Podbeskidzie Bielsko-Biała

0 3

Wi�cej o wydarzeniu

Puchar Polski. Podbeskidzie przegrane, ale dumne

Trenerzy i działacze Podbeskidzia Bielsko-Biała robią wszystko, by piłkarze przestali roztrząsać zmarnowaną szansę gry w finale Pucharu Polski. Teraz przed klubem już tylko jeden cel - awans do Ekstraklasy.

Puchar Polski. Lech w finale bez Arboledy

Manuel Arboleda z Lecha Poznań dostał w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Polski z Podbeskidziem żółtą kartkę. Było to czwarte upomnienie dla obrońcy w tej edycji, w związku z czym zawodnik nie będzie mógł zagrać w finale rozgrywek

Lech poleciał po Puchar Polski

Pozytywna energia i optymizm, jakie dało Lechowi Poznań sobotnie zwycięstwo nad Legią Warszawa mają wystarczyc do pokonania we wtorek Podbeskidzia Bielsk-Biała w półfinale Pucharu Polski. Czy wystarczą?

Odśwież
37
90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +3 Jeszcze jeden gol dla Lecha Jacek Kiełb z ostrego kąta przelobował bramkarza Podbeskidzia.

90. min. +2 Podbeskidzie kończy mecz w dziesiątkę. Cieśliński nie zgodził się z decyzją sędziego, który zamiast rzutu rożnego przyznał piłkę Lechowi. Odkopnął piłkę, nawrzucał sędziemu i został wyrzucony z boiska.

90. min. Sędzia przedłużył mecz o trzy minuty.

89. min. Gdy tylko Krzysztof Kotorowski złapie piłkę, od razu daleko ją wykopuje. Ale z przodu nie ma żadnego z jego kolegów. Lechici już bronią wyniku.

86. min. Kriwiec sprzed pola karnego próbował dośrodkować do Rudnevsa, ale podał bardzo źle.

82. min. Świetną okazję dla Lecha zmarnował Rudnevs. Łotysz i Bosniak Semir Stilić są najlepsi na boisku, choć zaczynali mecz na ławce rezerwowych. Ten drugi zagrał prostopadle do Rudnevsa, który strzelił obok bramkarza. Zajac instynktownie wyciągnął nogę i obronił strzał.

79. min. Rudnevs na spalonym. Ale piłkarzom Podbeskidzia zaczęło się śpieszyć.

75. min. Drugi gol dla Lecha! Ależ odpowiedź poznaniaków. W ogromnym zamieszaniu w polu karnym Podbeskidzia najpierw Zajac obronił atomowy strzał Wilka, ale po chwili był bezradny wobec uderzenia głową Rudnevsa.

73. min. Gol dla Lecha! Kriwiec wypatrzył Stilicia na lewej stronie pola karnego rywali, a ten trafił między obrońcami a bramkarzem Podbeskidzia, tuż przy słupku.

71. min. Podbeskidzie, choć prowadzi, cały czas atakuje. Lech na razie nie może przejąć piłki, nie mówiąc o składnym ataku.

68. min. Semir Stilić przejął piłkę na środku boiska, pobiegł w lewą stronę i dośrodkował. W polu karnym Podbeskidzia najwyżej wyskoczył Rafał Murawski. Trafił jednak nad poprzeczką.

65. min. Malinowski popędził za piłką niedokładnie dośrodkowaną w pole karne. Dogonił ją przed linią boczną i szybko dośrodkował. Wyszeł mu strzał, ale tuż przy słupku stał Kotorowski i złapał piłkę.

62. min. Trener Jose Mari Bakero wykorzystuje ostatnią zmianę. Jacek Kiełb zastępuje Vojo Ubiparipa.

58. min. Gol dla Podbeskidzia! "Czy to już sensacja!" - krzyczy komentator! Malinowski, który minutę wcześniej pojawił się na boisku przebiegł 30 metrów by dość do prostopadłego podania, minął Manuela Arboledę i strzelił obok interweniującego Kotorowskiego. 2:0 dla bielszczan! Malinowski strzelił już gola w PP. Trafił w pierwszym meczu z Wisłą.

54. min. Znów okazja dla Podbeskidzia, ale Zaremba źle przyjął sobie piłkę w polu karnym Lecha i obrońca wybił mu ją spod nóg.

53. min. Szybka kontra Podbeskidzia, w której najgorszy był strzał Patejuka. Prosto w ręce Kotorowskiego.

51. min. Stilić starł się bark w bark z Rogalskim. Stracił piłkę, a w dodatku sędzia odgwizdał rzut wolny dla Lecha.

48. min. Świetna akcja Lecha. I to piłkarzy, którzy pojawili się na boisku po przerwie. Zaczął ją na lewym skrzydle Stilić, podał do Wilka, a ten zagrał przed pole karne. Strzał Rudnevsa, lecący pod poprzeczkę, wybił Zajac.

46. min. Gramy po przerwie.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Przez dwie minuty piłka nie opuszczała połowy Podbeskidzia. W końcu na strzał zdecydował się Bartosz Bosacki. trafił w sam środek bramki. Zajac broni bez problemu.

40. min. Lech w opałach. Najpierw w ogromnym zamieszaniu strzelali Koman i po chwili Patejuk, a piłka szczęśliwie dla Kotorowskiego, wpadła mu w ręce. Po chwili lechici stracili piłkę w środku pola, a kontrę kończył strzałem Chmiel. Źle jednak przymierzył i bramkarz Lecha nie miał kłopotów z obroną.

38. min. Ktorowski nie broni dziś pewnie. Przed chwilą miał duże kłopoty z dośrodkowaniem Górkiewicza.

36. min. Ależ teraz okazja dla Podbeskidzia. Patejuk próbował zaskoczyć Kotorowskiego strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. I prawie mu się udało. Piłka przeleciała nad bramkarzem Lecha i minimalnie minęła słupek.

34. min. Lech próbuje pokonać Podbeskidzie wrzucając co chwila piłkę w pole karne rywali. Ale żadne z dośrodkowań nie trafia do napastników z Poznania. Przed momentem Ślusarski był bliski wyjścia sam na sam z bramkarzem, ale Zajac był szybciej przy piłce, a w dodatku sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

31. min. Znów świetna okazja dla Lecha. Murawski doszedł do dośrodkowania z lewego skrzydła. Długo szukał miejsca do strzału. Minął jednego obrońcę, drugi rzucił mu się pod nogi i wybił piłkę. Dobitka Kriwca trafiła w plecy jednego z bielszczan.

25. min. Gol dla Podbeskidzia! Prosta akcja Podbeskidzia zakończona golem. Podanie na lewe skrzydło i dośrodkowanie w pole karne Lecha. W nim niepilnowany był Damian Chmiel. Bielszczanin nie strzelił dobrze, bo Krzysztof Kotorowski mógł obronić strzał rywala. Ale piłka zaplątała mu się pod rękami i wturlała się do siatki.

23. min. Mnostwo niedokładności w ostatnich minutach. Obie drużyny próbują budować atak pozycyjny, ale po kilku podaniach tracą piłkę.

19. min. Dośrodkowanie Ślusarskiego z lewego skrzydła trafiło w ten obszar pola karnego, gdzie żadnego lechity nie było.

16. min. Lech po dwóch świetnych okazjach trochę przygasł. Przy piłce Podbeskidzie.

12. min. Niesamowita sytuacja! Znów powinien być gol dla Lecha. Zajac wyciągnął się jak długi, by sięgnąć piłki zmierzającej w okienko po strzale Wilka. Udało się koniuszkami palców, ale piłka spadła mu na plecy i poleciała w stronę bramki. Słowak w ostatniej chwili zorientował się w sytuacji i wygarnął piłkę z linii bramkowej.

9. min. Dośrodkowanie Jakuba Wilka z rzutu wolnego wybijają obrońcy Podbeskidzia. Lechici chcą szybko strzelić gola.

7. min. Ależ okazja dla Lecha! Ślusarski wyszedł sam na sam z bramkarzem. Richard Zajac wślizgiem wybił mu piłkę spod nóg, a dobitkę z linii bramkowej wybił głową Konieczny. To powinien być gol.

5. min. Podbeskidzie rozpoczęło od ataków. Z rzutu rożnego poleciały w pole karne Lecha raz za razem groźne dośrodkowania.