Sport.pl

Hiszpania - Włochy: ciachowe konfrontacje na szczycie

Jeśli myślałyście, że na wczorajszym wieczorze Wielkie Kibicowskie Nierozstrzygalne Dylematy się skończyły to jesteście w wielkim błędzie, a grupa C właśnie chce zrobić wejść z hukiem w EURO 2012.

Grupowo i w piosence

Dziś na przeciwko siebie staną dwie wielkie zarówno piłkarskie jak i ciachowe potęgi, w których władaniu znajdują się miliony ciachoczytelniczkych serc, a które to serca właśnie nerwowo szamoczą się z jednej strony na drugą nie wiedząc czy udać się w kierunku wskazywanym przez obłędne błękitne spojrzenie Claudio Marichisio czy możesz pomachać wesoło do Xabiego i pobiec w jego kierunku, by wspólnie założyć na ręce na bioderka. Zobaczmy więc jak by to było gdyby w grę wchodziły racjonalne kategorie, a mecz został rozstrzygnięty zupełnie na chłodno.

Hiszpania: "Se parece mas a ti"

Włochy:"Azzurro"

Nikt tutaj nie czeka by rozgrzać się, nikt nie traci czasu na zbędny stretching i obie drużyny od razu przystępują do ostrej walki na ciężką amunicję. Hiszpania już wymienia podania, dziesiątki, setki, z Sergio Ramosem dowodzącym całą szarżą, aleeee....doświadczenie Włochów daje o sobie znać. Bazując na większej grze drużynowej i sprytnym podziale zadań przerywają ticki-takę La Roja i zza pola karnego strzelają w kierunku bliższego słupka. Sergio sam nic nie może zrobić, Ruben de la Red i Daniel Guiza nie zostali zgłoszeni do kadry meczowej. Włosi otwierają wynik tego spotkania.

Słitfocia z pucharem świata

Hiszpania - Cesc Fabregas

Włochy - Francesco Totti

Francesco Totti robi co może, drybluje, kiwa, pędzi pod wiatr, ale to nie wystarczy, by oczarować sędziego, Zauważa on, że Włoch nieprzepisowo znajduje się na boisku, dyskwalifikuje go zsyłając do szatni i dyktuje rzut karny dla Hiszpanów. Do strzału podchodzi Cesc i nim zdążymy zrobić "Awwww" albo powiedzieć "chcemy być tym pucharem!!!" zdobywa wyrównującą bramkę.

Piękni do bólu

Hiszpania - Xabi Alonso

Włochy - Claudio Marchisio

Italy's national soccer team player Claudio Marchisio addresses the media in Belgrade, Serbia, Thursday, Oct. 6, 2011. Italy faces Serbia in the Group C Euro 2012 qualifier match on Friday, Oct. 7. (AP Photo/Darko Vojinovic)

Piłkarze wychodzą zdeterminowani na drugą połowę, Claudio Marchisio pokazuje swoją wspaniałą technikę, komentatorzy o mało nie mdleją z zachwytu, rozpływając się nad przyjęciem piłki...jednak tam już czeka Xabi z założonymi rączkami na bioderkach. Jednym zgrabnym ruchem, nie wysilając się bardziej aniżeli przy zakładaniu ray-banów wślizgiem odbiera piłkę rywalowi i zapierając dech w piersiach na tle zachodzącego gdańskiego słońca biegnie w stronę pola karnego - idealny zamach, idealny strzał, idealnie wymierzony w lewy dolny róg, idealny GOOOL! Hiszpania wychodzi na prowadzenie.

Legendarni królowie środka boiska

Hiszpania - Xavi

Włochy - Andrea Pirlo

Obie drużyny zaostrzyły pressing, a walka o panowanie w tym hicie przenosi się na środek boiska. Na przeciwko siebie stają Xavi i choć przy jego "kółeczkach" publiczność wzdycha z zachwytu, ale nie takie numery z Andrea Pirlo, które niejedno "kółeczko" zrobił, niejedną piłkę w ważnym meczu rozegrał. Gdy Hiszpan po raz 3584 podaje do Iniesty, Azzurri przechwytują piłkę i Pirlo pięknym prostopadłym podaniem częstuje nią Balotellego, który dokańcza dzieła zniszczenia. Znowu mamy remis!

Bramkarz po photoshopie

Hiszpania - Iker Casillas na okłace hiszpańskiego GQ

Włochy - Gigi Buffon i legendarna sesja w sepii

To już ostatnie sekundy doliczonego czasu gry, panowie zaczynają grać nieczysto i walce o punkty sięgają po nieocenioną pomoc Photoshopa., ale...Iker się zagapia się w lusterka przy nakładaniu szminki, wypuszcza piłkę w polu karnym, gdzie już czeka Gigi ze swoim czujnym spojrzeniem. A kiedy już tym spojrzenie roztapia całą czapę lodową południowej półkuli Ziemi, z zimną krwią podchodzi do piłki i udowadniając, że lata upływają a on wciąż jest w bezczelnie dobrej formie strzela prosto w okienko. GOOOL!!! Sędzia gwiżdże na koniec meczu! Włochy pokonały Hiszpanię 3:2! Czy równie sensacyjnie będzie dzisiaj wieczorem?

Więcej o: