Z cyklu inwencja czytelnicza: 10 powodów dla których warto kibicować Wiśle Płock

Mimo, że Orlen Wisła Płock jest 7-krotnym mistrzem Polski (w tym aktualnym) oraz 10-krotnym zdobywcą Pucharu Polski, dla wielu osób niezwiązanych z Płockiem, a zgodnie z moimi spostrzeżeniami - szczególnie dla czytelniczek Ciach, wciąż jest klubem mało znanym, a zawodnicy często bywają anonimowi. Uważam, że nadszedł wreszcie czas, aby to zmienić! Zapraszam więc do obejrzenia subiektywnie wybranej 10 najwspanialszych graczy.

W krainie klocków Lego

Morten Seier to zawodnik, który pomimo kilkuletniego pobytu w Wiśle jeszcze nigdy nie strzelił żadnej bramki, a mimo to nie ma on sobie równych. Dlaczego? Otóż dlatego, iż jest on bramkarzem :) Morten urodził się 29 marca 1977 roku (ma więc 34 lata) w Danii. Przed przybyciem do Płocka grał w znanej słoweńskiej drużynie Gorenje Velenje. Na początku znany był ze swojej bujnej czupryny:

 

24.02.2010 PLOCK BLASZAK ARENA PILKA RECZNA MECZ WISLA PLOCK - VIVE KIELCE 24-28 FOT. DOMINIK DZIECINNY / AGENCJA GAZETA

 

Jakiś czas temu przeszedł jednak metamorfozę (co do jej efektów opinie bywają podzielone :D) i tak prezentuje się w najnowszej sesji Wisły:

 

[zdjęcie: .sprwislaplock.pl]

Dla ciekawskich kilka dodatkowych informacji o naszym Mortenie:


Wzrost: 195 cm
Waga: 100 kg
Stan cywilny: żonaty (owa szczęściara ma na imię Melanie)
Zainteresowania: książki (udowodnione naukowo, Morten to istny mól książkowy!)


Poważnie zainteresowanych graczem o numerze 22 odsyłam do uroczego wywiadu oraz materiału wideo z nietypowych treningów owego geniusza.

Młodzież dochodzi do głosu

Podczas gdy omówiony wcześniej Morten pełni zaszczytną funkcję najstarszego w Orlen Wiśle Płock, Paweł Paczkowski jest z kolei najmłodszym w drużynie. 14 czerwca skończył on dopiero 18 lat i choć głównie gra w tak zwanej "Wiśle II" to ostatnio z powodu kontuzji znacznej części nafciarzy, chłopak występuje z powodzeniem w głównym składzie.

 

[zdjęcie: sprwislaplock.pl]

[zdjęcie:terazplock.pl]

Ciekawostki związane z Pawłem:
Wzrost: 196 cm
Waga: 86 kg
Sprawa jego stanu cywilnego pozostaje nierozstrzygnięta ;)

Mieć chrapkę na Chrapka

Już na wstępie nie będę ukrywać, że Piotr Chrapkowski jest moim ulubionym zawodnikiem. Urodził się on 24 marca 1988 roku i pochodzi z Pomorza. Jego poprzednim klubem był AZS AWFiS Gdańsk. Do Wisły Płock dołączył latem 2010 roku i już w sezonie 2010/2011 został absolutnym numerem 1 drużyny.

Debiut w reprezentacji Polski również ma za sobą. Pozycja, na której gra nasz zdolny 23 latek to oczywiście rozgrywający. Ostatnio został kontuzjowany, ale wszystko jest na dobrej drodze do jego powrotu do fenomenalnej formy. Oprócz doskonałych umiejętności sportowych, wielkim atutem Piotrka jest jego rozbrajający uśmiech:

 

 

To zdjęcie już na Ciachach gościło:

 

20.08.2011 PLOCK , ORLEN ARENA , SPOTKANIE PILKARZY RECZNYCH ORLEN WISLY PLOCK Z KANDYDATKAMI MISS SUPRANATIONAL . FOT. DOMINIK DZIECINNY / AGENCJA GAZETA    SLOWA KLUCZOWE:  MISS FESTIWAL PIEKNA RECZNA

 

A to z kolei fotografia popularnego Chrapka pochodząca z najnowszej sesji klubu:

 

[zdjęcie: sprwislaplock.pl]

Więcej informacji o Piotrze:


Wzrost: 203 cm
Waga: 100 kg
Stan cywilny: kawaler, ma jednak dziewczynę Dagmarę, o której mówi stanowczo zbyt często.
Jego sportowy wzór: Grzegorz Tkaczyk
Piosenka, która zawsze nakręca go przed meczem: ?Toxicity? zespołu System of a down.

http://img.trojmiasto.pl/zdj/c/25/20/240x0/202452-Piotr-Chrapkowski__kr.jpg

Siła Słowenii

Luka Dobelšek urodził się 2 stycznia 1983 roku (ma zatem 28 lat) w Słowenii. Do ekipy Wisły dołączył po opuszczeniu TV Emsdetten. Tuż po przyjeździe do Płocka wyglądał jeszcze dość nieokrzesanie:

 

  SLOWA KLUCZOWE:

Zobaczcie jak dobrze Orlen Wisła Płock  wpływa na zawodników:)

 


Tak oczywiście Luka prezentuje się w najnowszym sezonie. Jest jednym z czołowych graczy klubu, odnajduje się oczywiście najlepiej na pozycji rozgrywającego.


Dodatkowo o Luce odnajdujemy następujące informacje:


Wzrost: 191 cm
Waga: 92 kg
W wolnym czasie lubi: spacerować ze swoją dziewczyną i ich psem (ciekawe, ciekawe?)

Poprawka - podwójna siła Słowenii

Otóż Luka to nie jedyny gracz Orlen Wisły Płock pochodzący ze Słowenii. Również Boštjan Kavaš urodził się 13 września 1978 roku (liczy, więc sobie 33 lata) w owym kraju. Rozstać ze swoją ojczyzną nie przyszło jednak Bostjanowi dopiero za sprawą transferu do polskiego klubu -jego poprzednim zespołem był przecież Metalurg Skopje. W Płocku radzi on sobie jednak w dalszym ciągu świetnie, a gra na mało popularnej w tym artykule pozycji rozgrywającego. Nasz Słoweniec numer 2 prezentuje się tak:

 

 

A tak wygląda jego niezwykle ciekawy tatuaż:

 

A jeżeli to zdjęcie nie przekona was do uroku płockich szczypiornistów:

To wiedzcie, że na takie schorzenia leków nie ma ;)


Pozostałe ,ale w dalszym ciągu istotne informacje:


Wzrost: 191 cm
Waga: 93 kg
Stan cywilny: kawaler (informacje o ewentualnej dziewczynie nigdzie się nie pojawiają)

Powrót na Mazowsze

Po tej jakże interesującej wycieczce do Słowenii wróćmy do naszej kochanej polskiej ziemi, a dokładnie na Mazowsze, w okolice Mławy. To właśnie tutaj 2 kwietnia 1985 roku urodził się Zbigniew Kwiatkowski. Myślę, że to akurat zawodnik, którego osobie mniej lub więcej zorientowanej w świecie piłki ręcznej nie trzeba przedstawiać. Zbyszek ma za sobą wiele występów w reprezentacji Polski, do której kilka tygodni temu, po wcześniejszej 4 letniej przerwie, nareszcie powrócił. Gra on na pozycji obrotowego i jak widać jest istotnym w drużynie zawodnikiem oraz docenianym graczem poza nią.

 

 

Dla dociekliwych:


Wzrost: 202 cm
Waga: 116 kg
Stan cywilny: żonaty (żona Anna, córki Natalia oraz Zuzia)
W wolnym czasie lubi: zajmować się działką (Nie sądzicie, że hobby każdego z nafciarzy są niezwykle oryginalne? Znacie innego sportowca z zacięciem ogrodniczym?)

Na skrzydłach do Norwegii

Czas na nowy nabytek w Orlen Wiśle Płock. Jest to tym razem Norweg ? Christian Spanne. Urodził się 22 czerwca 1986 roku (ma zatem 26 lat). Decydując się na kontynuację kariery w polskim klubie opuścił drużynę Drammen HK. Gra na pozycji skrzydłowego i radzi sobie wyśmienicie. Jego ogromną porażką jest jednak sesja zdjęciowa:

 


Za to tak prezentował się podczas pierwszego dnia pobytu w Płocku ? od razu widać, że warto zapomnieć o fotografii poprzedniej:  SLOWA KLUCZOWE:

Christian opisany w liczbach:


Wzrost: 186 cm
Waga: 85 kg
Stan cywilny jest natomiast wciąż nieznany :)

Śladami śliwki węgierki

Sugerując się podtytułem możecie wywnioskować, że kolejny reprezentant klubu biało-niebieskich jest z Węgier. I nie mylicie się, bo tym razem na waszą uwagę zasłużyć powinien nie kto inny jak Nikola Eklemović. Urodził się on 8 lutego 1978 roku. Podobnie jak Christian Spanne dołączył do drużyny Wisły Płock dopiero w 2011 roku. W Polsce realizuje się na pozycji rozgrywającego.


Zdjęcie pochodzące oczywiście ze słynnej już sesji:

 


Oraz ujęcie ukazujące całą duszę naszego opalonego Nikoli:

 


Gdyby któraś z was planowała uszyć dla Nikoli garnitur na miarę, tabelka służy pomocą:
Wzrost: 193 cm
Waga: 96 kg
Stan cywilny podobnie jak we wcześniejszym przypadku jeszcze niezidentyfikowany.

I cóż, że ze Szwecji

Ach ta Skandynawia! W naszym dorobku mamy już Danię, Norwegię, jak mogłoby zabraknąć więc Szwecji? Kraj Ikei reprezentuje w Orlen Wiśle Płock niepozorny, a wręcz "filigranowy" Joakim Bäckström. I choć ze względu na jego predyspozycje fizyczne:


Wzrost: 180 cm
Waga: 77 kg


?bywa często obiektem żartów to ma w sobie coś ujmującego i chwytającego za serce każdą kobietę. W normalnych okolicznościach nie możnaby go uznać za niskiego mężczyznę, ale same rozumiecie jak musi wyglądać wśród wszystkich ?dwumetrowców?. Mimo tego urodzony 1 stycznia 1986 roku Joakim świetnie radzi sobie na pozycji skrzydłowego. Oprócz tegodeklaruje, że gdyby nie piłka ręczna to z powodzeniem zająłby się piłką nożną.

 

 


Jeżeli niepozorny Szwed Joakim przekonał was, aby kibicować Wiśle Płock to bardzo dobry wybór! Oby tak dalej. Na koniec jeszcze jedna ciekawostka dotycząca 26 latka:
Stan cywilny: żonaty (jego wybranka nosi niezwykle wdzięczne imię Lina)

Prosto z debiutu w kadrze Wenty

Ostatni powód, aby kibicować Wiśle Płock, choć ważny tak samo jak pozostałe 9, ma 20 lat. Kamil Syprzak urodził się 23 lipca 1991 roku. W drużynie biało-niebieskich jest on obecnie jednym z dwóch wychowanków (drugi to Adam Twardo). Gra na pozycji obrotowego, a ma do tego świetne warunki fizyczne. Nieustannie się rozwija, w tym sezonie zadebiutował również w kadrze narodowej co jest na pewno dopiero zapowiedzią wielkiej kariery.

15.05.2010 PLOCK HALA CHEMIKA PILKA RECZNA MECZ WISLA PLOCK - AZOTY PULAWY  FOT. DOMINIK DZIECINNY / AGENCJA GAZETA

Dla dociekliwych:
Wzrost: 206 cm
Waga: 115 kg
W wolnym czasie lubi: spędzać czas ze swoją dziewczyną i przyjaciółmi, słuchać muzyki, oglądać filmy.


Po więcej zapraszam na stronę klubu, jeżeli odkryłaś w naszych zawodnikach "ciachowy" potencjał takie atrakcje jak Wisła TV czekają na ciebie :D

justAleksandra

 

P.S Mamy nadzieję, że tak jak my docenicie pracę i pomysłowość naszej czytelniczki. Aleksandro - jeszcze raz: dziękujemy!