12 najbardziej kompromitujących zdjęć z dzieciństwa sportowców

To będzie historia brzydkich kaczątek, kompromitujących fryzur, złych rodzicielskich pomysłów, pucołowatych policzków, naburmuszonych oblicz i zaskakujących metamorfoz. Historia tych, którzy teraz zapierają nam dech w piersiach, ale kiedyś wywoływali li tylko spazmy śmiechu.
Jenson Button Jenson Button Internet

Jenson Button

Legitymacyjne (czy z innej karty motorowerowej) zdjęcie Jensa było inspiracją dla powstania tego tekstu. To chyba najbardziej spektakularna metamorfoza z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia w całej historii ludzkości. Bo że łabędź jest piękny, to wiemy, wiemy, ale. że kaczątko było aż tak brzydkie?!

Rude włosy, milion piegów i niezbyt równe uzębienie. Oraz, w innym okresie dziecięctwa - tragiczna fryzura na radosnego jeżyka...

Jenson Button

...tudzież, wczesnego Marka Mostowiaka.

Jenson Button

Jenson Button

Serio? Z tego speszonego, niezgrabnego wyrostka wyrosło coś takiego?

Jenson Button

Niewiarygodne.

Artur Boruc Artur Boruc Internet

Artur Boruc

To zdjęcie jest przeurocze, ale trudno uwierzyć, że to złotowłose pacholę z pieczarką na głowie, w kujonkowatych okularach-musztardówkach i w protohipsterskim blezerku, uśmiechające się uroczo i niewinnie to największy bad boy polskiej piłki, krnąbrny, niepokorny, pyskaty Artur Boruc żegnający się na Ibrox, tatuujący szyję, spotykający się z byłą dziewczyną gangstera, strzelający karne Widzewowi i demolujący chorągiewki pomeczowe, palący papierosy i rozpijający reprezentacyjną młodzież. Aha, i jeden z najlepszych polskich bramkarzy w historii. Ach, Arturze, jakże Cię kiedyś kochałam...

Leo Messi Leo Messi Internet

Leo Messi

No cóż, niektórzy lubią zakładać swoim kotom chleb na głowę, inni przebierać swoje dzieci w ogromne czerwone kurtki przeciwdeszczowe i strażackie kaski. I doklejać im wąsy. Ręka do góry kto nie ma zdjęcia w jakimś kompromitującym przebraniu?

No właśnie. Leo nie podnosi ręki.

Swoją drogą, to chyba najsłodsze zdjęcie Messiego ever. Also: strach pomyśleć, co by było, gdyby zrealizował swoje dziecięce marzenie i naprawdę został strażakiem.

Andreas Kofler Andreas Kofler Internet

Andreas Kofler

Ach, kochane lata 90-te! Lata złych fryzur, dżinsowych koszul, słodyczy z Niemiec, i jeżyka na głowie Andreasa Koflera, który zresztą przechodził ciężkie metamorfozy na drodze do pozycji najseksowniejszego zjadacza wafelków w historii przemysłu spożywczego...

No ale cóż, każda z nas miała kolegę z podwórka, brata, kuzyna, lub - o zgrozo! - ojca, dotkniętego plagą kolczastego jeża.

Kofi prezentuje wyjątkowo spektakularną wersję - mógłby na swojej głowie przenieść z tuzin jabłek, a obrazu rozpaczy dopełnia koloryzacja korespondująca z trwała ondulacją rodzicielki, wydaje nam się jednak, że to właśnie szanowną rodzicielkę (z lewej) winić należy za to, co dzieje się na głowie małoletniego Koflera.

Mały Frank Lampard Mały Frank Lampard Internet

Frank Lampard

Albowiem nasza opowieść nie jest tylko opowieścią o brzydkich kaczątkach na drodze do estetycznego renesansu, o krzywych zgryzach, zezach i problemach z nadwagą, ale także o rodzicach, którzy, no cóż, lubią czasem założyć swoim dzieciom coś dziwnego na głowę. Inie tylko na głowę.

A, że Frank był rozkosznie pucołowaty to już inna sprawa.

Zbigniew Bartman Zbigniew Bartman internet

Zbigniew Bartman

Hmmm, no to już rozumiemy tajemnicę nowej fryzury Zbyszka - po prostu zatęskniło mu się za dzieciństwem... Za tamtym bladym, chudym, śmiertelnie poważnym wyrostkiem z ogromnymi uszami i w takichż spodenkach...  O bolesna adolescencji, jak dobrze, że się z ciebie wyrasta!

ZBIGNIEW BARTMAN

Thierry Henry Thierry Henry Internet

Thierry Henry

Oooo, chyba odnalazł się zaginiony członek zespołu Jackson 5!

 

A nie, to tylko mały Thierry Henry z rozkosznym afro na głowie.

Miroslav Klose Miroslav Klose Internet

Miroslav Klose

Mały Miro grzecznie prosi, żebyście znalazły różnicę:

Miroslav Klose i jeżyk

Najgorsze jest to, że akurat jemu ta fryzura została...

Jose Mourinho Jose Mourinho Internet

Jose Mourinho

O tym zdjęciu napisano już chyba wszystko.

Oto jedyny w swoim rodzaju De Speszial Łan, pogromca niewiernych, zguba nieprawych, postrach sędziów, udzielny książę ciachowych serc, dyktator Realu Madryt, mroczny, cyniczny, złowieszczy Jose Mourinho w wersji na pucołowate bobo z zalążkiem nadąsanego biczfejsa, trzymane w powietrzu rękami nieznanej piastunki...

Czujemy się trochę jakbyśmy oglądały zdjęcie z dzieciństwa Dartha Vadera. Oh, wait:

Anakin

Mały Iker Casillas Mały Iker Casillas Internet

Iker Casillas

I teraz strasznie plujemy sobie w brodę, że odrzucałyśmy zaloty tych wszystkich niezdarnych, pulchnych, poważnych chłopaków z podwórka/klasy obok... Gdyby nam wtedy powiedzieli, że mają zamiar wyrosnąć na coś takiego...

Ale jeśli Wy wciąż macie 12 lat - nie idźcie tą drogą!

Rafael Nadal Rafael Nadal Internet

Rael Nadal

Omg. Rozkoszny zez. Creepy uśmiech. Laska. Przebranie za małego krawca. To dla nas zbyt wiele.

Oj, czekajcie, jest jeszcze jedno. Zeza już nie ma, ale za to jakież zdziwienie/rozgoryczenie/wtf na twarzy!

Rafael Nadal

Xabi Alonso i Mikel Arteta Xabi Alonso i Mikel Arteta Internet

Xabi Alonso

To zdjęcie dokonało dzieła zniszczenia. Pan Idealny, Estetyczny Absolut, notoryczna przyczyna palpitacji naszych serc, mężczyzna piękny do bólu... był kiedyś pucatym, naburmuszonym, skwaszonym pacholęciem w dresowej kurtce i kujonkowatym sweterku.

Zalążek biczfejsa? Jeśli tak, to bardzo nieporadny. i jeszcze ta grzywka, cięta jak spod garnka...

A kolega obok to... nikt inny jak piłkarz Arsenalu Mikel Arteta. On też zyskał na urodzie wraz z wiekiem ;)