Orlen Arena

HC Metalurg

Odśwież
44
Wisła Płock przegraną w tym meczu przekreśliła szansę na zajęcie 3. miejsca w grupie C. Jeśli Polacy znajdą się w grupie szesnastu najlepszych drużyn w Europie, w pierwszym meczu kolejnej fazy zmierzą się z najlepszym klubem na Starym Kontynencie, FC Barceloną.

W spotkaniu z Metalurgiem Skopje, Polacy mieli momenty dobrej gry, jednak końcówka w ich wykonaniu nie należała do najlepszych. Szczypiorniści ze stolicy Macedonii w ostatnich minutach zagrali bezbłędnie, czego nie można powiedzieć o płocczanach. Przy stanie 19:21 Kubisztal, który zagrał bardzo dobry mecz, przestrzelił karnego. Mistrzowie Polski, którzy cały mecz bronili bardzo dobrze, w kluczowym momencie nie potrafili zatrzymać świetnie grających skopijczyków.

Ostatni mecz fazy grupowej Wisła rozegra z klubem z St. Petersburga. Rosjanie zajmują piątą pozycję w tabeli, tracąc do Orlenu Wiły Płock dwa punkty.

W innym meczu polskiej drużyny w Lidze Mistrzów Vive Targi Kielce pokonało Bjerringbro-Silkeborg 37:26.

II połowa

60. min. 20:24 Koniec meczu!

60. min. 20:24 Kozlina zdobywa 7 bramkę w tym meczu i ustala wynik spotkania.

60. min. 20:23 Kozlina podwyższa prowadzenie gości. Zwycięstwo oddala się od płocczan.

59. min. 20:22 Paweł Paczkowski potężnym rzutem pokonuje Stanicia.

58. min. 19:22 Czas dla trenera Larsa Walthera.

58. min. 19:21 Kubisztal przerzuca karnego wysoko nad bramką Stanicia.

57. min. 19:21 Rzutem z drugiej linii Marković pokonuje Wicharego!

56. min. 19:20 Znowu Kubisztal!

54. min. 18:19 Kubisztal! Polak zdobywa piątą bramkę. Wyskakuje nad dwóch obrońców i zmniejsza prowadzenie Metalurga Skopje.

52. min. 17:18 Ależ huknął Paweł Paczkowski. Piłka przeleciała nad bramką gości.

50. min. 17:17 Twardo! Świetny rzut z biodra Polaka, piłka mija obrońcę, bramkarz gości bez szans.

49. min. 16:17 Paczkowski zmniejsza dystans bramkowy do drużyny gości. Świetnie rozgrywa Eklemović.

48. min. 15:17 Świetna obrona Wicharego.

47. min. 15:17 Doskonały rzut Markovica z wyskoku. Dwupunktowe prowadzenie gości.

44. min. 15:15 Alushovski wykluczony na 2 minuty za faul. Rzut karny wykonuje Kubisztal. Nie myli się. Jest remis!

42. min. 14:15 Wichary broni! Kontratak płocczan zatrzymany przez szczypiornistów ze Skopje, którzy bardzo szybko wrócili do obrony.

41. min. 14:15 Znowu Syprzak! Ten młody zawodnik wziął na siebie ciężar zdobywania punktów. Tym razem zdobył bramkę po podaniu Wiśniewskiego.

40. min. 13:15 Syprzak! Po podaniu Eklemovicia. Węgier ściąga na siebie dwóch obrońców, a niepilnowany Polak zdobywa bramkę!

39. min. 12:14 Spanne próbuje przełamać niemoc Wisły Płock w ataku w drugiej połowie meczu, ale nic z tego.

37. min. 12:14 Markoski faulowany w akcji sam na sam z bramkarzem. Kozlina wykonuje rzut karny. Nie myli się po raz drugi.

35. min. 12:13 Podanie na koło do Dimovksiego. Chorwat niepilnowany pokonuje Wicharego.

33. min. 12:12 Dimovski wyrównuje. Szczypiornista Metalurga Skopje trafił w stopę Wicharego. Piłka zatańczyła na linii bramkowej i wylądowała w siatce.

32. min. 12:11 Płocczanie zdobywają prowadzenie.

I połowa:

30. min. 11:11 Wisła na sam koniec pierwszej połowy miała szansę zdobyć prowadzenie. Płocczanie do samego końca czasu rozgrywali akcję. Na sam koniec rzut wolny wykonywał Piotr Chrapowski, ale przestrzelił.

29. min. 11:10 Przechwyt, Dobelsek popędził do bramki gości. Bramkarz drużyny z Macedonii bez szans.

28. min. 10:10 Skopje już w pełnym składzie. Wiśniewski schodzi do środka, wyskakuje ponad obrońców, ale świetnie broni bramkarz gości.

26. min. 10:9 W drużynie ze Skopje wykluczony na 2 minuty Markoski. Spanne wykorzystuje przewagę jednego zawodnika i zdobywa bramkę ze skrzydła.

25. min. 9:9 Mojsovski pokonuje Wicharego. Remis.

23. min. 9:8 Rzut karny dla Skopje. Obrona w polu bramkowym. Tym razem Kozlina lepszy od Wicharego.

22. min. 9:7 Podanie do Toromanovicia na koło. Kolejna bramka dla Wisły.

21. min. Bardzo dobra obrona Wiślaków i sędziowie odgwizdują grę pasywną gości.

19. min. 8:6 Wiśniewski szaleje na skrzydle. Świetnie rozrzucona obrona i Polak trafia!

18. min. 7:5 Płocczanie świetnie bronią. Po kolejnej udanej interwencji Wicharego Michał Kubisztal w kontrze zdobywa trzeciego gola.

15. min. 6:5 Żółta kartka dla Michała Kubisztala za faul na obrotowym drużyny ze Skopje. Rzut karny broni jednak Wichary!

12. min. 6:5 Adam Twardo po indywidualnej akcji mija dwóch obrońców i z wyskoku zdobywa bramkę.

12. min. 5:5 Wspaniły rzut Adama Wiśniewskiego, Polak dostaje podanie w tempo i zdobywa gola.

9. min. 4:3 Wichary popisuje się świetną interwencją. Atak Wisły!

2. min. 0:1 Sędziowie odgwizdują pasywną grę gości. Płocczanie w kontrataku tracą piłkę. Macedończycy nie popełniają tego błędu.

1. min. Zaczęli! Metalurg Skopje w ataku!

W Orlen Arenie trwa rozgrzewka przed meczem.

Przed meczem:

Jeśli płocczanie wygrają z Macedończykami, a w kolejnym meczu pokonają drużynę z St. Petersburga, w grupie C zajmą 3. miejsce. Dzięki temu w pierwszym meczu fazy TOP 16 unikną FC Barcelony, najlepszego w Europie klubu.

- Zdajemy sobie sprawę, o co gramy z Metalurgiem. Jeśli wygramy z nimi, a potem na wyjeździe z St. Petersburgiem, możemy zająć w naszej grupie trzecie miejsce - mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej trener Orlen Wisły Lars Walther. - Na początek wolę zagrać ze słabszą drużyną, a Barcelonę zostawić sobie na później - dodał.

- Do niedzielnego spotkania jesteśmy dobrze przygotowani, w drużynie nie ma kontuzji, w każdym meczu gramy coraz lepiej. Nasz plan to zwycięstwo - zapowiedział trener mistrza Polski.

W meczu przeciwko Polakom nie zagrają obrotowy Mladen Rakcević, a także rozgrywający Filip Mirkulovski, który dostał czerwoną kartkę w końcówce meczu 8. kolejki Ligi Mistrzów z Cimosem Koper. Europejska Federacja Piłki Ręcznej ukarała za to zawodnika karą zawieszenia na jedno spotkanie.

Pod znakiem zapytania stoi występ leworozgrywającego Ace Jonovskiego, który nie zagrał przeciwko Cimosowi z powodu urazu lewej nogi.