VakifBank Stambuł

3 0

Wi�cej o wydarzeniu

Turecki gigant nie do ruszenia. Atom powalczył przez dwa sety

Mistrzynie Polski w dwóch pierwszych setach postawiły się tureckiej potędze w siatkówce kobiet. Były długie momenty dobrej gry, a o porażce w końcówkach przeważyły drobne detale. Trzeci set to już całkowita dominacja VakifBanku, który w tej partii rozbił Atom do 12, cały mecz wygrywając 3:0.

• KONIEC MECZU

Atom przez dwa sety grał bardzo solidnie, w trzecim zupełnie oddał pole utytułowanym Turczynkom. W efekcie zdobył w nim jedynie 12 punktów i przegrał mecz 0:3.

• Leys zablokowana. Koniec meczu. 25:12.

• Piłka przechodzi na stronę Atomu i uderza w boisko. Piłka meczowa. 24:12.

• Atom już tylko czeka na koniec meczu. 23:11.

• Turczynki psują zagrywkę. Ale przy tak wysokim prowadzeniu mogą sobie pozwolić na takie błędy. 22:11.

• Czas dla Teuna Buijsa. Ale czy coś to zmieni? 21:9.

• Sonsirma z lewego skrzydła. 20:9.

• Zupełnie rozsypał się sopocki zespół. 19:9...

• Hill atakuje w antenkę. 18:9.

• Atomówki grają jakby bez wiary. Odpuszczają niektóre piłki, nie widać determinacji, że można jeszcze odwrócić losy meczu.

• Długa wymiana dla Turczynek. Atomówki mogły przynajmniej dwa, trzy razy skończyć akcję. Druga przerwa techniczna. 16:9.

• Costagrande nie ma problemu z podwójnym blokiem. Włoszka pewnym atakiem zdobywa kolejny punkt dla swojej drużyny. 13:9.

• Kolejna piłka oddana za darmo, na szczęście w drużynie mistrzyń Polski zafunkcjonował pojedynczy blok. 12:8.

• To powinien być punkt. Niestety mistrzynie Polski łatwo oddają piłkę. 11:7.

• Efimienko podbita, lecz piłka po kontrze Turczynek ląduje na aucie. 9:7.

• Leys blokowana. Pierwsza przerwa techniczna. 8:5.

• Leys atakuje w aut. 7:4.

• Costagrande zablokowana. 5:3.

• Jest w czym wybierać. Ale na VakifBank to za mało.

Teun Buijs: Mamy duży wybór wariantów ataku

Mistrzynie Polski z Sopotu po zwycięstwie 3:0 z Budowlanymi Łódź awansowały na drugą pozycję w tabeli. Spotkanie było zdecydowanie jednostronne, a forma Atomu Trefla z meczu na mecz staje się coraz bardziej stabilna.