Orlen Arena

St. Petersburg HC

Odśwież
50
Dla mistrzów Polski spotkanie z St. Petersburgiem było z gatunku tych, które po prostu trzeba wygrać. Druga porażka w trzech meczach (przed tygodniem wiślacy przegrali na wyjeździe ze słoweńskim Cimosem Koper, wcześniej pokonali jedną bramką zespół HCM Constanta) bardzo skomplikowałaby ich sytuacje w grupie. Na szczęście podopieczni Larsa Walthera zagrali z wicemistrzami Rosji bardzo dobre choć nierówne spotkanie i za wygraną zgarnęli cenne dwa punkty.

Zwycięstwo Wisły zagrożone było tak naprawdę tylko na początku meczu, kiedy rosyjski zespół wyszedł na trzybramkowe prowadzenie 4:1. Ale z każdą minutą gra wiślaków poprawiała się. Ważne bramki rzucali przede wszystkim Piotr Chrapkowski, Adam Wiśniewski i Muhamed Toromanović, którzy otrzymywali znakomite podania od Nikoli Eklemovicia. Trzeba też podkreślić stuprocentową skuteczność z rzutów karnych (4/4) Norwega Christiana Spanne i świetną grę w bramce Marcina Wicharego.

Ten ostatni był największym bohaterem drugiej połowy, którą wiślacy rozpoczęli z przewagą sześciu bramek. Kilka razy odbijał piłkę w arcytrudnych sytuacjach, dzięki czemu groźni w końcówce rywale nie zdołali doprowadzić do remisu i ostatecznie udało im się zmniejszyć dystans do mistrzów Polski tylko do czterech goli.

W swoim kolejnym spotkaniu w Grupie C Ligi Mistrzów Wisła zagra na wyjeździe z Metalurgiem Skopje.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

II połowa:

30:26 Sanaszkin z rzutu karnego i... koniec!!! Wisła odnosi swoje drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów!

30:24 Najpierw Miszka, potem Kavas - nic już nie odbierze zwycięstwa mistrzom Polski! Minuta i 26 sekund do końca spotkania.

28:24 Wisła w osłabieniu. Nasyrow rzuca swoją piątą bramkę.

28:23 Eklemović! Ważny gol reprezentanta Węgier.

27:24 Fatalna strata Wisły. Na szczęście bomba Samarskiego trafia w poprzeczkę.

27:23 Muchin nad głową Wicharego. Robi się niebezpiecznie. Tylko cztery punkty przewagi, a do końca jeszcze siedem minut.

27:21 Czwarty rzut karny dla Wisły i czwarty wykorzystany. Spanne bezbłędny.

25:20 Przewaga topnieje z każdą minutą.

25:18 Arkadiusz Miszka między nogami Bogdanowa.

24:18 Robi się gorąco na boisku. Sanaszkin i Wiśniewski wykluczeni za dyskusje.

24:17 Wreszcie bramka dla Wisły. Indywidualna akcja Kubisztala.

23:17 Sanaszkin się nie myli.

23:16 Rzut karny dla Petersburga i wykluczenie dla Spanne.

23:16 Mistrzowie Polski stracili swoją skuteczność z końcówki pierwszej połowy. Całe szczęście, że Wichary broni jak w transie.

23:16 20 minut do końca i siedem bramek przewagi gospodarzy.

23:15 Rzut karny dla Petersburga. Miska musi zejść na dwie minuty. Rzut z siedmiu metrów Szindina spokojnie broni jednak Wichary!

23:14 Chrapkowski i Kubisztal nie dają wicemistrzom Rosji zbliżyć się do Wisły.

21:14 Pronin pokonuje Wicharego. Wściekły bramkarz Wisły uderza z całej siły rękami w poprzeczkę bramki. Wcześniej w znakomitym stylu obronił dwa rzuty rywali.

21:12 Chrapkowski pod poprzeczkę. Ależ przewaga mistrzów Polski! Rywale w ostatnich dziesięciu minutach gry rzucili zaledwie jedną bramkę.

20:12 No-look pass Eklemovicia i Wiśniewski trafia z sześciu metrów.

19:11 Toromanović z szóstego metra! Przewaga rośnie.

18:11 Dobry początek drugiej połowy dla Wisły.

Po pierwszej połowie Wisła prowadzi z wicemistrzami Rosji sześcioma bramkami. Po słabszym początku płocczanie wzięli się do roboty i głównie dzięki świetnej dyspozycji Chrapkowskiego i Wiśniewskiego oraz stuprocentowej skuteczności z rzutów karnych Christiana Spanne kibice w Płocku mają powody do radości.

I połowa:

17:11 Kapitalny rzut ze skrzydła Chrapkowskiego kończy doskonałą w wykonaniu mistrzów Polski pierwszą połowę.

16:11 Niespełna minuta pozostała do zakończenia pierwszej połowy. Czas dla Wisły.

16:11 11. bramkę dla wicemistrza Rosji zdobywa Pronin.

16:10 Kolejny rzut karny dla Wisły i trzecią bramkę z siódmego metra rzuca Spanne.

15:10 Bramka Chrapkowskiego. W doskonałej formie jest dziś ten zawodnik.

14:10 Dwie minuty kary dla Kavasa. Rywale wykorzystują osłabienie Wisły i Szindin zmniejsza dystans do mistrzów Polski.

14:9 Kolejna bramka Wiśniewskiego. Petersburg bezradny!

13:9 Ależ akcja! Podanie przez plecy Eklemovica do Toromanovicia i przewaga urosła do czterech goli.

12:9 Faulowany Chrapkowski i mistrzowie Polski mają rzut karny. Po raz drugi nie myli się Spanne.

11:8 Adam Wiśniewski rzuca 11 bramkę. Swoje pięć minut ma też bramkarz Wisły - Wichary, który obronił dwa ważne rzuty.

10:8 Jest dwubramkowe prowadzenie! Kubisztal!

9:8 Znakomity rzut Chrapkowskiego!

8:8 Eklemović z dystansu. Na dodatek przeciwnicy mistrzów Polski faulują i Wisła gra w przewadze.

7:8 Trafia Chrapkowski, ale po chwili ósmą bramkę dla Petersburga zdobywa Pronin.

6:6 Toromović po raz kolejny daje "Nafciarzom" remis.

5:6 Znakomita akcja Ljaszenki.

5:5 Rywale zaskakują Wisłę niesygnalizowanym rzutem z podłoża.

5:4 Pierwsze prowadzenie mistrzów Polski! Wiśniewski przechwytuje piłkę, przebiega z nią całe boisko i nie daje szans bramkarzowi Petersburga.

4:4 Toromanovic daje wiślakom wyrównanie.

2:4 Bramka na 1:4 Pyszkina nie została jednak uznana. Cofnięto wynik, ale i tak po chwili rywale Wisły zdobyli czwartą bramkę.

2:4 Faulowany Kubisztal i rzut karny na bramkę zamienia Spanne.

1:4 Pyszkin z lewego skrzydła.

0:1 Szindin strzela pierwszego gola tego meczu z rzutu karnego.

0:0 Początek meczu.