Sportowe przeżycie roku 2012

Medale Justyny Kowalczyk na MŚ, walka Adamek - Kliczko, a może trzecie miejsce na podium ME polskich siatkarzy? Które z tych wydarzeń wywołało wśród polskich kibiców najwięcej emocji w ubiegłym roku? Odpowiedź na pytanie, jak głosowali czytelnicy Sport.pl, poznamy 22 marca podczas VIII Gali Sportu i Biznesu na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Brązowy medal polskich siatkarzy na Mistrzostwach Europy

Takiego sezonu nasza siatkówka jeszcze nie przeżyła. Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy rozprawili się z Rosją, po raz pierwszy w jednym roku dwukrotnie stanęli na podium ważnej imprezy, udowodnili, że są już kontynentalną potęgą.

Rywale zapamiętają mecz o brąz z perspektywy podłogi. Kiedy strzelali do nich Bartosz Kurek z Jakubem Jaroszem, szorowali po całym boisku, ale piłki w decydujących chwilach dopadali rzadko. I pod nawałnicą potężnych ciosów miękli w oczach.

Walka XXI wieku we Wrocławiu - Adamek vs Kliczko

"Nic się nie stało! Adamek, nic się nie stało!"- skandowało 43 tysiące ludzi na stadionie we, prezydent miasta Rafał Dutkiewicz klepał Adamka na pocieszenie, ale stało się, i to coś nieodwracalnego.

W ringu Kliczko okazał się niemal równie szybki jak Adamek, w każdym razie przewaga Polaka nie była znacząca. Dzięki olbrzymiej różnicy w zasięgu ramion, ruchliwość mniejszego też przestała mieć znaczenie.

Serce do walki, doping kibiców tylko przedłużyły męczarnie polskiego pięściarza.

Występ Justyny Kowalczyk na MŚ w Oslo - 2 srebra i 1 brąz


- Norwegowie stworzyli niezapomnianą atmosferę, było naprawdę fajnie. Nie ukrywam jednak, że trochę tego złotego medalu brakuje. Ale gdyby mi ktoś przed mistrzostwami zaproponował w ciemno te trzy, to bym je wzięła - mówiła Justyna Kowalczyk po MŚ.

Ostatecznie Polka zakończyła imprezę z trzema medalami - srebra wywalczyła w biegu łączonym na 15 km oraz na 10 km stylem klasycznym. Na trzecim stopniu podium Kowalczyk stanęła po wyścigu na 30 km techniką klasyczną.

Więcej o: