Niemcy - Włochy: ciachowe konfrontacje na szczycie

"Kiedy się wypełniły dni, i przyszło..." albo nie, wiecie co, Żołnierze z Westerplatte nie są najlepszym pomysłem na zajawianie konfrontacji włosko-niemieckich, które i bez tego są meczem miliona podtekstów. Strasznie się boimy tego, co wydarzy się wieczorem na boisku, teraz więc, w naszym Kąciku Małego Demiurga weźmiemy sprawy w swoje ręce.

Piłkarze w piosence

Niemcy - Lukas Podolski śpiewający "Hallelujah"

 

 


Włochy - Azurri song

 

Niemcy chyba za bardzo uwierzyli w siebie, i w początkowych minutach meczu grają z niefrasobliwą nonszalancją. Baaaaaaaardzo złe dośrodkowanie Lukasa Podolskiego zupełnie do nikogo kończy się piękną, zespołową kontrą Włochów, którzy obejmują prowadzenie. 1:0 dla Italii.

Duety muzyczne, które zniszczyły nam dzieciństwo

Niemcy - Modern Talking

 

 

Włochy - Al Bano i Romina Power

 

Za duetem włoskim stoi chyba tylko jedno zniszczone dzieciństwo - niżej podpisanej, której rodzice słuchali kasety z Al Banem i Rominą Power do zdarcia, a pierwszym słowem, jakie wypowiedział młodszy brat było właśnie "Felicita". Natomiast "Jor maj hart, jor maj sołl" "Modern Talking" rujnował szkolne dyskoteki i fryzury chłopców z podwórka. Muzyczna konfrontacja znów na korzyść Włochów, których bramka nie powala wprawdzie urodą, a strzał piszczelem Mario Balotellego zapisać należy raczej na karb fatalnej postawy niemieckiej obrony, niemniej jednak mamy już 2:0 dla Włoch.

Porażająco piękni z pucharem w objęciach

Włochy - Claudio Marchisio

TURIN, ITALY - MAY 13:  Claudio Marchisio of Juventus FC celebrates with the Serie A trophy after the Serie A match between Juventus FC and Atalanta BC at Juventus Stadium on May 13, 2012 in Turin, Italy.  (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Niemcy - Mats Hummels

Mats hummels

Prędzej znalazłybyśmy szczepionkę na AIDS, rozwiązały problem głodu  na świecie i wymyśliły na nowo rachunek różniczkowy, dodając do niego w pakiecie Bursztynową Komnatę niż udzieliły odpowiedzi na pytanie kto jest ładniejszy: Claudio czy Mats? Na szczęście tutaj tego czynić nie musimy, musimy tylko zdecydować, kto wygląda lepiej na foci z trofeum.

Il Principnio jakiś niewidoczny w tym fragmencie gry, natomiast Hummels pokazuje się świetnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Philippa Lahma, i strzela fantastyczną bramkę głową! Mamy gola kontaktowego, Włosi prowadzą już tylko 2:1.

Obrońca w czerni i bieli

Niemcy - Jerome Boateng

Jerome Boateng, Sami Khedira, Manuel Neuer

Włochy - Ignazio Abate

Ignazio Abate

Kompletnie nie rozumiemy, dlaczego niemiecka formacja defensywna zupełnie odpuściła krycie przy tym stałym fragmencie gry i po dośrodkowaniu Pirlo Abate miał tyle miejsca, że mógł zrobić z piłką co dusza zapragnie. Dusza zapragnęła strzelić najpierw biczfejsa, a potem gola (oczywiście głową, w końcu to Euro 2012) i Włosi prowadzą już 3:1! (będzie pogrom?)

Przedmeczowy relaks

Włosi - jedzenie kebaba w Krakowie

mario balotelli w krakowie

Niemcy - wizyta w kinie 3D

Nimecy

Nie, nie, nie, jakoś nie możemy przyłączyć się do ogólnonarodowego szaleństwa na punkcie Mario Balotellego, zapewnienia, że smakował (kebab, nie Balotelli) nas nie przekonują, natomiast chłopcy z Mannschaftu w okularach 3D prezentują się supercool. Po kolejnym już na mistrzostwach pudle włoskiego napastnika cała drużyna niemiecka rusza z kontrą, Polska przeprasza Kraków, a Niemcy mają już tylko jedną bramkę straty do rywala!

Reklama, finale której jakaś kobieta pozostaje rozczarowana

Niemcy - Nutella (a jakże!)

 

Włochy - Giggi Buffon

Niemcy dali przynajmniej tej pani ze stołówki możliwość rewanżu, zresztą, walczyli w słusznej sprawie. Gigi wybrał buty nad piękne dziewczęta i rozczarował fanki, a krzywd wyrządzonych rodzinie (rodzinie fanek) się nie wybacza. Mesut rozpoczyna ostatnią akcję Niemców, która po wojnie nerwów, siedmiu słupkach i trzech poprzeczkach doprowadza w końcu do remisu! Będą karne, a karnych, jak wiadomo, konfrontację się nie imają!

Więcej o: