PGE Skra Bełchatów

3 1

Odśwież
59
Siatkarze Skry dominowali w pierwszym i drugim secie. W trzeciej partii nie potrafili zatrzymać Gerardo Cali, który rozbijał ich piekielnie mocnymi atakami ze skrzydeł, zagrywką odrzucał ich od siatki. Słabsza trzecia partia nie wytrąciła mistrzów Polski z uderzenia. Z problemami, ale zwyciężyli w czwartym secie i całym meczu 3:1.

Bardzo dobrze grał Mariusz Wlazły, który niemal nie mylił się na prawym skrzydle, skuteczny był także na lewym. Wspomagali go Bartosz Kurek z Michałem Winiarskim, a grą w bloku imponował Damian Pliński.

Skra po dwóch meczach ma komplet punktów. Bełchatowianie stracili zaledwie jednego seta i prowadzą w grupie. Awans do kolejnej rundy mają już niemal zapewniony, mają największe szanse na wyjście z pierwszego miejsca w grupie.

W kolejnym meczu LM PGE Skra 14 grudnia zagra w Łodzi z ACH Volley Lublana.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

25:22 Koistra blokuje atak Tours i Skra wygrywa drugi mecz w Lidze Mistrzów. Bełchatowianie będą liderem swojej grupy.

24:22 Kurek z drugiej linii w sam środek boiska, między rywali. Skra ma pierwszą piłkę meczową.

23:21 Pliński ze środka dziś myli się niezwykle rzadko. Skra jest o dwie piłki od wygrania meczu.

21:19 Slavev w taśmę, Skra utrzymuje prowadzenie.

19:17 Cala atakuje w siatkę, a Skra odskakuje.

16:15 Kurek pomiędzy blokującymi rywalami i Skra prowadzi na drugiej przerwie technicznej w trzecim secie.

13:13 Zaczął funkcjonować blok Skry. Pliński dobrze czyta grę rozgrywającego rywali i dobrze ustawia się do bloku.

11:11 Remis! Winiarski atakuje z prawego skrzydła.

8:10 Wydawało się, że Daniel Pliński trafił w pole, ale sędziowie orzekli inaczej. Powtórka pokazała, że nie mieli racji.

5:8 Cala blokuje atak Wlazłego z drugiej linii.

2:5 Tours szybko osiąga trzypunktową przewagę. Trener Nawrocki bierze czas.

2:4 Mocna zagrywka Winiarskiego, ale po dobrym przyjęciu Tours zdobywa kolejny punkt. Dobry początek Francuzów w czwartym secie.

III set:

19:25 Terzic skutecznym atakiem z lewego skrzydła kończy trzeci set. Skra prowadzi w meczu 2:1.

17:23 Skra dziś nie potrafi zatrzymać Gerardo Cali, który zawsze znajduje sposób na zdobycie punktów.

15:20 Blok Skry nie tak skuteczny jak w dwóch poprzednich setach. Rywale dominują.

12:18 Woicki serwuje w siatkę. Skrze będzie bardzo trudno odrobić straty w tym secie.

10:16 David Konecny wygrywa walkę na siatce i Tours powiększa przewagę.

10:15 Skrze bardzo ciężko idzie odrabianie strat. Tours gra solidnie, ale też szczęśliwie w obronie i utrzymują przewagę.

8:13 Tours odskoczyło na pięć punktów. To najwyższe prowadzenie gości w meczu. Trener Nawrocki bierze czas.

8:11 Kolejny błąd Kurka. Tours odskakuje już na trzy punkty.

6:8 Kurek atakuje w aut i Skra przegrywa na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie dwoma punktami.

5:6 Terzic przebija się przez podwójny blok Skry.

2:2 Zacięty początek trzeciego seta. Pliński na środku nic sobie nie robi z bloku i po raz kolejny obija ręce rywali.

II set:

25:21 Wlazły, tym razem na lewym skrzydle, obija blok. Skra wygrywa seta i prowadzi w meczu 2:0.

24:21 Falasca serwuje w siatkę.

24:20 Wlazły obija blok, a Skra ma piłkę setową. Serwuje Falasca.

23:19 Trener Tours bierze czas, bo Skra odskoczyła po ataku Plińskiego ze środka na cztery punkty.

21:18 Wlazły na prawym skrzydle jest dziś niemal bezbłędny. Kolejny skuteczny atak po prostej, przy samej linii.

20:17 Cala serwuje, ale daleko poza linią końcową.

18:16 Falasca wpada w siatkę, ale Skra ma nadal dwa punkty przewagi.

16:14 Prowadzi Skra na drugiej przerwie technicznej. Skuteczny atak Kurka z drugiej linii.

14:11 As Kurka w linię końcową!

13:11 Pliński wykorzystuje swój wzrost i obija podwójny blok. Skra utrzymuje nieznaczną zaliczkę.

9:8 Tours odrabia straty po ataku z 'krótkiej' Petra Konecnego.

8:5 Winiarski obija blok Tours i Skra z trzypunktową zaliczką na pierwszej przerwie technicznej w drugim secie.

5:4 Wlazły tuż przy linii po ataku z prawej strony.

2:2 Dwa pierwsze punkty w secie zdobyli siatkarze Tours, ale Skra szybko odrobiła straty.

I set:

25:22 Skra pierwszą piłkę setową zmarnowała, drugiej już po dobrym ataku z prawej strony Wianiarskiego już nie.

24:21 Blok z Plińskim skuteczny i Skra ma piłkę setową.

23:21 Pliński atakuje ze środka.

22:21 Walka punkt za punkt w końcówce seta. Skra utrzymuje prowadzenie dzięki dobrej grze Kurka.

20:19 Skra odzyskuje prowadzenie. Trener Francuzów prosi o czas po skutecznym ataku Kurka.

17:18 Konecny obok bloku, w dziewiąty metr. Na razie blok Skry niewidoczny.

15:16 Dość niespodziewanie Tours prowadzi na drugiej przerwie technicznej. Siatkarze Skry mieli spore problemy w ataku, goście w kontrach błędów nie popełniali. Świetnie gra Gerardo Cala, który serwuje mocno i jest skuteczny na lewym skrzydle.

12:10 Wlazły nie skończył ataku na prawym skrzydle, Francuzi w odpowiedzi się nie mylą. Odrobili dwa z czterech punktów straty.

10:6 As serwisowy Falaski. To już drugie takie zagranie Skry w tym meczu.

8:5 Skra prowadzi na pierwszej przerwie technicznej trzema punktami.

7:4 Wlazły piekielnie mocno w kontrze. A wszystko zaczęło się od dobrej zagrywki Kurka, która odrzuciła rywali od siatki.

4:3 Kurek spokojnie mija podwójny blok i mocno atakuje po skosie.

2:3 Szczęśliwie piłka zatańczyła na taśmie i spadła po stronie Skry. Trzy punkty z rzędu zdobyli Francuzi.

1:0 Pierwszy atak Kurka skuteczny!

Gramy!

Początek meczu o godz. 18

Wicemistrz Francji w inauguracyjnej kolejce Ligi Mistrzów nie dał szans ACH Volley Bled. Ale i PGE Skra nie straciła seta, choć grała na wyjeździe z rywalem, o którym nic nie wiedziała.