11 ciach, którym lepiej z dłuższymi włosami

Zastanawiałyśmy się już nad zagadnieniem wpływu bujności zarostu na urodę sportowców, dziś przyjrzymy się panom, dla których decyzja o zapuszczeniu włosów byłą jedną z lepszych w życiu i do jego końca nie powinni już się zbliżać w okolice nożyczek.

Łukasz Kadziewicz

Łukasz został stworzony do noszenia półdługiej fryzury i przyznam szczerze, że był moim pierwszym skojarzeniem kiedy zabrałam się za tworzenie zestawienia. Dodatkowym atutem siatkarza jest to, że jako jeden z nielicznych (jedyny?) sportowców z tego typu fryzurą, dobrze wygląda nawet w wersji z opaską (uwaga, patrzymy na opaskę):

 

 

Drobne modyfikacje w długości również wychodzą mu tylko na dobre:

 

 

Pamiętacie w ogóle czasy, w których Kadziu miał całkiem krótkie włosy? My niestety tak.

 

Miguel Falasca

Hiszpański rozgrywający Skry Bełchatów traci połowę swojego uroku bez swoich bujnych pukli, a przy okazji jest jedynym mężczyzną na świecie, który wygląda dobrze w grzywce "na garnek":

 

Fernando Alonso

Kierowca F1 na radykalne cięcie zdecydował się przy okazji przenosin do McLarena, a plotka głosi, że zostało mu to zasugerowane przez szefostwo teamu, zdaniem którego, bujna fryzura Hiszpana nie pasowała do nowoczesnego i dynamicznego wizerunku brytyjskiego zespołu. Nowe uczesanie wkrótce zasiliło powody dla których wszyscy woleliby wymazać okres jazdy Alonso w McLarenie z pamięci.

Gregor Schlierenzauer

To nie tak, żeby skoczkowi było jakoś szczególnie brzydko w krótkiej fryzurze, ale chłopiec który z włosów uczynił swoją wizytówkę, nie powinien zapuszczać się w te rejony.

 

Uwe Gensheimer

Myślcie co chcecie o niemieckich szczypiornistach, ale jeśli Uwe Gensheimer nie jest totalnie hot hot hot, to my zmieniamy nazwę serwisu na starepierniki.net. Co nie zmienia faktu, że w krótkich włosach jest zdecydowanie mniej hot hot hot.

Sergio Ramos

Zaznaczam, że fanką ani urody Sergio Ramosa ani takiego rodzaju uczesania nie jestem absolutnie, ale w przypadku piłkarza Realu długie włosy i opaska to już część tożsamości i wszystkie dobrze pamiętamy jak skończyły się próby z nią zerwania.

 

Pierre Pujol Pierre Pujol fart.kielce.pl

Pierre Pujol

Rozgrywający Farta Kielce to trochę w tym towarzystwie ewenement, bo, po pierwsze, wygląda równie ładnie w krótkiej fryzurze, po drugie, jego włosy zdają się nie mieć limitu rośnięcia w górę, przez co chyba nie doczekamy się tradycyjnej wersji półdługiej. Nie, żebyśmy jakoś strasznie o tym marzyły.

Fernando Torres

W tym przypadku sprawa jest trochę dyskusyjna, bo fankami niezliczonych wariancji balejażowych piłkarza też raczej nie jesteśmy, ale kiedy już Torres zostawi te swoje włosy w względnym spokoju, na pewno jest zdecydowanie lepiej niż tak:

 

Kamil Stoch

Zdjęcia mówią same za siebie, cóż więcej możemy dodać. Może tylko tyle, że Kamil zdecydowanie przystojnieje nam z wiekiem.

Rafael Nadal

Z włosami Rafy sprawy mają się podobnie jak z brodą Marcina Możdżonka - mamy mocne podejrzenia, że on już się z takimi urodził. Oczywiście fryzura tenisisty raz jest dłuższa, raz krótsza, ale widziałyście kiedykolwiek Nadala z całkiem krótkimi włosami? Najkrótsze o czym słyszało Google to chyba to:

 

Tom Hilde Tom Hilde internet

Tom Hilde

Tak tak, same niejednokrotnie niemal błagałyśmy Hildziaka o pójście do fryzjera, ale kiedy skoczek chciał coraz bardziej zastąpić Angelo w Kelly Family, nie miałyśmy wyjścia. Proste włosy za ucho to znak rozpoznawczy Toma, i o ile nie sięgają daleko za to ucho, jesteśmy na tak. Zwłaszcza, że Norweg ma dość specyficzną definicję krótkiej fryzury:

 

 

A może Wam ktoś jeszcze przychodzi na myśl?