Plusligowe podsumowania: 2 kolejka

Zapraszamy na kolejną porcję naszych niekoniecznie sportowych spostrzeżeń z ligowych parkietów.

Trener Lorenzo Bernardi w otoczeniu jastrzębskich siatkarzy Trener Lorenzo Bernardi w otoczeniu jastrzębskich siatkarzy Fot. Dominik Gajda / Agencja Gazeta

Jastrzębski Węgiel - Politechnika Warszawska: 3:1

Układający kalendarz rozgrywek musieli zrobić to specjalnie. W swoim oficjalnym debiucie w barwach Jastrzębskiego Węgla, tuż po decyzji szefów ligi, dzięki której debiut ów mógł w ogóle dość do skutku, bohater najgłośniejszej afery transferowej polskiej siatkówki w ostatnich latach, Michał Kubiak, stanął na przeciwko swojej byłej drużyny (która ciągle z tym statusem pożegnać się nie chce). Stanął, grał, wygrał, został MVP. I tylko jeszcze na właściwą cieszynkę czekamy, bo sama Kruszynka widzi, że coś jest nie tak:

 

Michał Kubiak i Paweł Rusek

O samym meczu już pisałyśmy, a więcej zdjęć ze spotkania obejrzycie na stronie Jastrzębskiego Węgla.

Koledzy gratulują młodemu Piotrowi Łukasikowi zdobycia punktu Koledzy gratulują młodemu Piotrowi Łukasikowi zdobycia punktu Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta

Indykpol AZS Olsztyn - Tytan AZS Częstochowa: 3:0

No i masz. W pierwszej kolejce wygrywasz w sensacyjnej atmosferze z potentatem z Jastrzębia Zdroju, w drugiej, w jeszcze bardziej sensacyjnej, dajesz się ograć nie takiemu znowu potentatowi z Olsztyna. Który to jednak nasprowadzał sobie obcokrajowców przed sezonem i efekty powoli zaczynają być widoczne.

Metodi Ananiew swój debiut w drużynie postanowił podkreślić mocnym akcentem - próbą odgryzienia bicepsa Pawła Siezieniewskiego:

 

Indykpol AZS Olsztyn

 

A Igor Yudin, o czym już wspominałyśmy, nową fryzurą. Przy okazji tego wspominania napomknęłyśmy, że z ostatecznym werdyktem w sprawie fryzury Australijczyka wstrzymamy się dopóki nie zobaczymy jej w wydaniu boiskowym.

 

Indykpol AZS Olsztyn

Uwaga, uwaga: nie. (Grzyb Michała Winiarskiego all over again).

 

Zdjęcia: Dariusz Nowocień/azsolsztyn.pl. Więcej tutaj).

Delecta Bydgoszcz Delecta Bydgoszcz facebook.com/lotos trefl gdańsk

Delecta Bydgoszcz - Lotos Trefl Gdańsk: 3:0

Takie nadzieje pokładamy w bieniaminkach, zwłaszcza po obiecującej pierwszej kolejce w ich wydaniu, a tu klops.

 

No tak właśnie panowie. Właśnie tak.

 

Proszę nam się tu szybko zmobilizować!

Zdjęcia: Facebook Trefla Gdańsk.

Fart Kielce - Asseco Resovia Rzeszów:0:3

Jak się okazało, wynik 3:0 był bardzo popularny tego weekendu w Pluslidze, choć w tym akurat przypadku jest dość mylący - Kielczanie walczyli naprawdę dzielnie, a dwa sety kończyły się na przewagi. Pierre Pujol nie zagrał (dlaczego?! zaklinował się  w zjeżdżalni? czeka aż koledzy oddadzą mu kąpielówki?), proponujemy w zamian pogapienie się na bicepsy Olka Achrema:

 

Olieg Achrem

[zdj.fart.kielce.pl]

PlusLiga. PGE Skra Bełchatów - Zaksa Kędzierzyn Koźle 0:3 PlusLiga. PGE Skra Bełchatów - Zaksa Kędzierzyn Koźle 0:3 Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Skra Bełchatów - Zaksa Kędzierzyn Koźle

No i wreszcie pora na największą sensację drugiej kolejki, klęskę hegemona, której głównym sprawcą był świetnie dysponowany i nie tak świetnie ogolony Antonin Rouzier:

 

 

O ile o tym, co Skra pokazała na boisku pod względem sportowym nie można powiedzieć wiele dobrego, to z radością powitałyśmy fakt pożegnania się Pawła Woickiego z kucem oraz Daniela Plińskiego z milionem kuców:

 

Wierzcie lub, ale to wcale nie gra siatkarzy była tym, co wydarzyło się najgorszego w sobotę w Bełchatowie. Gotowe?

 

To nie może być prawda.

P.S. Aleksandar Atanasijević. To już jest początek "crasha".

 

Wszystkie zdjęcia: Paweł Piotrowski. Więcej tutaj.