Przedsezonowy plusligowy przegląd kadr, część 1

Tak dziewczęta, to już! Już w ten czwartek rusza nowy i zapowiadający się niezwykle ekscytująco sezon zmagań najlepszych drużyn siatkarskich w Polsce. Jeśli cały czas czujecie mętlik w głowach po szalonym okienku transferowym, chcecie usystematyzować sobie składy i obejrzeć świeży narybek w nowych barwach klubowych - dobrze trafiłyście.

Lotos Trefl Gdańsk Lotos Trefl Gdańsk facebook/lotos trefl gdańsk

Lotos Trefl Gdańsk

Gdańszczanie powracają do Plusligi i nie zamierzają żartować. Najgłośniejszym ruchem transferowym klubu było pozyskanie Grześka Łomacza z Jastrzębskiego Węgla...

 

Treflowi zawdzięczamy również to, że po rocznej przerwie ponownie na polskich parkietach zobaczymy Fina Mikko Oivanena.

 

Zdjęcia pożyczyłyśmy sobie z Facebookowego fanpage'a Trefla, którego polecamy w szczególności fankom Grześka Łomacza ;)

 

AZS Olsztyn AZS Olsztyn azsuwmolsztyn.com.pl

Indykpol AZS Olsztyn

Olsztynianie w ubiegłym sezonie grali głównie o przetrwanie, ale i oni zadbali o to, by nowy sezon zmienił ten stan rzeczy. W polityce transferowej postawili na szczyptę polskiego weteranizmu (Andrzej Stelmach), powiewu iberyjskiej fantazji na rozegraniu (Guillermo Hernan z Hiszpanii) a i odrobiną gwiazdy europejskiego formatu nie wzgardzili.

 

Metodi Ananiew

(Ej! Nie przypominamy sobie, żeby Metodi Ananiew w swojej reprezentacyjnej koszulce czy kiedykolwiek indziej wyglądał tak dobrze, co jest?)

No i nie zapomnijmy oczywiście o kolejnym hicie transferowym, Igorze Yudinie, który, mamy nadzieję, zdąży ogarnąć fryzurę przed przyjazdem do Olsztyna.

 

A jeśli macie ochotę obejrzeć zdjęcia z prezentacji zawodników i ich ładnych zielonych dresów, zapraszamy na stronę zespołu. Na zachętę chyba jedno z bardziej niedocenianianych ciach polskiej siatkówki, Paweł Siezieniewski:

 

Paweł Siezieniewski

Delecta Bydgoszcz Delecta Bydgoszcz facebook/lotos trefl gdańsk

Delecta Bydgoszcz

O Delekcie w sezonie transferowym zrobiło się głośno, gdy zdecydowała się przygarnąć pod swoje skrzydła francuskiego weterana związanego wiele lat ze Skrą Bełchatów, Stephana Antigę.

 

Klub poszukał również wzmocnień wśród asów polskiej siatkówki i ściągnął Marcina Wikę z Jastrzębskiego Węgla.

 

Zdjęcia z prezentacji drużyny? Proszę bardzo.

AZS Politechnika Warszawska AZS Politechnika Warszawska facebook.com/azs politechnika warszawska

AZS Politechnika Warszawska

Klub ze stolicy w kontekście okienka transferowego kojarzy się nam przede wszystkim z chyba jeszcze nie do końca wyjaśnioną aferą z Michałem Kubiakiem. Na tyle zajęła ona naszą uwagę, że jakimś sposobem przegapiłyśmy pozyskanie rozgrywającego Patricka Steurewalda, znanego również jako jedynego reprezentanta Niemiec prezentującego się całkiem przyzwoicie. Po ciemku. Z daleka.

 

Drugie międzynarodowe wzmocnienie Politechniki to słoweński przyjmujący o dość oryginalnej acz całkiem interesującej urodzie, Vid Jakopin:

 

O, no i Grzesiu Szymański. Pamiętacie jeszcze Grzesia Szymańskiego?

 

(Wszystkie wykorzystane w tym slajdzie zdjęcia pochodzą z profilu zespołu na Facebooku.)

Fart Kielce Fart Kielce fart.kielce.pl

Fart Kielce

Specjalnie zostawiłyśmy sobie drużynę z Kielc na koniec pierwszej części przeglądu, z obawy, że po jakimkolwiek kontakcie audiowizualnym z Pierrem Pujolem możemy nie być w stanie przejść do kolejnych drużyn. Tudzież do robienia czegokolwiek. Bo nawet jeśli w Kielcach przyszykowano solidną drużynę, sprowadzono Rafała Buszka z Rzeszowa i tego też w sumie całkiem całkiem Szweda, to my na hasło Fart Kielce myślimy: Pierre, ach Pierre Pujol!

 

Pierre Pujol

Więcej Pierra w galeriach na stronie Farta Kielce. Na koniec zostawimy Was z filmikiem  prezentacji zespołu. Pierre krzywiący się po kielichu czegoś mocniejszego i przemawiający po polsku. Oh boy.

 

Więcej o: