Schalke 04

2 1

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Inter pucharu nie obroni, Schalke w półfinale

Schalke wygrało u siebie z Interem 2:1, w dwumeczu zwyciężyło 7:3 i po raz pierwszy w historii awansowało do półfinału, w którym zmierzy się z Manchesterem United. Inter, który przed rokiem triumfował w Lidze Mistrzów, odpada w kompromitujący sposób.

Liga Mistrzów. Raul przestrzega przed podrażnionym Interem

Napastnik Schalke 04 Raul twierdzi, że jego zespół musi bardzo uważać na Inter Mediolan w meczu rewanżowym Ligi Mistrzów. Zdaniem Hiszpana, ?podrażniony? rywal jest nadal bardzo groźny. Pierwsze spotkanie, rozegrane we Włoszech, zakończyło się wygraną Schalke 5:2.

Odśwież

Poczta działa. Piszcie na zczuba@g.pl.

Jesteśmy też na Facebooku. Również można coś napisać.

73
KONIEC Inter po raz drugi okazał się gorszy od Schalke, otwierając rywalom drogę do pierwszego w ich historii półfinału Ligi Mistrzów. Gdyby sędzia uznał pierwszą bramką Hoewedesa, byłoby nawet 3:1. Gdyby jednak Raul nie był w formie... ale aż tak fantazjować nie powinniśmy. Stawkę półfinalistów zamknął Real Madryt. Zarówno rywalizacja Realu z Barceloną, jak i Schalke z Manchesterem zapowiada się pasjonująco. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na relacje z półfinałów.

90. min. +2 Koniec meczu.

90. min. +1

90. min. Ranocchia uznaje, że jedynym sposobem, żeby zemścić się na Schalke (i na nas), może być brzydki faul na Papadopoulosie. Żółta kartka.

87. min. Schmitz uznaje, że jedynym sposobem, żeby się jeszcze dzisiaj pokazać, może być zdobycie żółtej kartki.

86. min. Ostatnia zmiana w Schalke. Schmitz za Jurado.

83. min. Ancelotti jak Ancelotti, ale Leonardo już pewnie wertuje przewodniki po różnych krajach. Zawsze może kończyć karierę w Brazylii, jak ostatnio czyni wielu jego młodszych kolegów.

81. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1! Raul znakomicie podaje ponad obrońcami do Hoewedesa, który z ponad 10 m uderza tuż przy słupku! Tym razem sędzia bramki mu już nie zabierze.

81. min.

80. min. Druga zmiana w Interze. Coutinho za Sneijdera.

79. min. Neuer błyskawicznie wybija piłkę, potem podanie do Charisteasa, który wychodzi sam na sam z bramkarzem, zapowiada się fascynujący pojedynek, ale przerywa go władca powietrza (wydobywającego się z gwizdka). Tym razem ma rację.

77. min. Druga zmiana w Schalke. Charisteas za Edu.

76. min.

75. min. Sneijder uderza z rzutu wolnego. Potężny strzał z daleka tuż obok słupka. Neuer świetnie się jednak rzucił i gdyby Sneijder trafił w bramkę, raczej by sobie z tym uderzeniem poradził.

73. min. Zmiana w Schalke. Trener Rangnick lituje się nad nami i ściąga Baumjohanna, za którego wchodzi Draxler. Jeszcze tylko zejdzie Papadopoulos i życie relacjonujących stanie się łatwiejsze.

70. min. Eto'o uderza z dystansu. Kibice w pierwszych rzędach trybun wyciągają ręce i próbują złapać piłkę. Neuer ukradkiem ociera z czoła kroplę potu.

68. min. Nagatomo uderza z dystansu. Kibice w Japonii wychodzą przed domy i próbują złapać piłkę.

66. min. Zamieszanie w polu karnym Interu. Papadopoulos widząc nogi Cesara, postanawia oddzielić je od Cesara tak, aby Cesara było jak najwięcej, a do tego w różnych miejscach. Raul dopada do piłki, Cesar jeszcze broni, a sędzia sięga pamięcią nie tak bardzo wstecz i daje Papadopoulosowi zasłużoną żółtą kartkę.

65. min. I akcja z drugiej strony. Człowiek w masce aka Metzelder gratuluje jednak Neuerowi bardzo szybkiego wyjścia z bramki. Neuer chyba się go trochę boi, ale przyjmuje gratulacje.

65. min.

64. min. Gdzie dwóch się bije o uderzenie głową, tam Julio Cesar nie musi interweniować. Choć piłka przeleciała nieopodal bramki.

62. min. Eto'o nie podoba się to, co się dzieje, więc postanawia przeprowadzić akcję zakończoną strzałem. Ale chyba nie chodziło mu o strzał niecelny. Jurado nie podoba się to, że Eto'o się to nie podoba i przeprowadza swoją akcję, ale zostaje zatrzymany. Sędzia przedstawia winowajcy zajścia jego prawa.

60. min. Gooooooooaniema! Kolejna wrzutka z prawej strony na dalszy słupek, Hoewedes uderza z bliska w okienko i razem z kilkoma kolegami biegnie się cieszyć. Dopiero po pół minuty dowiadują się, że sędzia boczny odgwizdał spalonego. Nie są zadowoleni. I słusznie, bo spalonego mogło wcale nie być.

58. min. Jurado ucieka Motcie. Motta przypomina sobie, że miał go złapać żywego lub martwego i wybiera coś pomiędzy. Sędzia wybiera dla niego elegancką, żółtą kartkę.

57. min.

56. min. Baumjohann wrzuca piłkę z prawej strony na dalszy słupek, gdzie wysoko wyskakuje do niej Papadopoulos. Piłka po spotkaniu z jego głową też nabiera ochoty na wysoki lot i Julio Cesar nie musi się martwić.

54. min. Julio Cesar rzuca się pod nogi Baumjohanna, próbując wygarnąć piłkę. Jest szybszy, jest kopnięty przez rywala, ale na arbitrze nie robi to wrażenia. Piłka potoczyła się dalej, Baumjohann ją zgarnął, więc Julio Cesar musiał szybko przestać się dziwić i wstać, żeby zapobiec utracie bramki.

52. min. Mediolańczycy się nie poddają. Uznają, że jak najczęstsze wrzucanie piłki w pole karne Schalke może być tym, czego szukali. Może być, ale na razie nie jest.

50. min.

49. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1! Zamieszanie w polu karnym, seria podań i uderzeń na niewielką odległość, w końcu Thiago Motcie powiodło się wkopanie piłki do bramki po nodze Neuera.

49. min. Wojtek:
W I połowie miałem nieodparte wrażenie że Inter gra tak, aby zremisować i aby jutrzejsze gazety napisały że odpadli po walce do ostatniej kropli potu. Jeżeli tak było to Raul właśnie przysporzył pracy redaktorom, którzy muszą zmienić jutrzejsze nagłówki gazet!!

Albo piłkarzom Interu, którzy muszą strzelić gola, żeby zremisować, żeby jutrzejsze gazety napisały że odpadli po walce do ostatniej kropli potu.

48. min. Gratulacje dla piłkarzy Interu, do których najwyraźniej jeszcze nie dotarło, jak beznadziejna jest ich sytuacja. Właściwie zamknęli Schalke w jego polu karnym. No ale gdyby sześć lat temu myślał tak Liverpool, to Dudek nie miałby okazji zatańczyć.

46. min. Gramy. Pandev za Stankovica.

PRZERWA W pierwszej połowie częściej atakował Inter, ale nie była to wystarczająca częstotliwość, żeby chociaż marzyć o awansie. Do tego Schalke odgryzało się bardzo smakowicie. W ostatniej minucie gospodarzom udało się ugryźć rywali na tyle boleśnie, że druga połowa będzie już tylko walką o zachowanie godności (wersja dla zatwardziałych kibiców Interu: będzie walką o strzelenie pięciu goli).

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0! Jeśli widzi to Mourinho, to pewnie żałuje, że nie ma Raula w swojej drużynie. Obrońcy Interu tylko odprowadzali atakujących pod bramkę, wskazując im drogę. Podanie do Raula, który wbiegł w korytarz, jaki utworzył się w środku pola karnego, w swoim stylu, pewnie i spokojnie, ograł bramkarza i po prostu kopnął piłkę do pustej bramki.

43. min. eddy-e Blabluslabla:
Zauważyłem, że Tomasz Frankowski i Fernando Torres mają odwrócone inicjały - to musi coś oznaczać... Może to, że żaden nie strzeli hat-tricka ani Interowi, ani Schalke?

Faktycznie, w tym sezonie i jednemu i drugiemu może być ciężko. My zauważyliśmy, że i Frankowski i Torres mają kompletnie inne inicjały niż Benedtykt Gierosławski. Naszym zdaniem oznacza to, że żaden z nich w najbliższym czasie nie znajdzie sie na Syberii.

42. min. Gdyby Sneijder miał zliczyć czas, jaki spędził dziś leżąc, mogłoby się okazać, że trwało to dłużej, niż stanie, bieganie i modlenie się o cud. Po kolejnym faulu na Holendrze sędzia jest tak roztrzęsiony, że sam nie wie, komu pokazuje żółtą kartkę. A pokazuje ją Raulowi, który pełnił funkcję przypadkowego gapia.

40. min. Sneijderowi nie udaje się ograć Baumjohanna, więc bardzo sprytnie i widowiskowo go fauluje. Po chwili następuje rewanż. Tym razem już bez zbędnych ozdobników.

39. min.

38. min. Komentatorzy Polsatu zmieniają zdanie i wcale nie skreślają już Interu. Zwracają mu uwagę, że choć czas jeszcze nie ucieka, to cały czas płynie.

36. min. Stanković przypomina sobie, co działo się 8 dni i 35 min. temu, i uderza w okienko. W to samo okienko rzuca się jednak Neuer i świetnie wybija piłkę.

35. min.

34. min. Sneijder trafia z rzutu wolnego w mur. Piłka odbija się i wraca do Nagatomo, który też trafia w mur. W mur okalający stadion.

33. min. Wojtek:
Jaki Frankowski?? to chodziło o Grzegorza Rasiaka i jego hattrick dla reprezentacji Polski!!

Ale co reprezentacja Polski robiłaby w ćwierćfinale Ligi Mistrzów?

32. min. Dobre podanie do wysuniętego na lekkiego spalonego Milito. Podanie było dobre, bo sędzia nie zareagował. Uderzenie zostało jednak zablokowane - prawdopodobnie lekką nakładką - więc zatriumfowała sprawiedliwość.

30. min. Lucio przewraca Raula bez piłki, a gdy zostaje wezwany przez sędziego zaczyna gwałtownie protestować. Sędzia ocenia skalę przewinienia na 0,5 Smolarka i daje Brazylijczykowi żółtą kartkę.

29. min. Michał:
No i co? 30 min za nami i nudny ten mecz trochę.... nie chcę mówić jaki zawodnik strzeliłby już dawno hattricka.

No tak. Ale co Tomasz Frankowski miałby robić w Interze? Zaraz, czy może w Schalke?

28. min. Jurado dostaje piłkę 25 m przed bramką, świetnie mija dwóch graczy, wbiega w sam środek pola karnego i gdy składa się do strzału, który ma ostatecznie wyzuć ten pojedynek z emocji, spod trawy wyrasta noga Lucio, która blokuje strzał.

27. min.

26. min. Schalke powoli godzi się z rolą drużyny, która po prostu ma przetrwać. A że chociaż Inter atakuje, to wcale tego nie utrudnia, Niemcy nie mają nic przeciwko takiemu scenariuszowi.

23. min. Nagatomo łapie Baumjohanna zupełnie, jakby polował na ippon. Eto'o traktuje to jako sygnał do ataku i po odzyskaniu piłki przeprowadza atak za atakiem, ale chociaż sieje spustoszenie w polu karnym Schalke, to jego uderzenia sieją spustoszenie tylko w szeregach miejscowych band reklamowych.

20. min. Papadopoulos mija Mottę. Ranocchia ma jednak prawie równie długie nazwisko i nie chcę czuć się gorszy, więc gdy Papadopoulos mija także jego, fauluje go tuż przed polem karnym. Z uderzenia z rzutu wolnego nic nie wychodzi, ale trzeba dodać, że piłkarze Interu wyszli z muru chyba trochę za wcześnie.

19. min.

18. min. Niezadowolony z takiego obrotu spraw Raul wpada w pole karne, naprzeciw siebie mając trzech obrońców. Długo się z nimi kiwa, w końcu wszyscy zderzają się, Raul się przewraca, a sędzia nie wiedzieć czemu odgwizduje faul Hiszpana.

16. min. Jurado biegnie spokojnie przy dwóch rywalach. Ci, przekonani o jego dobrych intencjach, wiele sobie z tego nie robią. Wtem Jurado przyspiesza, wrzuca krosową piłkę w pole karne, a Raul rzuca się do przodu i uderza głową. Julio Cesar daje sobie jednak radę z tym strzałem.

14. min. Chyba ktoś powiedział Sneijderowi, że za zebranie stu złotych żetonów i uderzenie w każdy możliwy i niemożliwy sposób dostaje się dodatkowe życie, bo właśnie zobaczyliśmy dwa kolejne uderzenia Holendra. Najpierw z pola karnego - zablokowane - a później sprzed pola karnego - nie za mocno i obok bramki.

13. min.

12. min. Kolejnym piłkarzem, który postanawia sprawdzić czy piłka ma lęk wysokości jest Sneijder, który po rzucie rożnym uderza głową raczej w górę, niż przed siebie. Piłka bezpiecznie kończy lot na siatce za poprzeczką.

10. min. Maicon wmawia wszystkim, że wrzuca w pole karne, gdy tak naprawdę jest bliski wrzucenia Neuerowi piłki za przysłowiowy, lecz jak najbardziej realny, kołnierz.

8. min. Gospodarze trochę nieśmiało podchodzą pod pola karne rywali. Linia pola karnego zdaje się dla nich jeszcze zbyt wielkim zaszczytem, więc gdy tylko ją przekraczają, postanawiają zwrócić piłkę obrońcom (Raul) lub wycofać się w miejsce, z którego bliżej będzie do własnego pola karnego (Edu).

6. min. Sneijder uderza mocno sprzed pola karnego, ale Neuer nie ma żadnych problemów ze złapaniem piłki. Problem z tym ma Stanković, który uderza bramkarza barkiem, powodując jego upadek. Uchodzi z miejsca zdarzenia bez żółtej kartki.

5. min. silverkin:
Zczubaki, jak typujecie wynik?

Bardzo sprytne, ale nie powiemy. Nie chcemy zatopić żadnej z drużyn.

4. min. Po faulu na Maiconie Maicon przygotowuje się do wstania i wykonania rzutu wolnego. Dwaj piłkarze Schalke, którzy odpowiednio się nim zajęli, też zamierzają oddalić się z miejsca zdarzenia. I wtedy okazuje się, że sędzia żadnego faulu nie odgwizdał.

3. min. Za to komentatorzy Polsatu właściwie skreślili już Inter. Uznali, że skoro minęły już trzy minuty i nadal nie ma gola dla Włochów, nie mogą osiągnąć lepszego wyniku, niż w meczu, w którym pierwszą bramkę zdobyli dwie minuty wcześniej.

2. min. Schalke też chce, żeby działa się historia i od pierwszej minuty usiłuje stracić pod swoim polem karnym piłkę. Jak na razie bez rezultatu, ale nie skreślajmy ich jeszcze.

1. min. Gramy.

20:43 Kuba wszystko sobie rozpisał:
Wedle mnie to należałoby odwołać wszystkie rewanżowe ćwierćfinały (no może poza tym Man U - Chelsea), bo awanse rozstrzygnęły się w pierwszych meczach. Idąc dalej - Manchester powinien uporać się z Schalke, a Barcelona w tym sezonie już udowodniła wyższość nad Realem, więc odwołałbym półfinały i po prostu rozegrał finał pomiędzy Manchesterem a Barceloną. Bardzo bluźnię?

Kibice Manchesteru i Barcelony powiedzieliby, że nie.

20:38 W zespole Realu na ławce zasiądą m.in. Higuain i Di Maria, któremu trener Mourinho postanowił dać odpocząć. A w meczu w Gelsenkirchen Stanković na szczęście na boisku od pierwszej minuty, więc mamy nadzieję na jakąś widowiskową bramkę tuż po pierwszym gwizdku sędziego. Nie, żebyśmy byli wybredni i wymagający. Nie musi to być Stanković.

20:32 Krzysiek:
Jak myslicie?Raul strzeli hattricka Interowi?Calkiem realne...

Nawet gdyby miał dziś strzelić hat-tricka Tottenhamowi, byłoby to bardziej realne, niż wczorajszy hat-trick Torresa.

20:25 A dwie drużyny są już w półfinale. Barcelona zmierzy się prawdopodobnie z Realem, podwajając w ten sposób liczbę wiosennych Gran Derbi, a Manchesterowi przeznaczone jest prawdopodobnie Schalke. A gdyby napisać historię, w której Raul gra w finale Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt? Wszystko jest możliwe, w końcu Manchester ma podobno najgorszą kadrowo drużynę od lat.

20:15 Wyczyn, jakiego musiałby dokonać dzisiaj Inter żeby awansować, nie dokonał jeszcze nikt. Prezes Moratti jednak mocno wierzy w swoich piłkarzy i trenera, a trener i piłkarze zapewne chcieliby, żeby po meczu wierzył w nich nadal. Nawiasem mówiąc, Tottenham również musiałby dokonać rzeczy, jakiej nie dokonał nikt przed nimi, żeby awansować, co nie przeszkadza ich trenerowi Harry'emu Redknappowi opowiadać, że kazał piłkarzom trenować karne. Krótko mówiąc, nikt ducha nie gasi i generalnie liczy się sport i dobra zabawa.