokonanego jeszcze w tym sezonie kędzierzyńskiego lwa, który szybciutko i boleśnie te skrzydełka przyciął.

[fot.facebook.com/zaksa.kk]

No w piątek trochę niestety tak.

A MVP, po takich akcjach, mógł być tylko jeden.

[zdjęcie: Wiesław Kozieł/plusliga.pl]

Siatkarze PGE Skry Siatkarze PGE Skry Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

PGE Skra Bełchatów - Delecta Bydgoszcz 3:0

Skra się odkuwa, i to nie w spotkaniu z byle kim, bo z Delectą, ale my nie możemy już tak dłużej po prostu sobie siedzieć i pisać, kiedy bełchatowski fryzjer tak okrutnie się pomylił i przyszedł nie po Winiara a po piękne loczki Atanasijevića!

[zdjęcie:facebook.com/skra bełchatów]

Na tym zdjęciu jesteśmy Pawłem Woickim. Nie mówimy, że Alek wygląda źle czy coś, ale jak to tak, Bambino i loczki to jedność, protestujemy!

Lotos Trefl Gdańsk - Effector Kielce 0:3

Tymczasem na dole tabeli Trefl pokładał wielkie nadzieje w starciu z Kielcami, które miał dać odpowiedź na pytanie,w  którym miejscu jest drużyna z Gdańska - wcześniejsze boje z pretendentami do medali i teoretycznie najsłabszą Częstochową nie do końca były w stanie jej dostarczyć. Po zakończeniu sobotniego starcia Gdańszczanie pytania tego najchętniej pewnie w ogóle zadawać by nie chcieli.

No to co, to może piękny Grzesiu Łomacz na pocieszenie?

[zdjęcie: facebook.com/lotostreflgdansk]

Jakub Badnaruk (po prawej) zastąpił Radosława Panasa na stanowisku trenera siatkarzy Politechniki Jakub Badnaruk (po prawej) zastąpił Radosława Panasa na stanowisku trenera siatkarzy Politechniki Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska 0:3

Trudno było się spodziewać, że triumfalny pochód Politechniki został zatrzymany w Olsztynie i tak rzeczywiście się nie stało. A spotkanie to miało dodatkowy, szczególnie pikantny smaczek trenerki - Olsztyn dowodzony jest teraz przecież przez byłego trenera Politechniki Radosława Panasa, który dwa lata temu zatrudnił obecnego szkoleniowca drużyny ze stolicy na stanowisku swojego asystenta.

 

- To inteligentny człowiek. Rozwija się, ma otwartą głowę. Widzę, że fajnie dogadał się z chłopakami i stworzył ciekawy zespół - komplementował przed meczem swojego byłego współpracownika Panas.

Uczeń przerasta mistrza?

A jakie są Wasz spostrzeżenia na temat kolejki i czy również przyłączacie się do Komitetu na Rzecz Ochrony Loczków Aleksandara Atanasijevića?

Więcej o: