Wybierz Sportowe Przeżycie roku 2012!

Fenomenalny wyczyn Tomasza Majewskiego, który obronił złoto olimpijskie, dramatyczny finał Wielkiego Szlema Agnieszki Radwańskiej czy może odbywające się w Polsce Euro 2012 było największym przeżyciem mijającego roku? Które z tych wydarzeń wywołało wśród polskich kibiców najwięcej emocji? Odpowiedź na pytanie, jak głosowali czytelnicy Sport.pl, poznamy 14 marca podczas IX Gali Sportu i Biznesu w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

.

Profesjonalna organizacja wydarzeń sportowych odgrywa rolę pomocniczą w kreowaniu ich pozytywnego odbioru wśród obserwatorów. Największe znaczenie jednak mają emocje, jakie budzi w nas rywalizacja sportowa. ?Sportowe Przeżycie Roku? określić ma to wydarzenie w polskim sporcie, które najmocniej utkwiło w świadomości kibiców w minionym roku.

Sportowe Przeżycie Roku to jedna z kategorii Nagród Biznesu Sportowego. Są one wręczane w trakcie Gali Sportu i Biznesu, towarzyszącej Dniom Marketingu Sportowego. Przedstawiamy wyłonione kandydatury:

Finał Wimbledonu Agnieszki Radwańskiej

Serena Williams of the U.S. (L) holds her trophy after defeating Agnieszka Radwanska of Poland (R), holding her runners-up trophy, in their women's final tennis match at the Wimbledon tennis championships in London July 7, 2012.          REUTERS/Stefan Wermuth (BRITAIN  - Tags: SPORT TENNIS)  Fot. STEFAN WERMUTH REUTERS

 

Na ten dzień polski tenis ziemny czekał od 75 lat. W finale gry pojedynczej wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie wystąpiła Agnieszka Radwańska (w 1937 w finale Wimbledonu grała Jadwiga Jędrzejowska). Rywalką Agnieszki była utytułowana Serena Williams, z którą przegrała 1:6, 7:5, 2:6. Mimo porażki Radwańska zapewniła całej Polsce niesamowite emocje. Oglądalność finału przekroczyła 1,1 miliona! Z pewnością mecz ten utwierdził wszystkich w przekonaniu jak wybitną tenisistką jest Radwańska a także daje nadzieje na kolejne wielkie sukcesy w następnych latach.

Stadion Narodowy Stadion Narodowy Fot. LEONHARD FOEGER REUTERS

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej UEFA Euro 2012

Organizacja EURO 2012 w Polsce zakończyła się sukcesem, o którym mówiły zachodnioeuropejskie jak i polskie media. Do sukcesu EURO 2012 z pewnością przyczynili się wszyscy zarówno główni organizatorzy, jak również Polacy, którym udzieliła się sportowa atmosfera. EURO 2012 pozwoliło Polakom przejrzeć się w międzynarodowym lustrze, posłuchać szczerych komplementów i uwierzyć, że polskie miasta są piękne i kraj potrafi zorganizować międzynarodową imprezę sportową na światowym poziomie. A co najważniejsze jeszcze nigdy w całej Polsce nie można było odczuć tak sportowego ducha i zaangażowania.

Tomasz Majewski, jeden z nielicznych, którzy w Londynie nie zawiedli Tomasz Majewski, jeden z nielicznych, którzy w Londynie nie zawiedli Fot. Daniel Ochoa De Olza AP

Złoty medal Tomasza Majewskiego na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie

Siódmego dnia Igrzysk w Londynie Tomasz Majewski obronił tytuł mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą. Majewski z AZS AWF Warszawa z wynikiem 21,89 zdobył swój drugi złoty medal olimpijski i jednocześnie obronił tytuł olimpijski wywalczony w Pekinie. Z pewnością wszystkim kibicom zapewnił niesamowite emocje - o zwycięstwie zadecydowały tylko trzy centymetry, dzięki którym wyprzedził Niemca Davida Storla!

Kiedy wyniki?

Głosowanie na kandydatury potrwa do 21 lutego, zaś wyniki zostaną ogłoszone podczas IX Gali Sportu i Biznesu, czyli 14 marca 2013 r.

Poznaj finalistów pozostałych kategorii - na statuetkidemes.pl.

Dowiedz się więcej o Dniach Marketingu Sportowego - na DMS.sportwin.pl.