Wybieramy największe ciacho lekkoatletycznych mistrzostw świata - GŁOSOWANIE!!!

Tyle się ostatnio w sporcie dzieje, a my wciąż mamy zaległości z zeszłego tygodnia. Dlatego już bez chwili zwłoki, przedstawiamy Wam kombinację naszych i Waszych propozycji, dwunastu pięknych, którzy powalczą teraz o tytuł Mistera Daegu 2011.

Usain Bolt

Bohater największej awantury na mistrzostwach (falstart na 100 metrów), złoty medalista (200 metrów i sztafeta 4x100) i rekordzista świata (4x100). Kogo jak kogo, ale jego zwyczajnie nie mogło tu zabraknąć.

Renaud Lavillenie

Francuski tyczkarz miał to szczęście, że przez wzgląd na współuczestnictwo w niezwykle interesującym konkursie z trzema Polakami dostał całe mnóstwo czasu antenowego i ekspozycji. Ale i bez tego spokojnie znalazł by sobie miejsce w tym zestawieniu, prawda?


DAEGU, SOUTH KOREA - AUGUST 29: Renaud Lavillenie of France competes in the men's pole vault final during day three of the 13th IAAF World Athletics Championships at the Daegu Stadium on August 29, 2011 in Daegu, South Korea.  (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Christophe Lamaitre

A skoro już wątek francuski został poruszony, nie możemy pominąć mocno przez Was lobbowanej kandydatury medalisty w biegu na 200 metrów. Chyba w żadnym z zawodników startujących w Daegu brąz nie wywołał tyle spontanicznej i wzruszającej radości co w uroczym panu Lemaitre.

France's Christophe Lemaitre celebrates winning bronze in the men's 200 metres final at the International Association of Athletics Federations (IAAF) World Championships in Daegu on September 3, 2011.  AFP PHOTO / OLIVIER MORIN (Photo credit should read OLIVIER MORIN/AFP/Getty Images)

Bracia Borlee

Sądząc po wynikach preeliminacji, uroczy bliźniacy z Belgii jak nikt inni skradli Wasze serca w Korei. Postanowiłyśmy, że Kevina i Jonathana potraktujemy pakietowo i nie będzie rozdzielać w plebiscycie, by nie rzucać ich do bratobójczej walki o Wasze głosy. Zresztą, i tak są prawie nie do odróżnienia, prawda?

Paweł Wojciechowski

Tak jakby same te wszystkie piękne i niespodziewane emocje, które nam zapewnił nie zapewniły mu miejsca w gronie najpiękniejszych, Paweł urzekł nas swoim urokiem, chłopięcą urodą, pewną dozą nieśmiałości, skromności i kośćmi policzkowymi. Tak, przede wszystkim kośćmi policzkowymi.

Henry Frayne

Czas na faworyta redaktorki rybki, 21-letniego trójskoczka z Australii. Jedyny problem z tajemniczym Henrym jest taki, że tracie wiele, wieeeele gdy ściągnie kaptur.

DAEGU, SOUTH KOREA - SEPTEMBER 04:  Henry Frayne of Australia competes in the men's triple jump final during day nine of the 13th IAAF World Athletics Championships at the Daegu Stadium on September 4, 2011 in Daegu, South Korea.  (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Ale ta sesja w kapturze. M-hm.

TONBRIDGE, ENGLAND - AUGUST 08:  Henry Frayne of Australia poses for the camera during an Athletics Australia school visit at Tonbridge School on August 8, 2011 in Tonbridge, England.  (Photo by Christopher Lee/Getty Images)

Andreas Thorkildsen

Norweski oszczepnik to jak dla nas niekwestionowany król lekkoatletycznych stadionów (już od tylu lat!). Czy w tym roku ktoś będzie w stanie go zdetronizować? Jakoś nam ciężko to sobie wyobrazić.

Łukasz Michalski

Czas na drugiego Polaka w zestawieniu, drugiego tyczkarza, drugiego faworyta rybki i prawie medalistę mistrzostw świata. Co powiecie na tę kandydaturę?

Jesse Williams

Złoty medalista w skoku wzwyż klasycznym ciachem może i nie jest, ale zdecydowanie ma coś w sobie. I czy widziałyście te oczy?

Gold medalist Jesse Williams of the U.S. reacts on the podium after the men's high jump event at the IAAF World Championships in Daegu September 2, 2011. REUTERS/Lee Jae-Won (SOUTH KOREA  - Tags: SPORT ATHLETICS)

Mitchell Watt

Srebrny medalista w skoku w dal to już absolutnie żaden naturszczyk w tego typu plebiscytach. W Korei Mitchell nadal trzymał formę.

Silver medalist Mitchell Watt of Australia reacts on the podium after the men's long jump event at the IAAF World Championships in Daegu September 3, 2011. REUTERS/Lee Jae-Won (SOUTH KOREA  - Tags: SPORT ATHLETICS)

L.J van Zyl

Prawie na koniec jeszcze trochę niewinnej chłopięcej urody prosto z Republiki Południowej Afryki i podium dla najlepszych płotkarzy na dystansie 400 metrów. Czy tylko my dostrzegamy tu malutkie podobieństwo do Nicolasa Haulta?

Marcin Lewandowski

Przegląd kandydatur kończymy trzecią propozycją z Polski. Marcin może i niekoniecznie jest w naszym typie, ale doceniamy tę ostrą, zdecydowanie męską i charyzmatyczną urodę. I bicepsy.

Czekamy z niecierpliwością ma Wasz werdykt!

ruby blue

Więcej o: