Rajd Dakar. Straszliwe bagna, piękne solnisko, cmentarzysko pociągów i Sonik na podium [NAJLEPSZE ZDJĘCIA CZ. II]

Rajd Dakar. Straszliwe bagna, piękne solnisko, cmentarzysko pociągów i Sonik na podium [NAJLEPSZE ZDJĘCIA CZ. II]
Za nami Rajd Dakar 2014. Możemy pozwolić więc sobie na przegląd najlepszych zdjęć z ostatniego tygodnia, czyli drugiej części rajdu. Oto Salar de Uyuni, czyli największe solnisko świata, mieszczące się na obszarze płaskowyżu Altiplano w Andach. Część boliwijskiej trasy przebiegała właśnie przez pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze Za nami Rajd Dakar 2014. Możemy pozwolić więc sobie na przegląd najlepszych zdjęć z ostatniego tygodnia, czyli drugiej części rajdu. Oto Salar de Uyuni, czyli największe solnisko świata, mieszczące się na obszarze płaskowyżu Altiplano w Andach. Część boliwijskiej trasy przebiegała właśnie przez pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze Fot. Victor R. Caivano (AP Photo/Victor R. Caivano)
Przed startem siódmego etapu, którego część przebiegała przez solnisko, mieszkaniec Uyuni (10 tys. mieszkańców) przejeżdża po nim swoim quadem Przed startem siódmego etapu, którego część przebiegała przez solnisko, mieszkaniec Uyuni (10 tys. mieszkańców) przejeżdża po nim swoim quadem Fot. JEAN-PAUL PELISSIER / REUTERS
Stephane Hamard spadł ze swojego motocyklu a potem próbował wydostać się z bagna. Sam nie dałby rady Stephane Hamard spadł ze swojego motocyklu a potem próbował wydostać się z bagna. Sam nie dałby rady Fot. Juan Karita (AP Photo/Juan Karita)
A tak Stephane Hamard w to bagno na siódmym etapie (między argentyńską Saltą a boliwijskim Uruni) się wpakował A tak Stephane Hamard w to bagno na siódmym etapie (między argentyńską Saltą a boliwijskim Uruni) się wpakował Fot. Juan Karita (AP Photo/Juan Karita)
Jeszcze raz przepiękny widok na jezioro Salar w Uyuni, w (pozostałości) tafli którego odbija się niebo Jeszcze raz przepiękny widok na jezioro Salar w Uyuni, w (pozostałości) tafli którego odbija się niebo Fot. JEAN-PAUL PELISSIER / REUTERS
Francuz Cyril Despres i Hiszpan Marc Coma ucinają sobie pogawędkę przed startem 12. etapu: El Salvador - La Serena Francuz Cyril Despres i Hiszpan Marc Coma ucinają sobie pogawędkę przed startem 12. etapu: El Salvador - La Serena Fot. JEAN-PAUL PELISSIER / REUTERS
Chilijski kowboj z Illapel obserwuje trasę ostatniego, 13. etapu rajdu Chilijski kowboj z Illapel obserwuje trasę ostatniego, 13. etapu rajdu Fot. Victor R. Caivano (AP Photo/Victor R. Caivano)
Obóz w Calama. Słońce zachodzi, mężczyzna na ciężarówce robi zdjęcia Obóz w Calama. Słońce zachodzi, mężczyzna na ciężarówce robi zdjęcia Fot. Victor R. Caivano (AP Photo/Victor R. Caivano)
Amerykanie Robby Gordon i Kellon Walch reperują Hummera na trasie 9. etapu rajdu, z Calamy do Iquique Amerykanie Robby Gordon i Kellon Walch reperują Hummera na trasie 9. etapu rajdu, z Calamy do Iquique Fot. JEAN-PAUL PELISSIER / REUTERS
Hiszpański motocyklista Marc Coma na trasie dziewiątego etapu Hiszpański motocyklista Marc Coma na trasie dziewiątego etapu Fot. POOL / REUTERS
Koniec siódmego etapu, Hiszpanka Laila Sanz i inni zawodnicy w w tradycyjnych, boliwijskich wdziankach nanoszą poprawki na swoje mapy Koniec siódmego etapu, Hiszpanka Laila Sanz i inni zawodnicy w w tradycyjnych, boliwijskich wdziankach nanoszą poprawki na swoje mapy Fot. Victor R. Caivano (AP Photo/Victor R. Caivano)
Hiszpan Marc Coma, który wygrał w kategorii motocyklistów, świętuje na podium w Valparaiso Hiszpan Marc Coma, który wygrał w kategorii motocyklistów, świętuje na podium w Valparaiso Fot. IVAN ALVARADO / REUTERS
Jadący Mini Argentyńczyk Orlando Terranova i jego pilot Paulo Fiuza na trasie ósmego etapu Jadący Mini Argentyńczyk Orlando Terranova i jego pilot Paulo Fiuza na trasie ósmego etapu Fot. Victor R. Caivano (AP Photo/Victor R. Caivano)
Despre i jego Yamaha pędzą w ładnych okolicznościach przyrody Despre i jego Yamaha pędzą w ładnych okolicznościach przyrody Fot. JEAN-PAUL PELISSIER / REUTERS
Rajd Dakar Rajd Dakar Fot. Frederic Le Floch (AP Photo/Frederic Le Floch, Pool)
Olivier Pain (trzecie miejsce), Marc Coma (zwycięzca) i Jordi Viladoms (druga pozycja) na podium dla najlepszych motocyklistów Olivier Pain (trzecie miejsce), Marc Coma (zwycięzca) i Jordi Viladoms (druga pozycja) na podium dla najlepszych motocyklistów Fot. Victor R. Caivano (AP Photo/Victor R. Caivano)
W kategorii ciężarówek wygrała ekipa Rosjan - Andriej Karginow, Andriej Mokiejew i Igor Dewjatkin, którzy świętują na swoim Kamazie W kategorii ciężarówek wygrała ekipa Rosjan - Andriej Karginow, Andriej Mokiejew i Igor Dewjatkin, którzy świętują na swoim Kamazie Fot. Victor R. Caivano (AP Photo/Victor R. Caivano)
Rosjanin Siergiej Karjakin odpoczywa na swoim quadzie przed startem 13. etapu. Na Dakarze nie ma czasu na sen Rosjanin Siergiej Karjakin odpoczywa na swoim quadzie przed startem 13. etapu. Na Dakarze nie ma czasu na sen Fot. Victor R. Caivano (AP Photo/Victor R. Caivano)
Marc Coma i jego mapa, przygotowana na 12. etap rajdu Marc Coma i jego mapa, przygotowana na 12. etap rajdu Fot. Victor R. Caivano (AP Photo/Victor R. Caivano)
Robby Gordon i Kellon Walch skaczą w swoim Hummerze Robby Gordon i Kellon Walch skaczą w swoim Hummerze Fot. Franck Fife (AP Photo/Franck Fife, Pool)
Okolicznościowe fotografie Okolicznościowe fotografie Fot. Victor R. Caivano
Marc Coma i pozostali motocykliści z podium świętują swój wynik Marc Coma i pozostali motocykliści z podium świętują swój wynik Fot. Eliseo Fernandez / REUTERS
Trofea Joana Naniego Romy i Michela Perina, triumfatorów w kategorii samochodów, na ich Mini Trofea Joana Naniego Romy i Michela Perina, triumfatorów w kategorii samochodów, na ich Mini Fot. Victor R. Caivano (AP Photo/Victor R. Caivano)
Meta była bardzo szczęśliwa dla jadącego Yamahą Hugona Payena - dostał takiego oto całusa Meta była bardzo szczęśliwa dla jadącego Yamahą Hugona Payena - dostał takiego oto całusa Fot. Luis Hidalgo (AP Photo/Luis Hidalgo)
Buggy Carlosa Sainza na dziesiątym etapie - z Iquique do Antofagasty Buggy Carlosa Sainza na dziesiątym etapie - z Iquique do Antofagasty Fot. POOL / REUTERS
Chilijczyk Claudio Rodriguez na swojej Hondzie na 11. etapie (Antofagasta - El Salvador) Chilijczyk Claudio Rodriguez na swojej Hondzie na 11. etapie (Antofagasta - El Salvador) Fot. Victor R. Caivano (AP Photo/Victor R. Caivano)
Bruno Da Costa i jego Yamaha wywracają się na ósmym etapie Bruno Da Costa i jego Yamaha wywracają się na ósmym etapie Fot. Juan Karita (AP Photo/Juan Karita)
Rafał Sonik Rafał Sonik Fot. Luis Hidalgo (AP Photo/Luis Hidalgo)
Katarczyk Nasser Al-Attiyah i Hiszpan Lucas Cruz mieli problem ze swoim Mini po uderzeniu w kamień na 11. etapie Katarczyk Nasser Al-Attiyah i Hiszpan Lucas Cruz mieli problem ze swoim Mini po uderzeniu w kamień na 11. etapie Fot. Victor R. Caivano (AP Photo/Victor R. Caivano)
Aż czuć tę prędkość. Marc Coma na 11. etapie Rajdu Dakar Aż czuć tę prędkość. Marc Coma na 11. etapie Rajdu Dakar Fot. JEAN-PAUL PELISSIER / REUTERS
Pierre Lachaume wygląda, jakby coś mu się stało, ale Francuz tylko relaksuje się na biwaku przed startem 11. etapu Pierre Lachaume wygląda, jakby coś mu się stało, ale Francuz tylko relaksuje się na biwaku przed startem 11. etapu Fot. JEAN-PAUL PELISSIER / REUTERS
Boliwijczycy z flagami czekają na zawodników na mecie siódmego etapu Rajdu Dakar Boliwijczycy z flagami czekają na zawodników na mecie siódmego etapu Rajdu Dakar Fot. Victor R. Caivano (AP Photo/Victor R. Caivano)
Prezydent Boliwii Evo Morales z uczestnikami Rajdu Dakar na mecie siódmego etapu Prezydent Boliwii Evo Morales z uczestnikami Rajdu Dakar na mecie siódmego etapu Fot. Victor R. Caivano (AP Photo/Victor R. Caivano)
Dzieci bawią się na porzuconych wagonach - na jednym z nich widać hiszpański napis Dzieci bawią się na porzuconych wagonach - na jednym z nich widać hiszpański napis "Witaj Dakarze" - w opuszczonym mieście na obrzeżach Uyuni. Przez dzisiejsze "cmentarzysko pociągów", gdzie w 1889 r. znalazła się pierwsza boliwijska lokomotywa, przebiegał jeden z etapów pierwszego Rajdu Dakar, który przejeżdżał przez Boliwię. I to tyle w tym roku! Fot. Juan Karita (AP Photo/Juan Karita)