[Prawie] wszystkie podniebne loty Marka Webbera

To nie tajemnica, że Mark (wcale nie tak) potajemnie marzy o zostaniu pilotem. W niedzielę swoimi (dosłownymi) wyskokami tylko potwierdził te przypuszczenia. Bo Mark lata wszystkim, czym tylko się da - od lat. A nawet tym czym się nie da. Same zobaczcie...

Webbo, ty doskonale wiesz, że kobiety mają słabość do pilotów nie...? Hot, hot, hot! Redakcja Ciach grupowo zmienia profesję - zostajemy stewardesami.

Mark - pilot jak się patrzy

Właśnie mnie olśniło skąd ta słabość Webbo... odpowiedź jest banalna i wymaga popisania się (uwaga, uwaga!) naszą wielce zaawansowaną wiedzą techniczną, fizyczną, aerodynamiczną i wszelką inną -czną. Jednym słowem ścisłą. Bo w wielkim uproszczeniu bolid działa dokładnie jak samolot, tylko że odwrócony do góry nogami: siły pchają samolot do góry, a bolid - do ziemi. Ufff... to zaszalałam z tą fizyką. Wracamy do naprawdę ciekawych i istotnych kwestii, czyli do Webbo.

Zaczynamy od tego, jak latanie powinno wyglądać, czyli samolot, czapka i załoga z prawdziwego zdarzenia. W ostateczności symulator i wydarzenie PR-owe. A w centrum tego wszystkiego Mark i profesjonalne linie lotnicze.

 

Mark Webber, helikopter Mark Webber, helikopter youtube.com

Mark - kaskader

Salto helikopterem? Proszę bardzo. Z Markiem nie bolimy się żadnych ewolucji. Weź nas tak przeee...wieź tym helikopterem! Ten, tego... się rozmarzyłyśmy...

 

Mark Webber, fotomontaż Mark Webber, fotomontaż wtf1.co.uk

W podskokach

Czyli nieudana próba startu połączona z oszczędzaniem opon w całkiem niedawnym GP Chin.

 

GP Europy 2010, Mark Webber GP Europy 2010, Mark Webber internet

Jak Ikar ku słońcu

Chiny stanowiły tylko dalekie echo i nieporadną próbę powtórzenia tego, co Mark zaprezentował nam dwa lata temu - podczas GP Europy 2010 w Walencji.

 

Mark Webber, Le Mans 1999 Mark Webber, Le Mans 1999 internet

Mistrzostwo

Ale nawet Walencja blednie w porównaniu z lotem, jaki Webbo wykonał w 1999 podczas wyścigu Le Mans. Zapnijcie pasy i trzymajcie się mocno!

 

Mark Webber, Monako 2010 Mark Webber, Monako 2010 internet

Deser

Prawdziwe salto w wykonaniu Webbo - do basenu po zwycięstwie w GP Monako 2010. Oj wskoczyłoby się, wskoczyło...

 

Więcej o: