Plusligowe podsumowania: II. kolejka (+ nowiny z Kataru)

Zaczęło się od wielkich emocji w przyspieszonym meczu na szczycie, skończyło jeszcze większą sensacją.

AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel 3:1

Inaczej jak od niej zacząć nie możemy. Ale jak to Jastrzębski przegrał 1:3, a w pierwszych dwóch setach dał się zgromić totalnie? Russ?

W szatni powiedziałem zawodnikom, że taktyka jest już nieważna i przede wszystkim musimy chwycić rywala za gardło. Trzymaliśmy Jastrzębski Węgiel przez dwa sety i połowę trzeciego. Wtedy zaczęli grać lepiej, ale tego dnia to było za mało na nas - wyjaśnia trener gospodarzy Jakub Bednaruk.

Zaskoczyła Was tak słaba postawa pretendenta do tytułu?

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk fot. Łukasz Głowala / Agencja Wyborcza.pl

Lotos Trefl Gdańsk - Zaksa Kędzierzyn Koźle 0:3

Inny pretendent już się nie wygłupiał i dość gładko pokonał Gdańszczan w trzech setach. No może nie tak gładko, bo strata seta wisiała w powietrzu - w trzeciej partii gospodarze prowadzili już 20:13 by przegrać ostatecznie 26:28. A my mamy dla Was z tej okazji okolicznościową zagadkę z cyklu "czyje to wypięte pośladki".

Hmm?

Indykpol AZS Olsztyn - Wkręt - met AZS Częstochowa 3:0

W spotkaniu dwóch AZS-ów górą zdecydowanie okazali się być ci z Olsztyna. Gospodarze cały czas kontrowali spotkanie, zwyciężając pewnie w trzech setach do 18, 23 i 19. Dodajmy jeszcze, że dziś wieczorem (20:30) na zakończenie kolejki Effector Kielce podejmie Delectę Bydgoszcz.

Skra Bełchatów - Zamalek Kair

Tymczasem w Klubowych Mistrzostwach Świata Skra zgodnie z przewidywaniami pokonała mistrzów Egiptu, którym ewidentnie powinno przyznać się chociaż seta za fajną nazwę. Bełchatowianie chyba podzielają nasze zdanie i prawie tego pierwszego seta, jak mawia mój tata, przepultali. Prawdziwe schody zaczną się jednak dopiero dzisiaj.

W mega pojedynku z Zenitem Kazań. To już lecę szykować konfrontacje!