0 2

Odśwież
33
Oglądaj środowe bramki Ligi Mistrzów na Zczuba.tv

Piłkarze Olympique wyglądali, jakby nie mieli wcale aspiracji na zwycięstwo w tym meczu. Być może coraz bardziej wierzą w ligowe statystyki, które są dla nich bezlitosne. W poprzedniej kolejce Ligi Mistrzów awansowali szczęśliwie, w tej liczą na podobny scenariusz.

Bayern atakował pozycyjnie, a kontry Marsylii przerywał najczęściej jeszcze przed strzałem na bramkę Neuera. W sumie Niemiec musiał interweniować w meczu rzadziej niż jego vis-a-vis w bramce gospodarzy, ale na brak zajęć też nie narzekał. Uchronił swój zespół przed utratą co najmniej trzech bramek. Pecha w ataku mieli m.in. Loic Remy i Andre Ayew.

Dla Bayernu pierwszą bramkę tuż przed przerwą zdobył Mario Gomez. Snajper Bayernu dostał podanie od Arjena Robbena i nie pomylił się przy strzale tuż po wejściu w pole karne. Wystarczyły tylko dwa podania, by futbolówka trafiła pod nogi Gomeza. Niemiec zastawił barkiem obrońcę i oddał mocny strzał w środek bramki. Andrade mógł zachować się lepiej, a tak tylko zmienił lot piłki, która wpadła do bramki.

Druga bramka to efekt współpracy Muller - Robben. Holender rozegrał dwójkową akcję z pomocnikiem reprezentacji Niemiec na kilku metrach w polu karnym rywali. Dostał podanie zwrotne na czyste pole i miał dużo czasu, by złożyć się do strzału. Niedoświadczonego bramkarza pokonał z najbliższej odległości.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

Koniec meczu

88. min. Olympique jeszcze atakuje resztką sił. Bayern nastawiony tylko na obronę, ale mecz nie nabrał tempa. Obie ekipy raczej są już pogodzone z wynikiem.

85. min. Trochę zaiskrzyło pomiędzy Mbią i Robbenem. Holender zaatakowany od tyłu został przewrócony, co bardzo mu się nie spodobało.

81. min. Bastian Schweinsteiger dostaje kartkę po faulu na Valbuenie, co oznacza, że nie zagra w rewanżu.

76. min. Ribery schodzi z boiska. Kibice Marsylii żegnają go gwizdami. Na murawie pojawia się Pranjic. Od 71. minuty na boisku jest także Schweinsteiger.

70. min. GOOOOL Robbena! Holender rozegrał dwójkową akcję z Mullerem w polu karnym rywali. Dostał podanie na czyste pole, miał dużo czasu, by złożyć się do strzału i pokonał bramkarza z najbliższej odległości.

65. min. Mbia brutalnie zatrzymuje Gomeza. Może dziękować sędziemu, że nie dostał "czerwieni" za uderzenie łokciem w twarz biegnącego w kontrze Gomeza! Tylko żółty kartonik.

60. min. Remy zepsuł najlepszą okazję w meczu! Wyszedł z Neuerem sam na sam, ale nie pokonał reprezentanta Niemiec, który wybił piłkę na rzut rożny.

59. min. Druga bardzo groźna akcja Gomeza. Napastnik dostał piłkę na 14 metr, ale Andrade świetnie broni nogami.

57. min. Remy świetnie główkuje z obrońcą na plecach i tyłem do bramki. Piłka w rękach Neuera. Łapie ją bez trudu w obie ręce.

48. min. Remy zza pola karnego. Zablokowany. Przez chwilę na murawie było dwie piłki po brzydkim zachowaniu kogoś z kibiców, który wrzucił piłkę na murawę w czasie akcji.

46. min. Valbuena strzelał głową, ale piłka przeszła nad bramką.

Początek drugiej połowy

Koniec pierwszej połowy meczu

44. min. GOOOOL! Mario Gomez pokonuje Andrade! Piłkarze Bayernu odzyskali piłkę w środku pola. Wystarczyły tylko dwa podania, by futbolówka trafiła pod nogi Mario Gomeza tuż przed polem karnym. Niemiec zastawił barkiem obrońcę i oddał mocny strzał w środek bramki. Andrade mógł zachować się lepiej, a tak tylko zmienił lot piłki, która wpadła do bramki. Asystował... Robben!

42. min. Piłka przypadkiem trafiła do Remy'ego. Francuz strzela z linii pola karnego. Płaska piłka prosto w ręce Neuera.

40. min. Gomez z piłką w okolicach szesnastki, atakowany aż przez czterech obrońców. Niemiec stracił piłkę, ale Marsylczycy nie potrafią dziś rozegrać skutecznej kontry.

36. min. Sędzia jest konsekwentny. Kolejna żółta kartka. Dla Gustavo za nakładkę.

33. min. Philipp Lahm dostaje żółtą kartkę za brutalny faul na Valbuenie. Chwilę potem Diarra fauluje Gomeza i też ogląda żółty kartonik.

29. min. Ayew zdołał oddać strzał w kontakcie z dwoma obrońcami. Neuer cudem to obronił, ale arbiter i tak uznał, że Francuz faulował Ribery'ego.

24. min. Błąd bramkarza trzeciego bramkarza Francuzów. Brazylijczyk Andrade nie opanował prostej piłki. Gdyby szła w światło bramki, byłby gol.

23. min. Znowu zamieszanie w polu karnym. Żaden z trzech graczy gospodarzy nie opanował jednak piłki.

20. min. Bayern pewniej się czuje na boisku, a piłkarze dłużej holują piłkę. Olympique gra w podanie, w pierwsze tempo i całkiem dobrze mu to wychodzi.

14. min. Muller po podaniu od Robbena i kilku zwodach został sam w polu karnym. Niemiec nie zdecydował się jednak na strzał z ostrego kąta, a podał w miejsce, gdzie nikogo nie było... najlepsza okazja Bayernu.

11. min. Robben kręcił obrońcami w polu karnym. W sytuacji bez wyjścia upadł na murawę, ale sędzia stwierdził, że obrona czysto odzyskałą piłkę.

7. min. Remy miał doskonałą sytuację do zdobycia gola. Napastnik gospodarzy dobijał strzał kolegi z dwóch metrów. W bramce leżał Neuer, a linię bramkową pilnował już Robben. Remy jednak fatalnie się złożył do uderzenia i przestrzelił.

6. min. Wygląda na to, że Olympique nastawiony jest na grę z kontry. Drugi atak Francuzów i gdyby nie zbyt mocne podanie byłoby dosyć groźnie pod bramką wicemistrza Niemiec.

2. min. Błąd obrony na własnej połowie skutkował w dobry kontratak gospodarzy. Ayew źle dośrodkował w pole karne i piłkę bez problemów wyłapał Neuer.

Początek meczu

Przed meczem:

W 1/8 finału podopieczni Didiera Deschampsa dosyć szczęśliwie wyeliminowali Inter Mediolan. Ich rywale w drodze do ćwierćfinału z kwitkiem odprawili w poprzedniej rundzie FC Basel gromiąc Szwajcarów w rewanżu aż 7:0.

Forma Olympique, delikatnie mówiąc, nie jest zbyt wysoka. W ostatnich ośmiu meczach francuski klub przegrał siedem. W tabeli Ligue 1 zajmuje dopiero 9. miejsce, m.in. dlatego, że przegrał wszystkie mecze z beniaminkami.

Na mecz z wielokrotnymi mistrzami Niemiec Didier Deschamps z konieczności musi wstawić do bramki dopiero trzeciego bramkarza zespołu, Elintona Andrade. Steve Mandanda pauzuje za kartki, a jego zmiennik, Gennaro Bracigliano, zbyt słabo spisał się w poprzednim meczu Olympique. To będzie pierwszy oficjalny mecz Brazylijczyka w barwach francuskiego klubu.

Bayern Monachium i w Bundeslidze i Champions League radzi sobie lepiej od swoich oponentów. W tabeli ligi niemieckiej Bayern zajmuje drugie miejsce za Borussią Dortmund. Wyniki z LM pozwalają piłkarzom z Monachium poważnie myśleć o grze w finale.