06.09.2011, godzina 20:45

Polska

2 2
  • na ?ywo

Gdańsk

Niemcy

Wi�cej o wydarzeniu

Polska - Niemcy. Oliver Kahn zachwycony Wojciechem Szczęsnym

Występ Wojciecha Szczęsnego w meczu przeciwko Niemcom wywarł ogromne wrażenie na jednym z najlepszych bramkarzy niemieckiego futbolu - Oliverze Kahnie. - To dla mnie światowa klasa - zachwycał się, komentując spotkanie na antenie stacji ZDF Kahn.

Niemiecka prasa po remisie z Polską: Dzięki Bogu wszedł Mueller

Gazety naszych zachodnich sąsiadów nie szczędzą krytyki swojej drużynie po zremisowanym 2:2 meczu z Polską w Gdańsku. Prasa niemiecka zaznacza słabą postawę obrony i docenia zmienników - Thomasa Muellera i Cacau, którzy uratowali ekipę Joachima Loewa od przegranej.

Polska - Niemcy. Polska prasa: "Cudowny Szczęsny", "Tak blisko i daleko"

PRZEGLĄD PRASY: Polska zremisowała z Niemcami 2:2 w towarzyskim meczu rozegranym w Gdańsku. Bohaterem spotkania bez wątpienia był Wojciech Szczęsny. - Odbijał piłkę rękami, stopami i kolanami. Rozpaczliwie rzucał się pod nogi rywali. Przymiotnik fantastyczny nie ma stopnia wyższego i najwyższego, którym można by określić jego występ - czytamy na łamach "Gazety Wyborczej".

Jakub Wawrzyniak: Ja się po prostu poślizgnąłem

- Jeśli ktoś powie, że w ostatniej akcji popełniłem błąd, to jest niepoważny. Ja się po prostu poślizgnąłem i nie wiem, co się tak naprawdę stało - powiedział po zremisowanym 2:2 meczu z Niemcami obrońca Jakub Wawrzyniak.

Relacja

Odśwież
Poczta działa. Piszcie na zczuba@g.pl.

Jesteśmy też na Facebooku. Również można coś napisać.

116
KONIEC Na minutę przed końcem wydawało nam się, że to zbyt piękne, żeby było prawdziwe. I faktycznie, okazało się, że prawdziwe nie było. Dziękujemy bardzo za udział w relacji, to był, mimo wszystko, niesamowity wieczór. Dobranoc.


KONIEC Nie wiemy co powiedzieć. Przed meczem, taki wynik wzięlibyśmy w ciemno, a teraz tylko cholernie nam żal. Nawet nie chce nam się śmiać z Wawrzyniaka, który właśnie zaliczył najbardziej bolesny upadek w swojej karierze.


90. min. +4 NIEPRAWDOPOBNE! REMIS! Mueller wbiega w pole karne, Wawrzyniak się potyka zostawiając mu idealne miejsce do dośrodkowania. Cacau z bliska wpycha piłkę do siatki.


90. min. +4 Jeszcze jedna zmiana w naszej reprezentacji. Schodzi Błaszczykowski, wchodzi Szymon Pawłowski.


90. min. +3 Schuerrle pobiegł lewą stroną, Glik starał się go blokować, Niemiec za daleko wypuścił sobie piłkę i w porę z bramki wyszedł Szczęsny.


90. min. +2 Jeszcze jedna wrzutka w nasze pole karne. Szczęsny piąstkuje, Kroos jeszcze uderza, ale Szczęsny łapie piłkę.


90. min. +1 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Błaszczykowski pewnie uderza!


90. min. KARNY DLA POLSKI! Wiese podcina wychodzącego sam na sam Brożka!


88. min. Wawrzyniak ładnie powstrzymuje Muellera. Jasne, bronimy się, ale musimy powiedzieć, że nieobecność obrony Częstochowy jest pewnym zaskoczeniem.


86. min. Mueller wpada w pole karne i zgrywa piłkę do Cacau, który próbuje uderzać piętą. I udałoby mu się, gdyby Dudka świetnie jego strzału nie zablokował.


85. min. Bartek:
Statystycznie rzecz biorąc, już za parę lat urodzi się nam następny strzelec bramki dla Polski w meczu przeciwko Niemcom.

Nie pokazujcie mu meczów kadry dopóki nie osiągnie pełnoletności, bo jeszcze rzuci sport i zajmie się produkcją syntetycznych dziewięćsiłów na skalę przemysłową.


85. min. Ale tylko po to, żeby ją zaraz stracić.


84. min. Rzut wolny dla Polaków. Błaszczykowski ostro dośrodkowuje, ale Wiese pewnie wychodzi z bramki i łapie. Na szczęście wybija tak, że natychmiast odzyskujemy piłkę.


83. min. Kolejna zmiana w reprezentacji Polski. Schodzi Mierzejewski, wchodzi Rybus.


82. min. Kroos wrzuca piłkę w pole karne, ale Glik dość spokojnie wybija na aut. Z innej beczki: gdyby nie wasze maile, nie mielibyśmy pojęcia, że w Polsce kręci się aż tyle seriali. I że je wszystkie da się wyemitować w czasie jednego meczu. Co już nieco zakrawa na spisek.


81. min. CZERWONA KARTKA DLA GŁOWACKIEGO! Głowacki fauluje Goetzego i sędzia pokazuje mu żółtą kartkę. Już drugą, bo pierwszą pokazał mu po faulu na Muellerze.


80. min. Zmiana w reprezentacji Polski. Schodzi Lewandowski, wchodzi Brożek.


79. min. Znów groźnie poda naszą bramką. Dośrodkowanie Kroosa z rzutu rożnego, Cacau przeskakuje naszych obrońców i natychmiast uderza. Na szczęście nad poprzeczką.


78. min. Polacy panicznie wybijają piłkę z własnego pola karnego. Mierzejewski próbuje nawet wyprowadzić kontrę, ale fauluje. A potem, zdenerwowany na decyzję sędziego, wymachuje rękami tak długo, że sędzia z obawy przed nasileniem zjawiska nawet nie myśli o daniu mu kartki.


77. min. Zmiana w reprezentacji Niemiec. Schodzi Rolfes, wchodzi Bender.


76. min. Szczęsny broni po raz kolejny! Kapitalny strzał Schuerrlego, ale Szczęsny jeszcze kapitalniej rzuca się i paruje, piłka odbija się jeszcze od spojenia i wychodzi.


75. min. Marcin:
W Brazylii gdzie futbol jest jak religia , Arkadiusz Glowacki wystepowalby zapewne pod pseudonimem Hiob. Ktory to juz raz byly defensor Wisly zemienia wynik na korzysc rywala ?

Z tego, co pamiętamy, Hiob raczej był doświadczany, a nie doświadczał innych. Do Głowackiego bardziej pasuje rola (mimowolnego) Jeźdźca Apokalipsy nad którym ciąży potężne fatum.


74. min. Rzut wolny dla Niemców jakieś 25 m od bramki Szczęsnego. Na szczęście Schuerrle woli trafić jednego z Polaków w głowę niż zagrozić bramce Szczęsnego.


73. min. Zmiana w reprezentacji Polski. Perquis schodzi utykając, w jego miejsce wchodzi Glik.


71. min. Długa piłka w pole karne na Mierzejewskiego, na plecy którego wpada rozpędzony Boateng. Mierzejewski nie ma wyjścia - przewraca się. Sędzia udowadnia, że on jakieś wyjście ma zawsze i nie dyktuje karnego.


70. min. Miękka wrzutka Kroosa w nasze pole karne, ale Szczęsny spokojnie łapie. Inna sprawa, że mógł sobie darować, bo Goetze był na spalonym.


68. min. NIESTETY! Kroos poczekał na ruch Szczęsnego i uderzył po ziemi w przeciwny róg.


68. min. KARNY DLA NIEMCÓW! Głowacki ścina w polu karnym Muellera!


67. min. Dudka ładnie zabiera rywalowi piłkę i natychmiast podaje Lewandowskiemu, ale Rolfes ładnie zabiera mu piłkę. Czy nam się wydaje, czy Niemcy zaczynają kopiować nasze zagrania?


66. min. Mierzejewski długo przygotowuje się do wykonania rzutu wolnego. Na papierze milimetrowym rysuje plany, przeprowadza badania gleby, ślini palec i unosi go w powietrze, zakłada ceremonialne szaty. Wreszcie nadchodzi ta chwila. Mierzejewski podbiega do piłki i z całej siły kopie w nogi jednego z kolegów z drużyny.


65. min. Zmiana w reprezentacji Polski. Za Peszkę wchodzi Matuszczyk.


64. min. Rzut rożny dla Niemców. Goetze ostro dośrodkowuje, ale Szczęsny zdejmuje piłkę z głowy Mertesackera. Natychmiastowa kontra, ale Mierzejewski za długo zwleka z podaniem do Peszki, przez co skrzydłowy Koeln daje się złapać na spalonym.


62. min. Błaszczykowski spokojnie rozważa opcje na prawym skrzydle. W końcu postanawia wbiec w pole karne, a ponieważ obrońcy rozważają drzemkę, przebiega jeszcze kawałek i uderza z ostrego kąta. Wiese wybija przed siebie.


61. min. Zmiana w reprezentacji Niemiec. Podolskiego zastąpił Mueller.


60. min. Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Obrońcy wybijają, ale prosto pod nogi Murawskiego, który natychmiast uderza! Tuż obok słupka. Jeśli teraz śnimy, to czy możemy poprosić o budzenie na nigdy?


59. min. Jeszcze jednak okazja dla Polaków! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, Perquis zgrywa piłkę do Wasilewskiego, który uderza, ale obrońcy blokują.


58. min. Lewandowski przyjmuje piłkę przed polem karnym. Natychmiast się odwraca i uderza, ale jego strzał blokuje Mertesacker.


57. min. Teraz jednak Błaszczykowski świetnie przejmuje piłkę we własnym polu karnym po niebezpiecznej wrzutce. A miał prawo spanikować, bo był atakowany - jeśli dobrze zrozumieliśmy Dariusza Szpakowskiego - przez kakao.


56. min. Perquis ładnie przeciął podanie i zagrał piłkę do przodu. Z kontratakiem próbował ruszyć Błaszczykowski, ale z dryblingiem Błaszczykowskiego dzieje się ostatnio coś naprawdę niedobrego. Nikt od dawna go nie widział.


54. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Lewandowski! Świetne prostopadłe podanie Błaszczykowskiego w pole karne, Dudka przyjmuje piłkę, przerzuca ją nad wychodzącym z bramki Wiesem, który go podcina. Do piłki jednak dopada Lewandowski i wpycha ją do pustej bramki.


52. min. Goetze świetnie podał między obrońcami do Cacau, który doszedł do piłki, już z dość ostrego kąta uderzył na dalszy słupek, jednak piłka szczęśliwie nieznacznie minęła bramkę.


51. min. A teraz zacytujemy jedną z wypowiedzi w redakcji: $%#$%#%$^#$! Rzut z autu w pole karne, nieatakowany Mierzejewski ma idealną sytuację, żeby podać wbiegającemu Lewandowskiemu, więc podaje. Za plecy. I za mocno.


50. min. Kroos mocno uderza zza pola karnego. Szczęsny ładnie odbija piłkę, ale dochodzi do niej Schuerrle. Na szczęście dośrodkowanie błyskawicznie wybijają obrońcy.


49. min. Ładne przejęcie Polaków i kontra błyskawicznie przerwana przez Dudkę.


48. min. Pierwszy jakże ważny kontakt Schmelzera z Błaszczykowskim zakończył się kontaktem Błaszczykowskiego z murawą.


47. min. To naprawdę niesamowite - TVP przez całą przerwę puszczała reklamy z niewielką przerwą na gadaninę w studio, a wywiad zrobiony w przerwie daje teraz. Zagłuszając mecz i pokazując go w niewielkiej ramce. Ach, TVP widzowi TVP.


46. min. Gramy.


PRZERWA Dwie zmiany w reprezentacji Niemiec. Za Klosego wchodzi Cacau, a za Lahma Schmelzer.


PRZERWA Andy:
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego moja żona na kanapie chrapie głośniej niż 40 tysięcy ludzi na stadionie dopinguje ?

Gdyby to był jakiś inny mecz, balibyśmy ci się to tłumaczyć, ale ponieważ doping rzeczywiście z całą pewnością nie może dzisiaj zadowolić Małeckiego, chyba nie masz czym się martwić.


PRZERWA Paweł:
Peszko najwyraźniej motywował się przed meczem oglądając kasetę VHS pt. "The Best Of Piotr Włodarczyk"

Chyba właśnie dotknęliśmy absolutu w dziedzinie oksymoronów.


PRZERWA Sebastian:
Zaczyna się przepis na życie! Ciekawe czy szczesny uratuje tez sytuacje w serialu?

No niby to Perquis odmawiał bycia zbawicielem, ale nie kładźmy na barki jednego człowieka wszystkich problemów tego kraju...


PRZERWA Marcin:
Moja Dorotka ma pretensje ze mecze codziennie oglądam. bezsensu. przecież to nie ja terminarz układałem !!!


PRZERWA gajcy:
przez ostatnie 2 miesiące martwiłem sie tym czy pak lodowy pozwoli wrócić do cywilizacji na Spitsbergenie i obejrzeć mecz z czubem. zaczynam żałować...

Zły, zły pak lodowy.


PRZERWA Spokojnie mogliśmy przegrywać 0:3, ale na szczęście, mamy Szczęsnego. Spokojnie mogliśmy też prowadzić 2:0, ale niestety, mamy Peszkę. Co niestety nie oznacza, że mecz jest wyrównany, choć faktycznie jest znacznie wyrównańszy, niż można się było spodziewać.


45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.


45. min. +2 Polacy przejmują piłkę w okolicach linii środkowej. Podanie do Lewandowskiego, ale Mertesacker ostrym wejściem odbiera mu piłkę. I ochotę do podnoszenia się z boiska.


45. min. +1 Łukasz:
Przydałoby się zwrócić uwagę Szpakowskiemu i Lubańskiemu, żeby mówili trochę ciszej, bo zagłuszają oficjalny Klub Kibica Reprezantacji.

Niech chociaż mówią ciszej, gdy przy piłce jest MerteRsacker. Szpakowski naprawdę myśli, że on się tak nazywa.


45. min. Peszko przy zderzeniu doznał chyba jakiegoś urazu. Nie chcemy mówić, że to przejaw dziejowej sprawiedliwości, ale...


44. min. Peszko zmarnował trzecie sam na sam! Teraz okazję miał naprawdę idealną - dostał kapitalne podanie Lewandowskiego, wybiegł sam na sam z Wiesem, ale nie potrafi przyjąć piłki, która mu odskakuje i leci prosto w ręce bramkarza.


43. min. Długie podanie do Lewandowskiego, którego pilnował tylko Boateng. Niemiec nie sięgnął piłki i się przewrócił, więc podniósł nogę w taki sposób, żeby Lewandowski też się przewrócił. Sędzia nie zdecydował się jednak odgwizdać faulu.


42. min. SZCZĘSNY! BRONI! NIEPRAWDOPODOBNIE! Podanie w pole karne do Podolskiego, który wychodzi sam na sam ze Szczęsnym. Nasz bramkarz odbija strzał, ale do piłki dopada Klose. I Szczęsny, już upadając, broni także dobitkę! Klose tak jest tym zdziwiony, że drugą dobitkę posyła nad poprzeczką.


40. min. Polacy ruszyli z kontratakiem, ale Lewandowski potknął się i stracił piłkę. Murawski świetnie odebrał ją Kroosowi i próbował zagrać piękne podanie w pole karne. Trochę szkoda, że nie spróbował brzydkiego, celnego podania.


39. min. I słusznie. Bardzo sprytne podanie Kroosa do wbiegającego Klosego. Na szczęście Klose wbiega za szybko i daje się złapać na spalonym. Ale Szczęsny ma po tej akcji kilka uwag do obrońców na temat takiego krycia. Oraz na temat jakiejś maci.


38. min. Ładna akcja Niemców, przed naszym polem karnym, zakończona faulem Głowackiego na Podolskim. Zaczynamy się bać.


37. min. iSikor:
Szczęsny bardziej boi sie polskich obrońców niż niemieckich napastników.....

I obawiamy się, że ze strachu przed nimi nie zdecyduje się zostawić pola karnego bez opieki, a jeżeli sam nie strzeli gola, to możemy mieć z tym spory problem.


36. min. Podanie Mierzejewskiego z rzutu wolnego, po którym Wasilewski strzela. Piętką. Niestety - niecelnie. Gdyby to leciało w bramkę, to wiecie, co byśmy zrobili? A, zresztą...35. min. Wojciech:
Widzę, że nie tylko ja oglądam M jak miłość :) Plus jest taki, że gdyby nie ten serial to pewnie nie czytalibyśmy "z czuba" :)

Nigdy nie spodziewaliśmy się, że dożyjemy dnia, w którym każe nam się sądzić, że zawdzięczamy swoje istnienie "M jak Miłość". Nie wiemy, co powiedzieć. Nawet nie wiemy czy jesteśmy wzruszeni.


34. min. Znów ładna kontra Polaków! Mierzejewski sprytnie przerzuca do Peszki, który wpada w pole karne, i z ostrego kąta dośrodkowuje do wbiegającego Lewandowskiego. Mertesacker jednak blokuje strzał.


33. min. Błaszczykowski próbuje dać obrońcom chwilę oddechu - podaje do Lewandowskiego, któremu jednak piłkę łatwo zabiera Mertesacker.


32. min. Niemcy zastawiają się w polskim polu karnym tak skutecznie, że aż przykro się na to patrzy. Podanie wzdłuż linii bramkowej, które powinien przeciąć Głowacki, ale Głowacki wybiera niekonwencjonalne rozwiązanie i przewraca się. Następny w kolejce do piłki byłby jeden z rywali, gdyby nie kolejna bohaterska interwencja Szczęsnego. Bramkarz Arsenalu znakomicie rzucił się na piłkę pod nogi Klosego i utrzymał ją w rękawicach.


31. min. Uffff! Kapitalna! Interwencja! Szczęsnego! Uderzał ze świetnej pozycji Kroos, ale nasz bramkarz świetnie odbija piłkę. A przy dobitce okazuje się, że nawet Niemcy czasami zachowują się jak kompletne fujary i nie trafiają w piłkę.


30. min. To już. Zabawę w pressing kończy faul Lewandowskiego na Traeschu.


29. min. Mamy powrót pressingu na połowie rywali. Znów zapiszemy, bo trudno powiedzieć, jak długo potrwa.


28. min. Perfekcyjnie zmarnowany rzut rożny. Mierzejewski podaje krótko do Błaszczykowskiego, który natychmiast mu odgrywa, co kończy się odgwizdaniem spalonego.


27. min. Goaaaaaaaaniema! Rzut rożny dla Niemców, po sporym zamieszaniu i wręcz walce... wręcz uruchamiamy niesamowicie szybki kontratak. Dobra, długa i nieco przypadkowa piłka do Mierzejewskiego, który świetnie zagrywa na wolne pole do Peszki. Pomocnikowi piłka trochę odskakuje (albo po prostu wypuszcza ją sobie hen, po horyzont), ale dobiega do niej jeszcze przed Wiesem i uderza z ostrego kąta minimalnie w boczną siatkę!


25. min. Lahm z Podolskim łatwo rozklepują naszą obronę. Na szczęście Wasilewski wraca, rzuca się pod nogi Podolskiego i blokuje jego dośrodkowanie. I to tak, że nie ma rzutu rożnego.


24. min. Po kolejnej nieudanej wrzutce z wolnego Mierzejewski chce się zrewanżować. Pokazuje kolegom, że ogra wszystkich rywali dwukrotnie, a potem strzeli gola. Mija jednego, mija drugiego, trzeci bez trudu odbiera mu piłkę. Mierzejewski pokazuje, że nie rozumie, jak to się stało i trochę czuje się winny.


23. min. Znów się odgryzamy. Świetne podanie Lewandowskiego w pole karne do Mierzejewskiego, który wychodzi sam na sam z Wiesem. Niestety, wychodzi, a nie wybiega i piłkę przejmuje niemiecki bramkarz.


22. min. Chyba zaczynamy rozpoznawać wzorzec. Goetze podaje w pole karne do wbiegające Podolskiego, który wychodzą sam na sam ze Szczęsnym i uderza obok niego. Na szczęście sędzia zauważa, że strzelał z metrowego spalonego.


22. min. Kromka:
Nie chcę być złym prorokiem, ale Polacy mają takie szanse na "dobry" wynik z Niemcami jak ja na zbliżającym się egzaminie z anatomii... Mimo że wiesz co Cię czeka to walczysz wbrew logice. Życzę im takiej wytrwałości i zaangażowania jak sobie.

Polacy są nawet w lepszej sytuacji, bo w razie porażki nie będą musieli płacić za "warunek".


21. min. Rzut wolny dla nas jakieś 35 m od bramki Wiesego. Mierzejewski czeka, aż Perquis wbiegnie w pole karne, po czym dośrodkowuje prosto na głowy obrońców.


20. min. Goetze chce wbiec z piłką w pole karne, ale dostępu do niego broni Perquis. Piłka odbija się od nóg obu piłkarzy, ale w końcu Perquisowi udaje się ją wyłuskać i podać do Wawrzyniaka. Wawrzyniak jest zaskoczony tą nową jakością w polskiej defensywie i zamiast przyjąć piłkę, pozwala jej odbić się od swoich nóg i trafić do rywala we własnym polu karnym. Na szczęście akcja nie kończy się strzałem w bramkę. Boimy się jednak, że za chwilę okaże się, że Perquis będzie zagrożeniem pod swoją bramką, bo jest dla reszty naszych obrońców za dobry.


19. min. Niemcy usypiają. Dwa podania przed naszym polem karnym w poprzek boiska, po czym natychmiastowe i znienackowe podanie do wbiegającego w pole karne Podolskiego. Na szczęście jego strzał leci obok bramki.


18. min. Maciej:
a ja na luziku oglądam m jak miłość bo mam w domu tylko jeden telewizor

I słusznie. Tam też w końcu musi paść rekord. Np. pierwszy od 31 lat sensowny dialog. Albo pierwsza od 31 lat trzymająca w napięciu scena z udziałem braci Mroczków.


17. min. Peszko ładnie do Lewandowskiego, który wchodzi w pole karne. Byłoby trochę lepiej, gdyby wbiegł, ale i tak wyglądało nieźle. Niestety jego dośrodkowanie łatwo łapie Wiese.


16. min. Dobra wiadomość jest taka, że Perquis jednak będzie żył. A nawet grał. I to w tym meczu.


15. min. Ładna akcja Lewandowskiego z Błaszczykowskim, która szybko zmieniła się w paniczny odwrót. Dwoma podaniami spod pola karnego Niemców udało nam się przenieść grę na własne.


14. min. Perquis nie wstaje. Dopiero kiedy obok niego pojawiają się nosze cudownie zdrowieje i schodzi o własnych siłach.


13. min. Jeszcze jedno dobre przejęcie Perquisa, który powstrzymuje Goetzego. Niestety, przy okazji zostaje ścięty wślizgiem Mierzejewskiego.


12. min. Perquis dobrze przerywa akcję Niemców. Podaje nieco gorzej, a że Lewandowski również nieco gorzej przejmuje - kończy się stratą.


11. min. Teraz to Niemcy zaczęli się bawić pod swoim polem karnym i w końcu całkiem się pogubili. Szybkie prostopadłe podanie do Lewandowskiego, który zdaniem sędziego nie był na spalonym, ale napastnik Borussii został trochę zepchnięty na prawą stronę pola karnego i zdołał już tylko kopnąć wzdłuż linii bramkowej. Choć, gdyby trochę się zastanowił, może wpadłby na lepszy pomysł.


10. min. Ajezusmaria! Dobre przejęcie Murawskiego w środku pola, podanie do Lewandowskiego, który w pierwszej chwili stanął i nie chciał się ruszyć, ale w końcu jednak ruszył. I to głową - sprytne podanie, po którym Peszko wychodzi sam na sam z bramkarzem. Niestety, uderzył prosto w niego.


9. min. Lahm wpada z piłką z lewej strony pola karnego, Wasilewski nie daje rady zablokować zbliżającego się strzału, kapitan reprezentacji Niemiec uderza, a Szczęsny po raz kolejny znakomicie się rzuca i broni swój zespół przed utratą bramki.


8. min. O, wyszliśmy z własnej połowy. O, nadal mamy piłkę. O, już nie.


7. min. katani:
moja zona w momencie pierwszego gwizdka: "No to sie rzez zaczela". oby sie mylila

A może ona ogląda w drugim pokoju "W-11"?


6. min. Uffff! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, nasi stoperzy nie zauważają Mertesackera, który uderza, tor lotu piłki jeszcze próbuje zmienić Rolfes, ale Szczęsny kapitalnie odbija.


5. min. Głowacki postanowił delikatnie podać pod swoim polem karnym przez kilka metrów do Perquisa. Perquis czegoś takiego we Francji jeszcze nie widział, ale to go zupełnie nie usprawiedliwia. Niemcy wpadli z piłką w pole karne, dobre wystawienie, ale na szczęście w ostatniej chwili przypomnieli sobie, że to sparing i kopnęli piłką w Szczęsnego z niewielką siłą.


5. min. Wrzutka w pole karne, ale Podolski nie wyprzedził Wasilewskiego. A zaraz potem kolejna wrzutka, ale Szczęsny odbija piłkę.


4. min. Rzut wolny dla Niemców. Wrzutka Kroosa w pole karne i jeśli dobrze widzieliśmy - pierwszy, jakże ważny kontakt Perquisa z piłką. Oraz pierwsze, jakże ważne wybicie Wasilewskiego.


3. min. Teraz zrobiło się groźnie. Głowacki ładnie zatrzymuje podanie w pole karne w kierunku Klosego. Goetze jednak rzuca się na naszego stopera i natychmiast odbiera mu piłkę - na szczęście w pole karne podaje za mocno.


2. min. Zaczynamy od ostrego pressingu tuż pod polem karnym Niemców, którzy mają problem z wyjściem z własnej połowy. Serio. O już nie mają. Dalekie podanie do Podolskiego, który na szczęście wybiega za szybko i daje się złapać na spalonym.


1. min. Gramy.


20:47 My wszystko rozumiemy, 30 lat czekania na bramkę, 1000 lat czekania na zwycięstwo, Grzegorz Lato na stanowisku prezesa PZPN... Ale gwizdania w momencie, kiedy Philipp Lahm czytał deklarację fair play nawet ta seria klęsk nie usprawiedliwia.


20:44 Ola pisze na Facebooku:
8-0 nie dla nas oj nie. ale jakie to ma znaczenie w skali wszechswiata...

Dość spore. Bo jeśli zdarzyłoby się tak, że jednak byśmy 8:0 wygrali, to prawdopodobnie w tym samym momencie by się skończył.


20:42 Maciek:
6 września 1939 roku XVI Korpus Pancerny Höpnera pobił 13. Dywizję Piechoty Zubosza-Kalińskiego pod Tomaszowem Mazowieckim. A na Korpus Pancerny nawet Wolverine nie poradzi...

A to nie jest przypadkiem tak, że powinniśmy szukać pozytywów?


20:39 Dzisiejszy mecz to także debiut Damiena Perquisa w reprezentacji Polski. Najnowszy reprezentant mówił przed meczem, że w Polsce myślą, że będzie zbawcą. Mamy nadzieję, że Perquis stosuje tylko zbędne asekuranctwo i chociaż się postara wcielić w tę rolę. No bo, czemu nie?


20:34 A jednak, zawodnicy skonfrontowali się przed meczem, tyle że na stronie Ciach. Mierzyli poziom zezwierzęcenia swoich nazwisk czy defektów garderoby. Tu też Polska minimalnie wygrała. Jak będzie w meczu, możecie sprawdzić również w siostrzanej relacji. A skoro o problemach z garderobą mowa...20:29 Burek:
Mam maly problem mianowicie jestem wewnetrznie rozdarty urodzilem sie w Reichu ale od 20 lat mieszkam w PL(mam 21;D) mama polka ojciec niemiec,wiec obojetnie kto wygra mogę powiedziec "wygraliśmy" jednak co mam zrobic przy remisie?

Powiedzieć "zremisowaliśmy"?


20:23 Dziś konfrontacje na boisku powinny być tak wyczerpujące, że zawodnicy na wszelki wypadek woleli nie forsować się na przedpolu. Zamiast tego spędzili czas w rodzinnej atmosferze, biorąc udział w popularnej "Familiadzie". I wygrali.20:20 Katarzyna pisze na Facebooku:
dziwi mnie robienie tego hałasu wokół tego meczu - 1. to mecz towarzyski 2. mimo, że to Niemcy, nie będą grać o życie 3. to mecz towarzyski i nijak się będzie miał do gry o punkty 4. to mecz towarzyski

Odpowiedź na te wątpliwości jest prosta: 1. To mecz z Niemcami. 2. To mecz z Niemcami. 3. To mecz z Niemcami. 4. To mecz z Niemcami...
...
...
...
∞. To mecz z Niemcami.


20:16 Jeżeli jakimś cudem TVP zażąda ceny zaporowej i Niemcy nie obejrzą meczu, mamy dla nich pocieszenie. Naszą relację. A gdyby nie wierzyli w to, co w niej wyczytają, mamy też dowód, że mecz naprawdę się odbędzie. Na stadionie są już kibice. Dowody mamy na zdjęciach i nie zawahamy się ich użyć:20:13 Urszula:
"Gdyby mecze piłkarskie były X-Menami, dzisiejszy byłby Wolverine'em. [...] I nie wiemy, jak będziemy się czuć po spotkaniu twarzą w twarz". coś czuję, że będzie bolało....

My również nie możemy się do końca pozbyć takich obaw.


20:05 Złego słowa na TVP na pewno nie usłyszymy od Niemców. Tylko dzięki TVP nasi sąsiedzi będą mogli obejrzeć dzisiejszy mecz. W ich wozie transmisyjnym doszło do zwarcia i pożaru. Wobec tego ZDF nie zdoła wyprodukować sygnału. A może to tylko wymówka, bo niemieccy realizatorzy bali się konkurować z polskimi geniuszami telewizji.


20:00 W 1980 r. w TVP rozpoczęła się "Kariera Nikodema Dyzmy". W 1980 r. Edward Gierek ustąpił ze stanowiska na rzecz Stanisława Kani. W 1980 r. literackiego Nobla otrzymał Czesław Miłosz. W 1980 r. zdarzyło się też coś jeszcze. Pamięta to Zbigniew Boniek:
Z rzutu wolnego kopnąłem piłkę tak mocno, że Harald Schumacher nawet nie zdążył podnieść rąk. Ale i tak przegraliśmy 1:3.

31 lat. Tyle minęło od ostatniego gola strzelonego Niemcom przez reprezentację Polski. No to plan minimum na dzisiaj chyba już znamy.