Przypominamy: jak się zmieniał Andreas Kofler?

Kamil Stoch wygrał we wtorek kwalifikacje  skoków to trzeciego konkursu TCS i w nagrodę... będzie skakał w parze z Andreasem Koflerem. Lider klasyfikacji generalnej na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem naszego Kamila, ale ponieważ lider klasyfikacji generalnej ma też przyjemność być jednym z naszych ulubionych skoczków (przynajmniej od czasów Afery z Wafelkiem) zacieramy ręce i przypominamy Wam, jak się zmieniał nasz drogi Kofi. Zapnijcie pasy, dużo złych fryzur z lat 90-tych przed Wami.

Andreas Kofler Andreas Kofler internet

Przedwczoraj

To zdjęcie roześmianego bejbi Andiego i jego ślicznego sweterka już kiedyś u nas gościło. Przed kolejnym slajdem chciałybyśmy Was ostrzec. Słodkości się skończyły, napijcie się wody i przeżegnajcie się. Serio.

Andreas Kofler Andreas Kofler facebook

Przedwczoraj

Ostrzegałyśmy! Dodajmy tylko, że jeżowi Andreasa towarzyszą jego siostra i mama (skoczka, nie jeża).

Andreas Kofler Andreas Kofler internet

Przedwczoraj

Pozostałości barw jeża towarzyszyły mu również nieco później, kiedy bez większych sukcesów startował w zawodach Pucharu Kontynentalnego, juniorskich i innych niższą rangą imprezach.

Andreas Kofler Andreas Kofler internet

Przedwczoraj

Jako osiemnastoletnie dziecię jeszcze, pojawił się zupełnie znikąd w narodowej kadrze Austrii i [nadużywany zwrot komentatorski mode: on] przebojem wdarł się do światowej czołówki [nadużywany zwrot komentatorski mode: off]. W sezonie 2002/2003 zajął najwyższą wśród Austriaków, czwartą pozycję w Turnieju Czterech Skoczni. Rywalizację w Pucharze Świata w owym roku ukończył na 16-stym miejscu.

Zwróćcie uwagę, iż już wtedy nosił kask z logiem sponsora, który później dostarczy nam tylu  pięknych chwil...

Andreas Kofler Andreas Kofler internet

Wczoraj

Kolejne dwa sezony przyniosły same niemal rozczarowania i słabe starty. Nie zabrakło za to szaleństw na głowie. Była fryzura na Simona Ammanna....

....na Simona Cowella...

ANDREAS KOFLER

...A nawet na Zbyszka Bartmana...

ANDREAS KOFLER

...I  losowo wybranego polskiego piłkarza:

ANDREAS KOFLER

Wczoraj

Przełom w formie sportowej przyszedł z kolei w sezonie 2005/2006. Zaczęło się od pierwszej w karierze wygranej w zawodach Pucharu Świata na skoczni w Willingen, a skończyło największym jak dotąd sukcesem Koflera, srebrnym medalem wywalczonym na Igrzyskach Olimpijskich w Turynie w 2006.

 

 

 

Wygrał z nim wówczas tylko Thomas Morgenstern, który chyba coś przesadził ze świętowaniem sukcesu. Albo zapomniał rano wklepać kremu.

Andreas Kofler Andreas Kofler internet

Wczoraj

I znowu, po jednym świetnym sezonie przyszły dwa słabsze. Rok 2008 przyniósł prawdziwe katastrofy: 36. miejsce w klasyfikacji generalnej i szpetną bródkę.

Andreas Kofler Andreas Kofler AP/Matthias Schrader

Dziś

I tym razem jednak formę udało się bardzo szybko odbudować. Sezon 2009/2010 rozpoczął się dla Kofiego rewelacyjnie, od zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. Spore nadzieje mógł wiązać ze startem w odbywających się w tamtym roku Igrzyskach Olimpijskich, Ale w Vancouver medalu w konkursie indywidualnym zdobyć się jednak nie udało. Na pocieszenie, Andreas z kolegami po raz drugi z rzędu na igrzyskach, wywalczył złoto w konkursie drużynowym:

Dziś

Z wielką radością przywitałyśmy świetną dyspozycję sportową Andreasa w zeszłym sezonie - zakończył go na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej. O dyspozycje aparycyjna w ogóle się nie martwiłyśmy - skoczek zalicza się do sportowców przepięknie wypełniających regułę o mężczyźnie i winie (tą drugą, nie tą, którą zobrazował nam dziś Bobby z kolegą). Zresztą, nie oszukujmy się - tu nawet żadne bródki, marki mostowiaki zaszkodzić nie mogą. Jeż był już tyle slajdów temu, że same zapomniałyśmy.

Andreas Koffler Andreas Koffler internet

Dziś

A przecież to jeszcze nie koniec przygody z Kofim - bo prawdziwa zaczęła się dopiero wtedy, gdy pewnego pięknego poranka Andreas postanowił otworzyć wafelka. Świat zatrzymał się na 10 sekund, rzeki zawróciły w biegu, rolnicy porzucili swoje pługi, niebo się rozstąpiło, a Kofler się uśmiechnął:

...i zaczęła się wielka miłość.

ANDREAS KOFLER ANDREAS KOFLER youtube.com

Dziś

W obecnym sezonie Andreas jest na razie liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata a w konkursie w Innsbrucku powalczy w parze z naszym Kamilem Stochem. Trochę urosły mu włosy i rozwinął  swoje diaboliczne skillsy, ale wciąż pozostaje jedyny w swoim rodzaju...

 

...do tego stopnia, że nawet za 30 lat...

Austriaccy skoczkowie Austriaccy skoczkowie fot.superopas.at

Jutro. Albo pojutrze.

...wciąż będzie hot. Reklamówka Volksbanku zrobiła swego czasu doskonałą symulację tego, jak w przyszłości wyglądać będą austriaccy skoczkowie. Tę konkurencję również wygrał Andi, który jako starszy pan prezentuje się absolutnie przeuroczo:

 

Andreas Kofler Andreas Kofler facebook.com

Dziś

I na koniec jeszcze mały dowód na to, że Andreas Kofler to zdecydowanie najurodziwszy i najbardziej seksowny mężczyzna z austriackich skoczków. W klasyfikacji międzynarodowej plasuje się u nas również bardzo wysoko. A u Was?

PS. Ale jakby przegrał z Kamilem, to wiecie, jakieś +50 do atrakcyjności.


Więcej o:
Copyright © Agora SA