1 0

Odśwież
45
Zobacz trafienie z karnego Alana

Liverpool przespał pierwszą połowę. Obie drużyny zaczęły ospale, ale Braga pierwsza weszła na wysokie obroty i chociaż nie stwarzała stuprocentowych okazji, potrafiła narzucić rywalom swoje tempo. I już w 18. minucie została nagrodzona - przedryblowany Kyrgiakos przewrócił Mossoro w polu karnym, a Alan pewnym strzałem zamienił jedenastkę na gola. Jak się okazało, była to jedyna bramka meczu.

Po kwadransie drugiej połowy Liverpool zdecydował się przyśpieszyć. Zaczął grać ofensywniej, częściej przedostawał się pod pole karne rywali. W 57. minucie na boisko wszedł Andy Carroll i wniósł sporo ożywienia w szeregi przyjezdnych - próbował głową, próbował lewą nogą, brakowało skuteczności, ale gra Liverpoolu wyglądała lepiej.

Braga przetrwała kwadrans przewagi przyjezdnych i powoli odzyskiwała animusz. Liverpool zrezygnowany brakiem efektów znów oddał pola i o mało nie stracił drugiej bramki - w 84. minucie minimalnie przestrzelił Silvio. Goście, jakby pewni swojej siły na Anfield, nie forsowali tempa i wynik nie uległ już zmianie.

Zobacz wszystkie czwartkowe bramki w Lidze Europejskiej

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +5 Jeszcze jedna próba Kuyta - nieskutecznie. Koniec meczu.

90. min. +2 Gramy.

90. min. Kaka uderzył łokciem w twarz Carrolla. Napastnik leży na murawie - przerwa.

87. min. Wiele się nie dzieje w Bradze. Liverpool, jakby pewny swojej siły na Anfield, nie forsuje specjalnie tempa.

84. min. Silvio bardzo groźnie z pierwszej piłki z linii pola karnego - piłka minimalnie minęła spojenie bramki Reiny. Braga postanowiła chyba, wobec niemocy rywali, po prostu ich dobić.

80. min. Od 10 minut Liverpool nie zagroził bramce rywali... Carroll też już mniej widoczny.

77. min. Z przewagi Bragi nie urodziła się żadna groźna sytuacja. Ale kilka minut gospodarze rywalom ukradli.

73. min. Braga wyczuła zagrożenie i oddaliła grę od własnej bramki. Od kilku chwil przebywa z nią na połowie rywali.

70. min. Do końca meczu 20 minut. Liverpool coraz groźniejszy, czy wystarczy mu czasu?

67. min. Kuyt kapitalnie przyjął na pierś długą piłkę, w powietrzu poprawił pozycję i uderzył z woleja z linii pola karnego - minimalnie niecelnie.

64. min. Carroll wniósł wiele odżywienia w szeregi przyjezdnych. Przed chwilą strzelał lewą nogą z narożnika pola karnego, piłka po nodze obrońcy wyszła na rzut rożny.

61. min. Liverpool podkręca lekko tempo - teraz strzelał głową Carroll, ale spudłował. Wcześniej sędzia odgwizdał faul napastnika Liverpoolu.

60. min. Przypadkowo odbita piłka trafia do Kuyta, ale uprzedził go Artur - ofiarna interwencja bramkarza gospodarzy.

59. min. To dopiero drugi występ wracającego po kontuzji Carrolla w barwach Liverpoolu. W poprzednik meczu - z Manchesterem - zagrał 17 minut.

57. min. Andy Carroll na boisku - zmienił Poulsena. Liverpool będzie walczył o remis.

54. min. Senne te pierwsze dziesięć minut drugiej połowy.

52. min. Moment bezładnej gry na pięknym stadionie w Bradze.

49. min. Z rzutu wolnego w pole karne dogrywał Meireles, tam najwyżej wyskoczył Kyrgiakos, po którego strzale interweniował portugalski obrońca. Rzut rożny dla Liverpoolu.

46. min. Obie drużyny wyszły na boisko w takich samych ustawieniach.

46. min. Gramy! Rozpoczęła się druga połowa.

Pierwsza połowa:

45. min. +2 Na koniec pierwszej połowy rzut rożny dla Liverpoolu. Niebezpieczeństwo zażegnane.

45. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

41. min. Tutaj można zobaczyć gola Alana na 1:0.

38. min. Poprzeczka ratuje Liverpool! Huknał z dystansu Silvio, piłka przeleciała nad Reiną, ale zabrakło centymetrów, by wpadła do siatki. Braga w przewadze.

36. min. Viana próbował bezpośrednio z rzutu rożnego zaskoczyć Reinę. Próba nieudana.

36. min. Viana potężnie, ale w mur. Rzut rożny.

34. min. Faul na Salino na 25. metrze. Będzie groźnie?

30. min. Próba prostopadłego podania do Limy - Lucas przecina w ostatniej chwili.

26. min. Cole faulowany - będzie rzut wolny. Nic z niego nie wynikło.

24. min. Liverpool zaczął utrzymywać się trochę dłużej przy piłce, ale wciąż wykazuje się bezradnością na połowie rywali.

20. min. Braga zasłużyła na to trafienie. Liverpool ukarany za pasywność.

18. min. GOL dla Bragi! Alan mocno w prawy róg bramki Reiny. Hiszpan wyczuł intencje strzelca, ale nie miał szans na wybronienie tego precyzyjnego strzału.

17. min. Karny dla Bragi! Ograny Kyrgiakos przewrócił Mossoro w polu karnym, przewinienie ewidentne.

15. min. Może trochę nieudolnie, ale Braga przynajmniej próbuje. Liverpool zaś kompletnie nie ma ochoty na zaatakowanie rywali.

11. min. Niezbyt ciekawy początek spotkania, dużo strat, mało kombinacyjnej, szybkiej gry.

8. min. Sporting uzyskuje przewagę, ale na razie nie może jej udokumentować groźną akcją.

4. min. Dość spokojny początek meczu.

3. min. Liverpool wydaje się jednak faworytem, szczególnie po ostatnim ligowym zwycięstwie z Manchesterem United 3:1.

2. min. To pierwsze spotkanie obu drużyn w europejskich pucharach.

1. min. Zaczęli walkę o ćwierćfinał Ligi Europejskiej!