Orlen Arena

Cimos Koper

Odśwież
31
Dla gości, którzy już wywalczyli sobie awans do grona 16 najlepszych zespołów Europy mecz miał mniejsze znaczenie niż dla Wisły, ale przez pierwszą połowę wcale tego nie było widać. Przez pierwszy kwadrans był remis, żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż jednego gola. Znakomicie w bramce gospodarzy spisywał się Marcin Wichary, który dokonywał cudów zręczności odbijając wyjątkowo trudne piłki.

Potem płocczanom udało się zwiększyć różnicę goli do 2 bramek, ale nie na długo. Po przerwie Cimos doprowadził do remisu 18:18 w 42. min, a potem Wisła nieznacznie zaczęła prowadzić, jedną, dwiema bramkami. Jednak goście nadal nie zamierzali zmniejszać tempa gry. Nadal brylował na parkiecie Wichary, który wybronił kilka rzutów z kontry. Zatrzymał też kilka razy Milorada Krivokapica, który w pierwszym meczu rzucił Wiśle 10 goli, w Płocku zdobył tylko dwa gole z gry, resztę z rzutów karnych.

45 sekund przed końcem spotkania, przy remisie 25:25 trener Wisły Lars Walther wziął czas. To była ostatnia szansa, by wygrać. Michała Kubisztala zastąpił Piotr Chrapkowski, który rzucił w poprzeczkę, a dobił w bramkarza Adam Wiśniewski. Goście także nie wykorzystali sytuacji, już po czasie rzut wolny przestrzelił Matjaz Brumen.

60 min. 25:25 Koniec meczu! W ostatniej akcji meczu Chrapkowski trafia w słupek, a dobitkę Wiśniewskiego broni bramkarz! Wisła remisuje z Cimos Koper 25:25

58 min. 25:25 Cimos Koper odrabia straty! W samej końcówce meczu mamy remis, gole dla rywala strzelali Dobelsek i Krivokapic

55 min. 25:23 - Wygląda na to, że Wisła kontroluje przebieg spotkania. Pięć minut do końca i Polska drużyna prowadzi dwoma golami. Pierwszego gola w meczu strzela Kubisztal, po chwili kolejną bramkę strzela Paczkowski

49 min. 22:21 - Trwa walka gol za gol. Wiślacy co chwila wychodzą na dwupunktowe prowadzenie, ale rywale szybko odpowiadają golem

45 min. 20:18 - Polska drużyna znów wychodzi na prowadzenie. Skutecznością imponuje Chrapkowski

42. min. 18:18 - Wisła roztrwoniła dwupunktową przewagę w bardzo prosty sposób. Błąd w ataku popełnił Kawas, a Brumen szybko wykorzystał kontrę

35. min. 16:14 - Rzut karny dla rywala, ale Krivokapic przegrywa pojedynek z Wicharym!

34. min. 16:14 Dobry początek drugiej połowy dla Wisły. 'Nafciarze' utrzymują przewagę.

Po pierwszej odsłonie mistrzowie Polski prowadzą z Cimosem Kopra dwiema bramkami. Kibice w Płocku oglądają znakomite, bardzo zacięte spotkanie. Bohaterem gospodarzy jest na razie Kamil Syprzak, który kończy mnóstwo akcji.

I połowa:

30. min. 14:12 Krivokapić trafia z karnego i kończy pierwszą połowę.

27. min. 14:11 Trafia Bombac, ale odpowiedź Wisły jest bezlitosna - Kavas i Zołoteńko dają Wiśle, najwyższe w meczu, trzybramkowe prowadzenie.

25. min. 12:10 Słoweńcy w osłabieniu po faulu Rapoteca. Spanne podwyższa prowadzenie Wisły.

24. min. 11:10 Krivokapić zmniejsza dystans między Cimosem a mistrzami Polski.

24. min. 11:9 Kavas!

23. min. 10:9 Wisła znów na prowadzeniu! Wszędobylski dziś Syprzak rzuca kolejną bramkę! A Słoweńcy w osłabieniu.

22. min. 9:9 Syprzak z karnego. Tym razem celnie!

21. min. 8:9 'Nafciarze' próbowali rozegrać akcję, ale Słoweńcy przechwycili piłkę i po szybkiej kontrze bramkę zdobył Skube.

20. min. 8:8 Wiśniewski z koła!

18. min. 7:8 Bogunović daje Słoweńcom dwubramkowe prowadzenie, na szczęście po chwili świetną akcją ze skrzydła popisuje się Syprzak.

17. min 6:7 Niestety, kapitalną akcją popisał się Brumen. Mimo że był faulowany przez Kubisztala zdołał trafić do bramki. Rozgrywający Wisły dostaje karę dwóch minut.

16. min. 6:6 Najpierw Krivokapic z karnego, a po chwili świetny rzut po obiegu Wiśniewskiego.

13. min. 5:5 Bogunović znów wyprowadził Słoweńców na prowadzenie, ale wyrównanie dał Wiśle Spanne. W między czasie Syprzak nie trafił z karnego.

11. min. 4:4 Syprzak!

10. min. 3:4 Niestety dwie skuteczne akcje gości dają im pierwsze w meczu prowadzenie. Pierwszą bramkę zdobył Sebastian Skube, drugą - Bojan Skoko.

7. min. 3:2 Mistrzowie Polski w osłabieniu, bo dwie minuty kary otrzymał Kubisztal. Nie przeszkadza im to jednak wyjść na prowadzenie. Tym razem skutecznie Eklemović z dystansu.

4. min. 2:2 Zablokowany rzut Eklemovicia i Słoweńcy wychodzą z szybką kontrą. Wyrównanie daje im Matjaz Brumen.

1. min. 1:0 Dobry początek Wisły. Kavas w krótki róg.