Plusligowe podsumowania: 18. kolejka

W których sprawdzimy jak bardzo udało się odrosnąć włosom Bartmana ułożą się ćwierćfinałowe pary rywalizacji o tytuł mistrza Polski.

Dopiero w poniedziałek wyjaśni się, z kim Asseco Resovia zagra w fazie play-off Dopiero w poniedziałek wyjaśni się, z kim Asseco Resovia zagra w fazie play-off Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:0

Resovia jeszcze przed rozpoczęciem ostatniej kolejki była pewna trzeciej pozycji w tabeli, ale chciała zrewanżować za porażkę z początku sezonu, Jastrzębskiemu zależało na przezwyciężenie kryzysu, niestety jego końca nadal nie widać, ale my nie nazywałybyśmy się tak jak się nazywamy, gdybyś nie przeszły od razu do tego:

 

[zdj. assecoresovia.pl]

I uciekamy szybko do następnego slajdu, bo jesteśmy o krok od napisania, że zaczyna nam się podobać.

Bartosz Krzysiek, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn Bartosz Krzysiek, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn Fot. Tomasz Waszczuk / Agencja Gazeta

Skra Bełchatów - Fart Kielce 3:1

Kielczanie walczyli ze Skrą głównie o to, żeby w fazie play-off nie spotkać się ze...Skrą. Przez dwa sety radzili sobie bardzo dobrze, ale ostatecznie punktu z Bełchatowa wywieźć się nie udało. (Ostatecznie na mistrza kraju w ćwierćfinale i tak nie trafią, ale o o tym za moment). MVP spotkania i pomeczowych wywiadów (jak zawsze) został Michał Winiarski:

 

Siatkarze Lotosu Trefl Waldemar Świrydowicz (nr 12) i Mikko Oivanen (nr 4) Siatkarze Lotosu Trefl Waldemar Świrydowicz (nr 12) i Mikko Oivanen (nr 4) Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Lotos Trefl Gdańsk - AZS Politechnika Warszawska 3:0

Skórę Fartowi nieoczekiwanie uratował Trefl, który pokonał, a w dwóch pierwszych partiach wręcz zdeklasował, siatkarzy ze stolicy. No i teraz za karę to Politechnika zajmie ósme miejsce w tabeli i spotka się w ćwierćfinale ze Skrą Bełchatów.

Oczywiście żadnej drużynie nie życzymy źle, ale miło było wreeszcccie zobaczyć uśmiechnięte twarze Gdańszczan.

 

Więcej w galerii na Facebooka Trefla, którego tradycyjnie już Wam polecamy.

Mariusz Gaca w barwach AZS Olsztyn grał tylko jeden sezon Mariusz Gaca w barwach AZS Olsztyn grał tylko jeden sezon Fot. Tomasz Waszczuk / Agencja Gazeta

Zaksa Kędzierzyn Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 1:3

Nie tylko Treflowi zebrało się w ostatniej kolejce na sensacje. Może i zdobycz punktowa nie miała dla pewnych drugiego miejsca po fazie zasadniczej gospodarzy większego znaczenia, ale prestiż, to zawsze prestiż. Olsztynianie długo musieli czekać na zwycięstwo, i tak jak w przypadku Gdańszczan, przyjemnie oglądało się ich szczerą radość.

 

[zdj..indykpolazs.pl]

Tytan AZS Częstochowa - Delecta Bydgoszcz

Do zakończenia rundy zasadniczej zostało nam jeszcze spotkanie, które zadecyduje kto zagra w dwóch pozostałych ćwierćfinałach (przypomnijmy: Skra zmierzy z Politechniką, Jastrzębski z Delektą, bez partnera 1/4 pozostają jeszcze Zaksa, Resovia, Fart i Częstochowa właśnie).

Spotkanie planowo odbyć ma się jutro (poniedziałek) o 18, termin ten najprawdopodobniej  ulegnie zmianie ze względu na żałobę narodową.

Więcej o: