0 2

Odśwież
44
Po meczu:

Lech Poznań w półfinale Pucharu Polski! Podopieczni Jose Bakero musieli wygrać w Warszawie z Polonią i to zrobili. Wynik 2:1 dał im awans. Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie.

Mecz świetnie rozpoczęli goście. Już w 4. minucie Bartosz Bosacki wykorzystał rzut karny i wyrównał stan dwumeczu. Po 23. minutach było już 2:0 po golu Bartosza Ślusarskiego. Jeszcze w pierwszej połowie kontaktową bramkę zdobył Adam Kokoszka i Czarne Koszule mogły mieć nadzieję przed drugą odsłoną meczu.

W drugiej połowie gospodarze byli blisko wyrównania. Najgroźniejszą sytuację zmarnował Smolarek, który w sytuacji sam na sam trafił w Kotorowskiego.

Sypnęło też żółtymi kartkami, a Artur Sobiech otrzymał dwa takie kartoniki i przedwcześnie zakończył zawody.

90. min. +7 Koniec meczu! Lech w półfinale Pucharu Polski!

90. min. +6 Jeszcze żółta kartka dla Mikołajczaka.

90. min. +4 Długie podanie Kokoszki, piłka ląduje w rękach Kotorowskiego.

90. min. Sędzia dolicza sześć minut.

87. min. Koniec meczu dla Sobiecha! Druga żółta kartka za próbę wymuszenia rzutu karnego. Polonia w "dziesiątkę".

84. min. Przepychanki przy ławce trenerskiej Polonii. Arboleda odpycha Bogusława Kaczmarka!

82. min. Strzał Gołębiewskiego mija bramkę Kotorowskiego.

79. min. I jeszcze jedna zmiana w Polonii. Pietrasiak za Rachwała.

77. min. Zmiana w Lechu. Wołąkiewicz za Kriwca.

75. min. W doskonałej sytuacji Mierzejewski. Uderzył w krótki róg, ale Kotorowski nie dał się zaskoczyć. Wybronił strzał nogami.

71. min. Nie było. Kriwiec nad bramką.

70. min. Rachwał fauluje Mikołajczaka 20 metrów od bramki. Może być groźnie.

69. min. Dopiero co wszedł i już żółta kartka. Ukarany Gołębiewski.

68. min. Zmiana też w Lechu. Wilk za strzelca drugiej bramki Ślusarskiego.

66. min. I Smolarek nie będzie już miał okazji na rehabilitację. Zmienia go Gołębiewski.

64. min. Doskonała okazja Polonii! Sobiech wykłada piłkę Smolarkowi, ten prosto w Kotorowskiego! Miał dużo czasu, powinien to zrobić lepiej.

62. min. Od dłuższego czasu żadnej z drużyn nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką rywali.

59. min. Żółta kartka dla Seweryna Gancarczyka za faul na Smolarku. Brutalne zagranie lewego obrońcy Lecha.

55. min. Żółta kartka dla Jodłowca.

54. min. Rudnevs głową, broni Przyrowski. Niezbyt groźny strzał Łotysza.

51. min. Słaby strzał Cotry. Kotorowski łapie bez problemu.

46. min. Janusz Gancarczyk zmienia Bruno.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +2 Gorąco pod bramką Lecha. W zamieszaniu piłka ostatecznie trafia do Trałki, ten uderza po ziemi, broni Kotorowski.

45. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

44. min. Żółta kartka dla Smolarka za uderzenie Arboledy.

40. min. Smolarek przed Kotorowskim, zagrywa do środka do Sobiecha i w ostatniej chwili Arboleda wybija piłkę. Było blisko.

35. min. Zółta kartka dla Bosackiego za dyskusje z arbitrem.

34. min. Gol dla Polonii! Olbrzymie zamieszanie pod bramką Lecha! Faulowany przez Smolarka był Kotorowski, ale sędzia nie zauważył. W końcu Kokoszka głową trafia do siatki.

31. min. Niecelny strzał Bruno. Polonia musi zaatakować odważniej.

29. min. Trzy żółte kartki. Dla Injaca, Sobiecha i Kotorowskiego.

25. min. Już wiadomo, że nie będziemy świadkami dogrywki. Polonia, aby awansować musi teraz strzelić co najmniej dwa gole.

23. min. Gol dla Lecha! Dośrodkowanie Kikuta i Ślusarski wślizgiem pakuje piłkę do siatki!

20. min. Po dobrze zapowiadającym się początku emocje w meczu opadły. Nie dzieje się nic...

16. min. Rudnevs próbuje uderzenia z dystansu. Za wysoko. Piłka nadal szybuje w powietrzu.

11. min. Po rzucie rożnym Przyrowski wyjaśnia sytuację.

10. min. Mikołajczak miał szansę na dośrodkowanie, ale nie przyjął piłki. Rzut rożny.

4. min. I Kolejorz prowadzi! Bosacki strzelił w prawy róg bramki, piłka po rękach Przyrowskiego trafia do siatki. Bramkarz Polonii blisko obronienia jedenastki.

3. min. Karny dla Lecha! Kokoszka fauluje Ślusarskiego.

2. min. Doskonała okazja Polonii. Bruno w sytuacji sam na sam trafia w Kotorowskiego! Świetne podanie Kokoszki.

1. min. Pierwszy gwizdek sędziego.

Przed meczem:

Polonia Warszawa przed meczem rewanżowym jest w lepszej sytuacji. Pierwsze spotkanie Czarne Koszule wygrały 1:0 po samobójczym trafieniu Manuela Arboledy. Podopieczni Jose Bakero chcą koniecznie odrobić straty. Puchar Polski może być ich jedyną szansą na awans do europejskich pucharów.