Szwecja Anglia: ciachowe konfrontacje na szczycie

To będzie starcie prawdziwych mężczyzn z drwalami prawdziwymi mężczyznami. Okładki tabloidów już poszły na wojnę, teraz pora na wojnę w naszych konfrontacjach. I wiecie, co?

s

Słynne królowe i ich filmowe wcielenia

Szwecja - Greta Garbo jako Krystyna Waza

 

 

Anglia - Cate Blanchett jako Elżbieta pierwsza

 

 

Klasycznie piękna Greta Garbo w przedwojennym arcydziele kontra... klasycznie piękna Cate Blanchett w arcydziele powojennym. Cieżki orzec do zgryzienia. Obie strony zaczęły  bardzo ofensywne i pierwsze kilkanaście minut było niesamowitym, pełnym akcji podbramkowych widowiskiem. Gdyby te gole wpadały, byłyby golami turnieju, niestety nie wpadały, bo nadziemsko spisywali się bramkarze. A potem przypomniałyśmy sobie, że przecież w filmie o Elżbiecie I występował Eric Cantona, co przesądziło sprawę.

 

1:0 dla Anglii.

W szkole Xabiego Alonso czyli biczfejs z rączkami na bioderkach

Szwecja - Zlatan Ibrahimović

Sweden's Zlatan Ibrahimovic reacts after Ukraine scored a goal during their Group D Euro 2012 soccer match at the Olympic stadium in Kiev, June 11, 2012.               REUTERS/Alexander Demianchuk (UKRAINE  - Tags: SPORT SOCCER)

Anglia - Andy Carroll

andy carroll

Jak widać w Liverpoolu duch Pana Idealnego jest wciąż żywy, a jego dziedzictwo pielęgnowane. Andy Carroll dostaje wspaniała piłkę na klatkę piersiową, podręcznikowo przyjmuje i z półobrotu strzela prosto w Isakssona. A Zlatan, no cóż, niestety, po raz kolejny zawodzi w reprezentacji. 2:0 dla Anglii.

Blondyni klaszczą

Szwecja - Sebastian Larrson

Sebastian Larsson

Anglia - Joe Hart

Joe Hart

- Joe, kochanie, to w który róg mam ci strzelić? - spytał Sebastian Larsson, a oniemiały z zachwytu Joe Hart odsunął się i szerokim gestem zaprosił go do swojej bramki. Kontaktowy gol Szwecji.

Przenikliwe spojrzenie, odrobina fotoszopa

Anglia - Theo Walcott

Theo Walcott

Szwecja - Markus Rosenberg

Markus Rosenberg

Auć. Drogie panie, Markus Rosenberg strzela z przewrotki, dystansu pierwszej piłki i w samo okienko. Szwedzi remisują 2:2!

Detektywi i ich niedawne przeniesienia na ekran

Szwecja - Lisbeth Salander i "Dziewczyna z tatuażem"

 

 

Anglia - Sherlock Holmes w serialu BBC "Sherlock"

 

 

Uwielbiamy anorektyczną informatyczkę ze Szwecji, zwłaszcza w wykonaniu przepięknej Rooney (fajne imię) Mary, ale każdy kto obejrzał choć pół odcinka "Sherlocka" wie, że to najlepszy serial ever, a więc przykro nam Lisbeth (zresztą, i tak jesteś zgorzkniała, zrozumiesz) Anglia po morderczej końcówce wygrywa ten mecz!