Czechy - Portugalia: Ciachowe Konfrontacje na szczycie

Żarty się skończyły drogie dziewczęta, kalkulacje, zero-zerowe wyniki też (a nie, one się jeszcze nie zaczęły!), nasze konfrontacje zawsze były śmiertelnie ważne, ale teraz są jeszcze ważniejsze. Tym bardziej, że pierwszym ćwierćfinale staną na przeciwko siebie Portugalia z Czechami - drużyny, które wskoczyły do dalszej fazy turnieju z głośnym okrzykiem "NIESPODZIANKA!!!" i kilkoma koszulkami zdzieranymi w dzikim szaleństwie. Wiecie co to oznacza w kontekście dzisiejszego meczu?

Trener ze skonfudowaną miną na konferencji prasowej

Portugalia ? Paulo Bento

paulo bento

Czechy ? Michal Bilek

michal bilek

Ledwo co sędzia gwizdnął na początek spotkania, a już groźny strzał Portugalczyków zza pola karnego. Nikt tu nigdy nie ukrywał, że do trenera Portugalczyków mamy leciutką słabość, że uważamy, że ma fajne garnitury, że ma fajną ?wszystko mi jedno? minę, że w ogóle to on strasznie fajny jest. Michal Bilek walczy dzielnie, nawet mu do twarzy w białej koszuli, aleee... nikt tak pięknie nie dzierży skonfudowanej miny na swojej twarzy jak Paulo. 1:0 dla Portugalii.

Przedziałek na środku głowy

Portugalia - Nuno Gomes

nuno gomes

Czechy - Tomas Rosicky


 

Redaktorka Marina wykorzystuje nieuwagę sędziego, który zajęty jest konsultacjami z sędzią technicznym i wprowadza do gry piłkarza niezgłoszonego do kadry na EURO. Tomas Rosciky próbuje protestować, prezentując swój starannie uczesany przedziałek, ale... nikt nawet na niego nie zwraca uwagi. Nuno Gomes pędzi przez całą długość boiska z piłką, wszyscy patrzą jak zahipnotyzowani, sędzia, widzowie, piłkarze czescy. Nuno Gomes jako, że jest Nuno Gomesem i wygląda jak wygląda Nuno Gomes, bramkę zdobył by z każdego kąta, z każdej sytuacji. GOOOOOOL! 2:0 dla Portugalii

Muzyczne zamilowania

Portugalia - Pepe

 

 

Czechy - Petr Cech

Oct 08, 2011; Prague, CR, Czech Republic; Petr Cech .Czech Republic goalkeeper, Petr Cech plays the drums with Czech rock band Eddie Stoilow at Rock Cafe Club in Prague.Prague, Czech Republic - 08.10.11.**Not available for publication in Czech Republic and Slovakia. Available for publication in the rest of the world (Credit Image: ? wenn.com/wenn.com/KEYSTONE Press)petr cech


Robi się coraz ciekawiej, a do strzelania bramek zabiera się obrona i bramakrz. Osobiście nie wiemy, czy więcej razy oglądałyśmy filmiki na youtube?ie z Pepe kręcącym bioderkami do brazylisjkich hitów, czy częściej powtarzałyśmy, że Petr Cech kiedyś w jakimś czeskim barze zagrał jako perkusista z zaprzyjaźnionym zespołem. Trochę schematyczne są te ataki pozycyjne obu drużyn, doskonale czyta je przeciwnik, ale zdolności Pepe są bardziej uniwersalne ? piruetem wymija Petra i strzela bramkę! Już 3:0 dla Portugalii!

Platyna w kadrze

Portugalia ? Fabio Coentrao

Fabio Coentrao

 

Czechy ? Jaroslav Plasil

Plasil

Petr Cech nie zdążył nawet wyjść z bramki, gdy Fabio perfekcyjnie przymierzył się do piłki i strzelił w lewy górny róg jego świątyni. Pogrom!

Klata dziękuje kibicom

Portugalia - Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

Czechy - Milan Baros

Czech Republic's Milan Baros celebrates after the Euro 2012 soccer championship Group A match between Czech Republic and Poland in Wroclaw, Poland, Saturday, June 16, 2012. (AP Photo/Jon Super)


Co za emocje! Co to za mecz! Trybuny szaleją, sędzia nie nadąża za rozgrywającą się na boisku akcją, a w ostatecznym pojedynku o wieczną chwałę, zwaną też pierwszym miejscem w półfinałach EURO w Polsce i na Ukrainie walczą do utraty tchu liderzy ataku obu drużyn. W zasadzie do walczą do utraty koszulek, ale pokazują, że i bez nich jest im okej. Nam też jest okej, nawet bardziej niż okej. Sorry, Cristiano, kiedyś kochałam się w Milanie, więc on strzela honorową bramkę w tym meczu, ale to za mało! PORTUGALIA W PÓŁFINALE!!!

Tyle z konfrontacji. A jak będzie na boisku? Przekonamy się już dziś wieczorem. Relacja na żywo od godz.20.30

Więcej o: