(72)

Liczba oddanych głosów: 189

Wi�cej o wydarzeniu

Sevilla - Barcelona. El Pais docenia Krychowiaka. "Doskonały profesjonalista"

Grzegorz Krychowiak jest jednym z najbardziej eksploatowanych piłkarzy w drużynie Unaia Emery'ego. Gra od pierwszej do ostatniej minuty, a kontuzje omijają go szerokim łukiem. - Mam do niego wielkie zaufanie - komplementuje Polaka Emery. Drużyna Krychowiaka zmierzy się w sobotę z Barceloną. Relacja z tego spotkania o godz. 16 - Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

• KONIEC

Hiszpańscy wojownicy dostarczyli. Miał być szlagier i był szlagier, podpisali kontrakt na gajowego z wąsami hit Primera Division i proszę: trzy gole, karny, emocje, okazji bez liku, poturbowane słupki i poprzeczki, nieziemskie interwencje Sergio Rico, historyczny dzień Unaya Emeriego, któremu w końcu udało się pokonać Barcelonę, słowem - wszystko! Ufff! Zmęczyliśmy się relacjonując. Dziękujemy za udział i zapraszamy na jutro, na kolejny szlagier, czyli Atletico - Real.

• KONIEC MECZU

90. min. + 4

Sędzia spogląda na zegarek i chwilę po tym gwiżdże po raz ostatni. Koniec meczu!

• 90. min. + 3

Jeszcze rzut wolny dla Barcelony - Coke faulował Neymara - Rakitić szybko, ale źle. Barcelona jeszcze się nei poddaje, jeszcze Neymar i jeszcze raz Neymar - wysoko nad bramką.

• 90. min. + 1

Reyes wbił piłkę w pole karne Barcelony, wydawało się, że ręką zagrał jeden z defensorów gości, ale tym razem sędzia nie gwiżdże. Sevilla straciła piłkę i musi się bronić. A gościom bardzo się spieszy. Właśnie wywalczyli rzut wolny w środku pola, to być może ostatnia okazja na wyrównanie.

Krohn-Dehli jest niezwykle waleczny, nawet nie chce dać się faulować, woli biec, ale nie daje rady dwóm rywalom, Barcelona jak niezmordowana wańka-wstańka pruje ciągle w pole karne Sevilli, ale tam jest i Krohn-Dehli i Krychowiak, który wytrzymuje szaleńczy drybling Neymara i odbiera mu piłkę. Ufff... dzieje się! I bedzie się działo jeszcze cztery minuty - tyle przynajmniej doliczył sędzia.

Rzut rożny dla Barcelony, ale bardzo mądrze obroniła się Sevilla. Najpierw obrońcy zablokowali strzał Rakiticia, a po chwili faulowany był wyprowadzający piłkę Krohn-Dehli. Tym samym gospodarze skradli kilka kolejnych sekund.

• 89. min.

Zmiana w Sevilli. Zmęczonego Tremoulinasa zastępuje Mariano.

• 88. min.

Suarez płasko ze splątanego gaju nóg swoich i obcych, ale Rico po prostu to złapał. Sevilla łapie oddech i odsuwa grę spod własnego pola karnego, ale Barcelona znów ją przysuwa, Dani Alves do Rakiticia, przejecie Cokego, a potem strata N'Zonziego. Jest nerwowo.

• 86. min.

Co za zamieszanie w polu karnym Sevilli! Próbuje Barcelona, jak może. Lewym, prawym skrzydłem, środkiem. Aż w końcu, mimo ogromnego tłoku, znajduje miejsce na strzał, ale broni Rico, kolejną próbę ofiarnie blokuje N'Zonzi.

• 85. min.

Znowu ogromne zamieszanie pod bramką Rico, atakował Sergi Roberto i Suarez i Rakitić z rożnego i Pique i kto tam nie atakował... N'Zonzi wybija, ale jeszcze Alves wpija z powrotem, jeszcze znowu Suarez, ale strzał za bardzo czytelny dla Rico.

• 81. min.

Próbuje odgryzać się Sevilla, ale przed chwilą Tremoulinas dośrodkowywał nie nazbyt dokładnie, piłkę wyłapał Bravo.

• 80. min.

Ojj, Tremoulinas znowu leży na murawie, tym razem bardzo długo, opatrują go medycy, w końcu opuszcza boisko na noszach.

• 79. min.

Idealna okazja na 2:2, coś niewiarygodnego! Jordi Alba wykonał świetne prostopadłe podanie w pole karne do Luisa Suareza, ten dopadł do piłki, podał wzdłuż bramki, a nabiegający Sandro Ramirez trafił w futbolówkę czysto, tak jak trzeba, ale Sevillę uratował słupek!

• 78. min.

Krychowiak oddycha przysłowiowymi rękawami, ale jeszcze walczy, Naymar przedziera się w pole karne, w ostatniej chwili interwencja obrońców Sevilli, ale Barcelona już zaczyna swoją gierkę przed polem karnym, ale nie, Llorente urywa się z kontrą, chce podać do Reyesa, ale mu nie wychodzi, znowu Barcelona z Neymarem pod bramką Rico, i to Rico zacznie ze stojącej piłki.

• 75. min.

Żółta kartka dla Fernando Llorente. Tymczasem arbiter zwraca też uwagę trenerowi Sevilli, który zbyt głośno kontestuje jego decyzje.

• GOOOOOOL

74. min.

2:1! Neymar wykorzystuje jedenastkę, mimo że Rico miał piłkę na rekach.

• 73. min.

Rzut karny dla Barcelony! Tremoulinas zagrał ręką w polu karnym, do piłki podejdzie Neymar.

• 73. min.

Anonsowana przed chwilą zmiana. Na boisku melduje się Llorente, schodzi Kevin Gameiro.

• 72. min.

Coke sprząta Neymarowi piłkę sprzed nosa, a Sevilla w ogóle dokazuje teraz cudów męstwa w defensywie. Neymar z rzutu rożnego, było blisko, Pique chce jeszcze jednego rożnego, ale nie ma racji, ani satysfakcji.

• 69. min.

Zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska zszedł Vicente Iborra, w jego miejsce Jose Antonio Reyes. Do wejścia szykuje się także Fernando Llorente.