Wybieramy swoją własną najlepszą (no dobra, najpiękniejszą) siódemkę fazy zasadniczej Plusligi!

Wczoraj prezentowałyśmy Wam dream team wyłoniony przez trenerów wszystkich drużyn, co natchnęło nas do wytypowania własnej siódemki według nieco innych kryteriów (wiadomo jakich). Pozycja po pozycji będziemy prezentować swoje nominacje, a o tym kto znajdzie się w ostatecznym składzie najpiękniejszych zadecydują Wasze głosy. Dziś rozpoczynamy zabawę przeglądem rozgrywających.

Paweł Zagumny Paweł Zagumny Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Paweł Zagumny

To wcale nie jest nominacja przez wzgląd na szacunek i zasługi "Rudej Pumy". Jedna z nas (ruby) ma dla doświadczonego rozgrywającego ciepłe miejsce w sercu od czasów, kiedy lata lata temu  grający jeszcze w barwach AZS-u Olsztyn Zagumny, zniszczył jej nastoletni entuzjazm przy próbie zrobienia sobie z nim zdjęcia na rzeszowskim Podpromiu. Wtedy postanowiłam, że jak dorosnę, zostanę mimiką Pawła Zagumnego. Idę poszukać tego zdjęcia.

Grzegorz Łomacz Grzegorz Łomacz facebook.com/trefl gdańsk

Grzegorz Łomacz

Punkty minusowe za prezentowaną ostatnio uparcie brodę, no ale przecież Grzesiu Łomacz, to Grzesiu Łomacz.

Patryk Szczurek Patryk Szczurek trojmiasto.pl

Patryk Szczurek

Może i Trefl zajął to nieszczęsne ostanie miejsce w tabeli, ale to właśnie ten zespół możecie poszczycić się najpiękniejszym rozegraniem. Nominacja trafia również w ręce młodego Patryka, stawiającego dopiero swoje pierwsze kroki na naszym portalu.

Patrick Steurewald Patrick Steurewald azspw.com

Patrick Steuerwald

Jest szansa, że jeszcze kilka takich zestawień i nauczę się pisać nazwiska niemieckiego rozgrywającego Politechniki bez pomocy Google Suggestions. Być może do tego czasu uda się nam ostatecznie zadecydować jak to z tym Patrickiem jest, ciacho, czy nie-ciacho. Bo ciągle nie wiemy.

Fabian Drzyzga

Rozgrywający AZS-u Częstochowa to również propozycja nieco kontrowersyjna, z typem urody nie trafiająca w gusta każdego. No ale dziewczyny, nie bierze Was ta czuprynka? ;)

PGE Skra. Miguel Falasca i Daniel Pliński PGE Skra. Miguel Falasca i Daniel Pliński Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Miguel Falasca

A skoro już o czarnych czuprynkach jesteśmy, w propozycjach nie mogło zabraknąć oczywiście czarującego Hiszpana ze Skry Bełchatów.

Pierre Pujol Pierre Pujol fart.kielce.pl

Pierre Pujol

Tej kandydatury to już chyba nikomu ani przedstawiać, ani zachwalać nie trzeba, prawda?

Lukas Tichacek

I na koniec propozycja z Rzeszowa. Od razu przepraszamy za porównania, ale nam czeski rozrywający przywodzi na myśl ot takiego sympatycznego bałwanka. Skądinąd wiemy jednak, że Lukas ma swoje wierne fanki wśród polskich kibicek, dziewczyny - to jest Wasz moment.