Triest

Niemcy

Wi�cej o wydarzeniu

MŚ siatkarzy. Oceny Polaków po meczu z Niemcami

Polscy siatkarze po ciężkim boju pokonali reprezentację Niemiec, z którą w Lidze Światowej nie szło im tak łatwo. W meczu wygranym 3:2 najlepiej w drużynie Daniela Castellaniego spisali się Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski i kapitan Piotr Gruszka.

MŚ siatkarzy. Polacy w drugiej rundzie! Lozano pobity

Niemców obawialiśmy się bardzo, w Lidze Światowej przegraliśmy z podopiecznymi Raula Lozano trzy z czterech spotkań. Obawy były słuszne, bo rywale postawili trudne warunki, ostatecznie wygraliśmy jednak 3:2 (25:20, 21:25, 25:22, 22:25, 15:13). Awans do drugiej rundy mamy już pewny, bez względu na wynik poniedziałkowego meczu z Serbami, na relację z którego zapraszamy do Sport.pl o 21:00.

Odśwież
Poczta działa. Piszcie na zczuba@g.pl.

133
KONIEC Niemcy naszych siatkarzy wyjątkowo w tym sezonie prześladowali i tym razem nie było inaczej. Ostatnie dwie akcje pokazały jednak, że Polacy mają naprawdę iron cojones. Drugi mecz, drugie zwycięstwo i awans do kolejnej fazy jest już pewny. Jutro ostatni mecz - z Serbią będzie decydował już tylko o tym, z którego miejsca. Dziękuję bardzo za udział w relacji i zapraszam na jutro. Dobranoc.

15:13 Gruszka po bloku! Polacy wygrywają drugi mecz!

14:13 Kurek! Piłka meczowa.

13:13 Niestety po raz kolejny. Możdżonek nie kończy, Kromm i owszem.

13:12 Niestety, teraz ustrzelił siatkę.

13:11 Nowakowski ustrzelił Tillego zagrywką!

12:11 Kromm w siatkę! Znów wychodzimy na prowadzenie! Lozano prosi o czas.

11:11 Gruszka po raz kolejny bezbłędnie! Tym razem po linii!

10:11 Niestety! Winiarski mija blok, niestety, boisko również. Castellani prosi o czas.

10:10 Ale Schoeps odpowiada morderczą bombą.

10:9 Gruszka znów obija rywala!

9:9 Kurek chciał po bloku w aut. W aut się udało, tyle, że po siatce.

9:8 Gruszka po rękach Andrae!

8:8 Kurek przebija się z trudem, Niemcy kontrują, ale wreszcie nasz blok działa jak powinien!

Marta i kilka słów o atmosferze:
czy wygramy czy przegramy z naszych kibiców można być dumnym. a jednak bez pierwszych wodzirejów siatkarskiej RP - magiery i kułagi dopingować tez można

7:8 I Gruszkę również. Ból.

7:7 I znowu remis. Andrae i Boehme bezlitośnie blokują Kurka.

7:5 Gruszka świetnie, a potem Schoeps z drugiej linii atakuje w aut! Polacy odzyskują przewagę!

5:5 Niestety, remis. Kurek się nadziewa na blok. Równie dobrze mógłby próbować przebić ścianę.

5:3 Ufff! Możdżonek wreszcie wycyrklował!

4:3 Niestety, Schoeps bardzo sprytnie oszukuje nasz blok, a potem Możdżonek najpierw atakuje za mocno, potem za słabo i Schoeps trafia raz jeszcze.

4:1 Możdżonek dwa razy musi rozgrywać. W końcu Kurek z drugiej linii świetnie obija niemiecki blok!

3:0 Bronimy i kapitalnie Możdżonek ze środka! Świetny początek! Lozano prosi o czas!

2:0 Schoeps nie kończy ataku, Gruszka też nie. W końcu bierzemy rywali sposobem. Andrae zablokowany. A w kolejnej akcji Andrae się myli i zaczynamy od przewagi!

Zaczynamy tie break.

22:25 Boehme ze środka! Koniec!

22:24 Jeszcze gramy. Gwóźdź Nowakowskiego.

21:24 Niestety, Kromm obija nasz blok i Niemcy mają piłkę setową.

21:23 Gruszka świetnie nad blokiem, a w kolejnej akcji Kurek świetnie kończy kontrę Polaków. Raul Lozano kończy z kolei passę Polaków prosząc o czas.

19:23 Żeby Polacy tego seta wygrali Niemcy muszą nam pomóc. Ale na razie nie pomagają.

17:21 Schoeps ustrzelił jednym atakiem dwóch Polaków, a potem Niemcy świetnie atakują po bloku. Chyba nic nas nie uratuje przed tie breakiem.

17:19 Kurek z drugiej linii!

16:19 Zrobiło się lepiej, kiedy Możdżonek wbił gwoździa ze środka, ale po chwili Nowakowski popsuł zagrywkę. Ech.

15:18 Nie pomogło. Winiarski zablokowany, rywale mają kontrę. Andrae świetnie po skosie i Niemcy mają już trzy punkty przewagi.

15:17 Gruszka w niemiecki blok aż zadudniło. Niestety, zadudniło po naszej stronie. Castellani prosi o kolejny czas.

15:16 Pech! Kurek został zablokowany. W kolejnej akcji postanowił, że zemści się na niemieckim bloku. Przywalił z całej siły, ale rywale cofnęli ręce. I na drugiej przerwie technicznej rywale mają punkt przewagi.

15:14 Ufff! Grozer z zagrywki w siatkę.

14:14 Grozer obija polski blok i jest remis. Castellani prosi o czas. Czas najwyższy.

14:13 Niemcy cały czas gonią. Kromm świetnie atakuje. A Kurek nie. I już tylko punkt przewagi.

13:10 Grozer próbuje obijać nasz blok, ale zapomina o, cóż, obijaniu. Trzy punkty przewagi!

11:9 Na szczęście Możdżonek jest równie bezbłędny!

10:9 Niemcy mają na ten temat inne zdanie. Andrae bezbłędnie i już tylko punkt przewagi.

10:7 Kolejna popsuta zagrywka rywali. Jeśli o mnie chodzi - Niemcy mogą grać tak do końca meczu. Cały czas trzy punkty przewagi.

9:6 Grozer świetnie atakuje, ale natychmiast kontruje go Kromm i posyła zagrywkę tam, gdzie była prawda w "Archiwum X".

8:5 3 punkty przewagi! Kurek kapitalnie obija niemiecki blok, a potem Zagumny blokuje Kromma!

6:4 Tym bardziej, że rywale pomagają - Guenthoer posyła zagrywkę w aut.

5:2 I jeszcze Polacy świetnie blokują Grozera! Kapitalny początek seta.

4:2 Zdecydowanie Andrae naszym przyjacielem jest. Zagrywkę posyła niemal w bandy za polską połową boiska.

3:2 A może jednak jest tym przyjacielem. Winiarski trafia go zagrywką i Polacy obejmują prowadzenie.

1:2 Andrae psuje atak, potem nie kończy... I już kiedy chciałem nazwać go naszym przyjacielem - bezlitośnie blokuje Kurka.

Zaczynamy IV seta. W polskiej drużynie zmiana powrotna - za Gruszkę wchodzi Wlazły.

25:22 Gruszka nie kończy ataku, ale Polacy kapitalnie bronią. Rozegranie na lewe skrzydło i Kurek bezlitośnie obija niemiecki blok! Drugi set dla Polaków!

24:22 Tym razem nie psuje - obija nasz blok i Niemcy się bronią.

24:21 Pomogło! Andrae psuje! Mamy piłkę setową!

23:21 Winiarski boleśnie zablokowany! Castellani prosi o czas.

23:19 Możdżonek nie kończy ataku. Na szczęście udaje się wybronić. A potem rozegranie do Kurka, ten z drugiej linii i powiem tak - biedny parkiet.

22:19 Niemcy odgryzają się swoim polskim prześladowcom. Andrae przepycha Możdżonka na siatce. Na szczęście to nadal trzy punkty przewagi.

22:17 A Kurek z drugiej linii świetnie znajduje lukę w potrójnym bloku Niemców.

21:17 I wszyscy razem: uffff! Boehme zagrywką w aut.

19:16 Kurek zatrzymany i zrobiło się niemiło. Ale Niemcy również nie potrafią skończyć - kapitalny blok!

18:15 This! Is! Kurek! Ok, gdyby miał na nazwisko Sparta - brzmiałoby to ciut lepiej. Ale wynik byłby równie dobry.

17:15 Kurek świetnie obija niemiecki blok. Piłka leci daleko w aut i odjeżdżamy.

16:15 Ufff! Nowakowski ze skrzydła i odzyskujemy przewagę przed drugą przerwą techniczną.

15:15 Przepraszam, pospieszyłem się. Grozer wbija gwoździa i dopiero teraz zrobiło się fatalnie.

15:14 Fatalnie! As serwisowy Niemców i robi się po przewadze.

14:11 Andrae chyba podczas gry w Olsztynie poczuł jakieś mocne związki z Polską. I posłał zagrywkę w siatkę.

13:10 Możdżonek w pojedynkę blokuje Guenthoera! Trzy punkty przewagi!

12:10 Możdżonek wbija gwoździa, a w kolejnej akcji po długiej wymianie uprzejmości i nie skończonych ataków Gruszka przebija się przez blok!

10:9 Nowakowski i kolejny as!

8:8 Podziałało! As serwisowy Kurka!

7:8 Gruszka sobie uświadomił, co miał do uświadomienia. Świetny atak z prawego skrzydła!

6:8 Teraz niestety Gruszka w roli mordercy siatki. Powinien uważać, bo młodsi koledzy mogą go naśladować. Kurek również w siatkę.

5:5 Gruszka w roli przedmurza! Remis!

4:5 Polacy odrabiają! Jeszcze raz Kurek!

3:5 Na początek Kurek kapitalnie atakuje po linii!

2:5 Winiarski zablokowany, Wlazły zamiast go asekurować podziwia okoliczności przyrody. Castellani prosi o czas, żeby wyjaśnić, że okoliczności przyrody może jednak po meczu. I żeby wymienić Wlazłego na Gruszkę.

2:4 Kurek wbija gwoździa, Ignaczak wbija się w parkiet, ale na nic, bo jego koledzy popełniają błąd przy siatce.

1:3 Andae skończył, Andrea też zaczyna. Kompletnie wykiwał Polaków i od razu Niemcy odskakują na dwa punkty.

Zaczynamy III seta.

Listonosz Pat:
Rudy 102 tez sie popsul na chwile... w najbardziej kultowym filmie (serialu) z udzialem czolgu, tez byl momement troche slabawy... ale co tam - wzieli nowy silnik i skonczylo sie dobrze, wiec...

Wszystko fajnie, ale co dokładnie proponujesz, żeby naszym siatkarzom wymienić?

21:25 Koniec! Andrae z prawego skrzydła... No, tak, że boli. Nawet klepki parkietowe, które podobno niczego nie czują.

20:24 Niestety, przedmurze się popsuło. Andrae przebija się przez polski blok i rywale mają piłki setowe.

19:23 Polacy jeszcze walczą. Kurek wbija gwoździa z prawego skrzydła. Ale po chwili Boehme bezlitośnie obija ręce Nowakowskiego.

18:22 Kromm trafia.

17:21 No to klops. Winiarski nie trafia w boisko.

17:20 Koszmarnie długa akcja, której nikt nie potrafił skończyć. Nie udało się Kurkowi, nie udało się Grozerowi... W końcu rywale świetnie nad blokiem.

17:19 Wreszcie! Kurek z lewego skrzydła bardzo sprytnie przerzuca piłkę nad blokiem.

16:19 Niestety nie przypomniał swoim zawodnikom ile razy wolno dotknąć piłkę. I rywale odjeżdżają na trzy punkty, na co Castellani reaguje biorąc kolejną przerwę.

16:18 Najpierw Kurek przegrał z inteligencją Steuerwalda, a w kolejnej akcji Wlazły przegrał z brutalną siłą niemieckiego bloku. Daniel Castellani na wszelki wypadek prosi o czas.

15:16 Andrae świetnie atakuje po skosie. Przez chwilę amerykańska sędzia pokazała, że przyznaje punkt Polakom, ale szybko się okazało, że to tylko taki niewinny szpasik. Druga przerwa techniczna i nadal prowadzą Niemcy.

14:14 Niemcy nie kończą ataku, ale Polacy również nie kończą. Grozer postanowił skończyć i skończył - na szczęście atakując w aut.

12:13 Nie jestem pewny, ale Ignaczak chyba właśnie piekielnie mocną zagrywkę Kromma odebrał twarzą. Opłaciło się - Polacy mają kolejny punkt. Znaczy, drużynie się opłaciło, bo Ignaczak może mieć na ten temat inne zdanie.

10:11 Kurek z lewego skrzydła robi to, co zwykł z tego skrzydła robić Kurek. I Polacy gonią.

9:11 Grozer z prawego skrzydła robi to, co zwykł z tego skrzydła robić Kurek i rywale odskakują na dwa punkty.

9:9 Chyba pomogło. Świetny atak Winiarskiego, a potem Krom atakuje w antenkę.

7:8 Wlazły z prawego skrzydła bezlitośnie obija blok rywali. W kolejnej akcji Ignaczak kapitalnie broni tylko po to, żeby Możdżonek popsuł łatwą piłkę. Można to zrozumieć - Polacy nie chcą zmieniać zwycięskiego przegrywania jednym punktem na pierwszej przerwie technicznej.

6:6 Kurek psuje zagrywkę, ale w kolejnej akcji Zagumny przez środek i Nowakowski wbija co ma wbić. Cały czas remis.

4:4 Kurek po skosie - bez litości. Jak na razie trwa tradycyjna wymiana gwoździ.

Agata:
i pędzimy czołgiem dalej!!!

Ten mecz jakoś wywołuje chęć posługiwania się militarnymi metaforami. Ciekawe dlaczego.

1:2 Winiarski psuje atak po skosie. Ale nie ma się czym przejmować - pierwszy set też rozkręcał się powoli,

Zaczynamy II seta.

25:20 Na zakończenie Możdżonek ustrzelił rywala. Polacy pewnie wygrywają pierwszego seta.

24:19 Bardzo mocna zagrywka Winiarskiego, przechodząca piłka. Wlazły kończy z prawego skrzydła. Mamy piłkę setową. A po niej jeszcze kilka.

23:19 Kurek nie do zatrzymania! Jeszcze tylko dwa punkty!

22:19 Wlazły z lewego skrzydła! Obija blok i już tylko trzy punkty.

21:18 Choć po wystawie Zagumnego się nie zanosiło, Winiarski świetnie atakuje z lewego skrzydła. Lozano dochodzi do wniosku, że nie ma na co czekać i prosi o czas.

20:17 Wlazły zablokowany po ataku z prawego skrzydła. Ale potem świetne przyjęcie Ignaczaka, Zagumny na środek, a Nowakowski obija blok rywali. Nadal trzy punkty przewagi, a koniec seta coraz bliżej.

18:15 Rywale psują zagrywkę, ale robią to na tyle charyzmatycznie, że Wlazły też tak chce. Siatka nie chce, bo być trafionym piłką przez Wlazłego to żadna przyjemność.

17:13 Przedmurze pany! Wlazły z Kurkiem znów blokują i kolejny punkt.

16:13 Boehme sięga do tradycji... Eee, psucia zagrywek? W każdym razie - psuje. Druga przerwa techniczna i prowadzenie Polaków trzema punktami.

15:12 I jeszcze raz Polacy sięgają do tradycji przedmurza. Znaczy się - blok i kolejny punkt.

14:12 Możdżonek świetnie blokuje Grozera! Dwa punkty przewagi, Lozano prosi o czas.

13:12 Kurek z drugiej linii! Powiem tak - jak skończy karierę, może spokojnie sobie dorabiać przy wyburzaniu budynków.

11:11 Polacy objęli prowadzenie po zagrywce rywali w aut. Nowakowskiemu chyba zrobiło się ich żal, bo natychmiast sam popsuł.

Marta:
wczoraj niemcy mieli dwa punktu z bloku w całym meczu. dzisiaj mają 150% tego po 16. piłkach. zły znak?

Nie chciałbym krakać, ale na dobry znak mi to nie wygląda.

9:9 Ale Winiarskiego najwyraźniej też. Kapitalny blok! I znów remis.

7:9 Crom znów natchnął Kromma. Bezlitosny atak.

7:8 Siatka pokazała, że ma rodzinę pod Białymstokiem i wspomogła Wlazłego. Steuerwald pokazał, że nieźle gra w piłkę i wybronił nogą. Polacy dwa razy nie potrafili skończyć ataku, rywale, wprawdzie w dwóch podejściach, ale potrafili. Pierwsza przerwa techniczna, Niemcy prowadzą jednym punktem.

6:6 Remis! Możdżonek ustrzelił Andrea serwisem.

5:6 A Crom opuścił Kromma - atak z drugiej linii w aut!

4:6 Opłaciło się. Boehme spanikował i posłał zagrywkę w aut.

3:6 Grozer obija nasz blok i robi się zupełnie nieciekawie. Daniel Castelani ma chyba podobną refleksję, bo prosi o czas.

3:5 Kurek nadziewa się na blok. Ignaczak się rzuca, ale nie sięga i rywale odskakują na dwa punkty.

3:4 Wlazły nie kończy ataku, rywale dobrze odbierają i Andrae świetnie z lewego skrzydła.

2:2 Robert Kromm gra, jakby wziął moc od swojego imiennika. Wiecie, tego od Conana. Krótko mówiąc - prezentuje poważną moc.

1:0 Niemcy zderzają się ze sobą pod siatką. Co jest bez sensu, ale daje nam pierwszy punkt.

0:0 Zaczynamy. Konkretnie - Nowakowski.

21:05 Dobra wiadomość - Kurek gra. Skład Polaków: Zagumny, Możdżonek, Kurek, Winiarski, Wlazły, Nowakowski, Ignaczak (libero).

21:02 raflux:
wlaczylem pozno, ale widzialem reklamy... potem hymn Niemiec i... a gdzie hymn Polaków. byl czy nie?

Też lubię ponarzekać, ale tym razem nie ma powodów. Był.

20:55 Jeśli ktoś sądzi, że Polakom będzie łatwo, to nie powinien być sędzią. Gdyż sądzi błędnie:
Niestety patrząc na bilans meczów z tego sezonu to nie wygląda to dla nas dobrze. I nie ma znaczenia, że to była Liga Światowa, nie ma znaczenia, że my nie graliśmy w pełnym składzie. Trzy razy z nami wygrali Niemcy, my z nimi tylko raz.

Szczegóły tutaj.

20:50 Atmosfera przed tym meczem jest napięta niejako z definicji - raz, że mecz z Niemcami, dwa, że Raul Lozano, a trzy - że o awans. Serbowie bowiem albo wykiwali sami siebie (dali odpocząć największym gwiazdom) albo wszystkich innych (trzecie miejsce w grupie prawdopodobnie pozwoli uniknąć grania z Brazylią) - grunt, że przegrali z Kanadą. Celowo czy przypadkiem - oto jest pytanie. Odpowiedź brzmi - nie ma znaczenia, teraz po prostu musimy wygrać kolejny mecz. Zresztą, chyba nie tylko z kalkulacji.

20:45 Przed meczem z Niemcami wygląda na to, że czeka nas jedna zmiana w składzie Polaków - za Piotra Gruszkę zagra prawdopodobnie Mariusz Wlazły. Gorzej, że może dojść do jeszcze jednej zmian - lekkiego urazu doznał Bartosz Kurek i nie wiadomo, czy zagra. Znaczy - jeszcze nie wiadomo. Ale już za kwadrans... Witam i zapraszam na relację z meczu, po którym awans, miejmy nadzieję, zdarzy się.