Orlen Wisła Płock

24 36

Odśwież
33
Płocczanie nawiązali walkę tylko w pierwszych 10 minutach. Później Kiel podkręciło tempo. Po pięciu bramkach z rzędu goście objęli prowadzenie 9:7 i nie oddali go do samego końca. W drugiej połowie Kiel zaczęło grać szybkim atakiem. Trzy, cztery podania i rzut, najczęściej celny. Przez pierwsze dziewięć minut Wisła zdobyła zaledwie dwie bramki, a Kiel odskoczyło na osiem bramek. Wisła nie radziła sobie z ofensywą gości, sama nie miała pomysł jak rozbić defensywę rywali. Ostatecznie przegrała 24:36.

Rewanż w niedzielę w Niemczech.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

24:36 - Wisła przegrywa w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów

24:36 Wichary nie obronił karnego. Minuta do końca.

23:32 Skuteczna kontra Spanne, dziewięć goli różnicy, ale do końca meczu tylko cztery minuty.

21:31 Niespełna dziewięć minut do końca meczu, a Wisła ma 10 bramek straty. Odrobić będzie niesłychanie ciężko. Rywale grają rewelacyjnie w ataku.

19:28 Kiel utrzymuje przewagę. Do bramki gości trafił Wiśniewski, ma już pięć goli na swoim koncie, ale rywale odpowiedzieli kolejnym błyskawicznym atakiem.

17:27 Kiel niemal nie gra w ataku pozycyjny. Dwa, trzy, podania i rzut, najczęściej zakończony bramką.

15:24Spanne na dwie minuty siada na ławce kar, a Kiel odskakuje na dziewięć bramek.

14:21 Wiśniewski skutecznie z lewego skrzydła. To dopiero drugi gol Wisły w drugiej połowie. Do końca meczu jeszcze 20 minut.

13:21 Wisła zupełnie bezradna na początku drugiej połowy. Atak nieskuteczny, a Kiel po kolejnych kontrach zdobywa bramki. Wysokie, ośmiobramkowe prowadzenie gości.

13:18 Spanne trafia do bramki Kiel. To pierwszy gol Wisły w drugiej połowie.

12:18 To już sześć bramek przewagi po rzucie karnym dla Kiel.

12:17 Czas dla płocczan, którzy zaczęli drugą połowę bez strzelonej bramki i z trzema straconymi.

12:16 Kapitalna kontra Kiel zakończona bramką Kleina. Goście odskakują.

Druga połowa, gramy!

12:14 - po pierwszej połowie dla Kiel.

12:13 Palmarson zdobywa bramkę dla grającego w osłabieniu Kielu.

12:12 Gol Spanne po rzucie z drugiej linii. Remis!

11:12 Sprenger też ukarany dwoma minutami. Gramy pięciu na pięciu przez minutę, a potem Wisła z przewagą jednego zawodnika.

11:12 Kubisztal dostał dwie minuty kary za bezpardonowe zatrzymanie rywala. Wisła gra w osłabieniu.

11:12 Szybkie akcje obu zespołów, trzy-cztery podania i rzut. Kiel z minimalną zaliczką.

10:10 Remis! Kavas odrabia straty, na sowim koncie ma już trzy bramki.

8:10 Sprenger ma sposób na obronę gospodarzy. Cztery rzuty, trzy bramki.

7:9 Sprenger znów pokonał Wicharego. Kiel zdobyło pięć bramek z rzędu.

7:8 Dobry rzut Sprengera z prawego skrzydła. Pokonuje Wichareg. Kiel po raz pierwszy w meczu na prowadzeniu.

7:5 Strzał Kubisztala niecelny, ale świetną robotę w bramce Wisły wykonuje Wichary. Niemcy mają ogromne problemy z pokonaniem bramkarza gospodarzy.

5:2 Pierwsze osiem minut bardzo dobre dla Wisły. Wysokie prowadzenie gospodarzy. Trener Kiel wściekły, bierze czas.

4:2 Bartosz Dudek broni rzut karny. Tylko na chwilę zastąpił Wicharego, ale jak efektownie.

4:1 Rewelacyjna odpowiedź gospodarzy, którzy w trzech kolejnych akcja pokonali bramkarza gości.

1:1 Na razie szybki początek w wykonaniu Kiel, które kontrami rozbija obronę Wisły. Gdyby nie nieskuteczność w ataku, prowadzenie byłoby wyższe.