Tworzymy Ciachodrużynę!

Już dziś rusza wielki turniej sport.pl WygrajLigę, zachęcamy Was do wzięcia w nim udziału i prezentujemy naszą drużynę, która wyruszy do walki o punkty, honor i wieczną chwałę. Jednocześnie ostatecznie udowadniamy, jak atrakcyjna wizualnie jest Ekstraklasa!
Różowa koszulka Różowa koszulka internet

Zasady gry

Najpierw musicie się zarejestrować na stronie wygrajligę.pl. Proces jest krótki, prosty i darmowy, tylko musicie podać poprawne dane, aby móc ubiegać się o nagrody pieniężne. Później wystarczy aktywować konto, zalogować się w serwisie i już czekają nas przyjemniejsze chwile.

Najpierw wymyślamy nazwę drużyny i określamy kolor strojów. Nie miałyśmy z tym zbyt dużego problemu. Po wprowadzenie wszystkich danych i wyborze klubu, któremu kibicujemy (to takie niesprawiedliwe, że trzeba wybrać jeden!) przechodzimy do najważnieszjego ekranu - wyboru składu. Teraz garść istotnych informacji. Po pierwsze, mamy ograniczony budżet - 25mln zł do wydania na na 15 piłkarzy, 11 podstawowych i 4 do rezerw. Zawodnicy których wybierzemy do podstawowej jedenastki będą zdobywać dla nas punkty, których ilość uzależniona będzie od występu danego piłkarza w prawdziwym meczu każdej ligowej kolejki. Więcej szczegółowych informacji dostępnych jest w tym miejscu.

Zmieścić się w wyznaczonej kwocie, wybrać zawodników, którzy z jednej strony są wystarczająco ciachowi, z drugiej mogą zdobywać punkty dla naszej drużyny - p
owiemy szczerze, nie było to zadanie łatwe. Postawiłyśmy na ofensywne ustawienie 1-3-5-2, a oto efekty naszej pracy.

Matko Perdijic w cywilu Matko Perdijic w cywilu internet

Matko Perdijic

Bramkarz Ruchu Chorzów w zeszłym sezonie pokazał się z dobrej strony jako pewny punkt ekipy z Górnego Śląska - został wybrany najprzystojniejszym piłkarzem tej drużyny. W nagrodę postanowił podzielić się ze światem swoimi zdjęciami z wakacji, na których dumnie prezentuje umięśniony tors. Dziewczęta czułyby się pewnie w jego objęciach, mamy nadzieję, że piłki również.

Matko Perdijic


Jakub Rzeźniczak Jakub Rzeźniczak internet

Jakub Rzeźniczak

Absolutna gwiazda, nasz wielki ulubieniec. Przystojny, słodki, doceniony za granicą, uwielbiany w kraju. Pewny punkt defensywy warszawskiej Legii, pewne miejsce w składzie Ciachodrużyny. Jak jeszcze dodamy, że Kuba odwiedza chore dzieci w szpitalu dojdziemy do wniosku, że nasze matki i wasze matki, zapewne wszystkie matki świata zgodnie uznałyby, że oto idealny kandydat na męża dla ich córek. I tu nawet byśmy się z matkami mogły zgodzić, choć z trochę innych powodów...

Jakub Rzeźniczak

Adam Kokoszka Adam Kokoszka internet

Adam Kokoszka

Zawsze się nam podobał, ale też zawsze czegoś mu brakowało, do kompletnego podbiciac naszych serc. Teraz już wiemy czego. Brody. Tak, dwudniowy zarost, jaki Adam prezentuje na boiskach Ekstraklasy dodaje mu +10 do drapieżności i respektu u rywali. No i to on w ostatnim meczu zatrzymał Meliksona.

Adam Kokoszka

Jarosław Bieniuk Jarosław Bieniuk internet

Jarosław Bieniuk

Jarosław Bieniuk

Elegancja i styl + związek ze znaną aktorką. Jeśli ktoś zasłużył na miano polskich Beckhamów, to właśnie oni, Jarek Bieniuk i Anna Przybylska. Co prawda w odczuciu opinii publicznej on jest "tym złym facetem przez którego najseksowniejsza polska aktorka wyjechała do Turcji", ale my wybaczamy. W końcu wrócili.

Jarosław Bieniuk i Anna Przybylska

Bruno Bruno internet

Bruno

Bruno Coutinho William Turner. Napędza akcje Czarnych Koszul, a po godzinach <spoiler> jest kapitanem Latającego Holendra. Długo zastanawiałyśmy się jak godzi obowiązki piłkarskie z faktem, że tylko raz na 10 lat może zejść na ląd, ale szybko zrozumiałyśmy, że przecież trawa = suchego przestwór oceanu (Mickiewicz all rights reserverd - no helloł!). No i jeszcze ten refleksyjno-filozoficzny nastrój.

Bruno

Mateusz Cetnarski Mateusz Cetnarski internet

Mateusz Cetnarski

Kilka lat temu wydawało się, że to może być talent na miarę reprezentacji, później pojawiły się kontuzje i być może zbyt długi pobyt w Bełchatowie. Od tego sezonu ma wspierać Sebka Milę w napędzaniu ofensywy Śląska Wrocław. W naszej drużynie znalazł się nieco na kredyt podżyrowany przez duet broda & biczfejs.

Mateusz Cetnarski

Maciej Rybus Maciej Rybus Internet

Maciej Rybus

To zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów.

Maciej Rybus

A to uczyniło go sławnym:

Maciej Rybus

Wraz z Rzeźniczakiem tworzą duet najsłodszych blondynów w Ekstraklasie, więc bierzemy go na lewe skrzydło, nawet pomimo słabszej formy zeszłej wiosny.

Nika Dżalamidze Nika Dżalamidze internet

Nika Dżalamidze

Polski Messi. No nie do końca polski, bo gruziński, ale co się będziemy przejmować. Liczymy na bramki, asysty i dryblingi godne Argentyńczyka. Nika Dżalamidze to dosłownie "odkrycie", odkrycie ostatnich dwóch kolejek, kiedy to nieuchronnie przyciągał nasz wzrok swoim chłopięcy urokiem i jakimś takim nieco ozillowatym speszenie. Nie możemy się doczekać aż poznamy go bliżej.

Nika Dżalamidze

Cezary Wilk Cezary Wilk internet

Cezary Wilk

Ech, tyle już o nim pisałyśmy, tyle zachwytów okazywałyśmy, a jakby wciąż nie mamy dość. Obok Rzeźniczak najpewniejsze miejsce w naszej jedenastce.

Cezary Wilk

Czaruś, nie patrz takim smutnym wzrokiem, za chwilę strzelisz swoją pierwszą bramkę w europejskich pucharach! Czaruś, będziemy cię przytulać do końca naszych dni, obiecujemy, przyrzekamy...

Cezary Wilk

Tsvetan Genkov Tsvetan Genkov internet

Tsvetan Genkov

Nie wiemy czy to przez ten pieprzyk, czy może dżolersko-gangsterski podkoszulek, ale chciałybyśmy i drżałybyśmy. Drżeć będą, choć z zupełnie innych powodów bramkarze rywale Wisły Kraków, a my będziemy punktować. Niech na tylko nasz Tsvetanik się rozegra...

Tsvetan Genkov

Wiele, wiele zdjęć, nagie torsy, basen i inne atrakcje dotyczące Genkova można obejrzeć na blogu tikitaki.

Marcin Mięciel Marcin Mięciel internet

Marcin Mięciel

To jest być może najbardziej kontrowersyjny wybór. Nasze guilty pleasure. I zarazem wspomnienie czasów, kiedy Euro kojarzyło się z jakąś tam Unią, do której może kiedyś wejdziemy, po ligowych boiskach biegali tacy piłkarze jak Marek Citko czy Kenneth Zeigbo, po ulicach jeździły Polonezy i Daewoo, a ludzie mieli dziwne fryzury. Prawdziwym królem był wówczas Marcin Mięciel. My miałyśmy bardzo mało lat, a nasi starsi bracia wieszali sobie na drzwiach i pokojach takie plakaty.

Marcin Mięciel

Marcin Mięciel

Dziś pan Marcin jest już starszy i poważniejszy, być może nie strzela już wielu bramek, gra w klubie, który ma duże szanse spaść z ligi, ale... te wspomnienia.

Ciachodrużyna Ciachodrużyna internet

Finito!

No, i to by było na tyle. Teraz wystarczy tylko wybrać kapitana i zgłosić skład. I oczywiście oglądać Ekstraklasę, kibicować piłkarzom, zbierać punkty i Wygrywać Ligę. Wierzymy, że po raz pierwszy główną nagrodę zgarnie dziewczyna :)

Więcej o: